Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Wygłuszone dzrzwi + Alpine CDE-120RM & u-Dimension El Comp 6, rozczarowanie..

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Wg. mnie, to radio co masz to i tak musisz wymienić - ono jest po prostu słabe i z tym nic nie zrobisz (pomijam zakup procesora dźwięku).
    Co do wyboru radia - czego oczekujesz od swojego zestawu? Głośnego grania czy jakości? (upraszczając)
    Można generalizować, że do dobrej jakości w niskiej cenie, musi być radio starsze, bez 'bajerów' typu Bluetooth, USB. Ta Alpina jest OK.
    Jednym z najlepszych budżetowych jednostek sterujących jest Pioneer DEH-P88RS no ale to przekracza twój budżet. Gdybyś nie potrzebował bajerów, to pewnie starczyłby ci do końca życia
    Do głośnego grania możne być coś mniej 'ambitnego' ale nowszego i z 'bajerami'. Modelu nie podam, bo z tym nie jestem na bieżąco.

    Wzmacniacz. Można generalnie przyjąć, że współczesne wzmacniacze 'popularnych/marketowych' producentów zbyt dobrze nie grają. Dlatego koledzy wspomnieli Alpine V12. Ja od siebie dodam, że bardzo dobrze gra STARA seria SONY XM.

    Wspomniałeś o bi-amp'ingu. To raczej jest 'zaawansowane' car audio. Dodam, że gdybyś chciał tak zrobić, to aby mieć jeszcze suba, musisz mieć min. 5 kanałów we wzmacniaczu.

    Tutaj:
    http://www.strefacaraudio.pl/
    w dziale giełda można czasami coś 'upolować' a w innych działach się dokształcić.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    To tak od kilku lat te nowe radia budżetowe to powoli gnioty się robią u wszystkich producentów, dlatego nie szukam nic nowego, a tylko przekładam radio z 1999 roku
    Co do wzmacniacza to za mocny nigdy nie będzie, lepiej mieć zapas pod ręką, patrze po allegro i to mi się na oczy rzuciło
    http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-alpi...tml#c62d82b7c5
    Cena dobra raczej- jakbym się mylił to poprawta, bo ja w tym nie siedzę
    Samo V12 poprawi dużo, ale jak dodasz do tego coś leciwego w stylu mojego ulubionego CDA-9851R w porównaniu do tego co masz to odczujesz znaczącą różnicę, ja się zastanawiam czy ci majstrzy ci za głośnikiem podkleili dwie warstwy wygłuszenia, bo tak by procedura wyklejania nakazywała, a nie zawsze tak jest, ja u siebie mam tylko maty Silent Coat- nie było kombinowania tu to, a tu tamto
    .
    Ja też ze swojej strony doradzam od razu ładowanie radia i wzmacniacza, żeby potem nie robić czegoś dwa razy

    W mojej gra tylko przód i skrzynia Hertza z tyłu, wygląda to nie za estetycznie, ale chciałem sobie Subwoofer wkomponować z lewą wnękę bagażnika, zadzwoniłem do Łodzi do ogólnie polecanej firmy, zaproponowali mi gotową zabudowę, z tym że do 159 i jakbym chciał do 156 SW to musiałbym do nich auto oddać na 3 dni, to już wolę tą skrzynkę w kufrze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1181.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	68.9 KB
ID:	197333

  3. #13
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz 166 Zobacz post
    Tak z mojej 166.
    To pochwal się, co tam masz jeszcze zainstalowane :p
    AP - jeśli P88RS to dla Ciebie klasa budżet to muszę przyznać, że jesteś bogaty i wymagający
    Co do sony XM również z czystym sumieniem polecam, ale to wzmacniacze grające bardzo ciepło i czysto ale moim subiektywnym zdaniem bez takiego kopa.
    Kolejną sprawą, która mnie trochę dziwi jest to że wymieniasz klasowe przetworniki, a zaraz mówisz o podłączeniu w bi ampingu razem z subem w 5 kanałach - według mnie to by zupełnie nie zdało egzaminu już nie mówię o jakości...
    Car Audio to zabawa w którą trzeba wchodzić etapami, eksperymentować i słuchać. Jeśli wejdziesz w to z kopa i władujesz się od razu w skomplikowane instalacje to mogą być to tylko pieniądze wyrzucone w błoto. Chyba, że zlecisz to firmie która ma o tym pojęcie ale też niestety swoje za taką instalację weźmie.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    Lukasz 166, nie polecalbym tak zrobionych drzwi... bez wzmocnienia, ta mata bedzie latać, jak chorągiewka na wietrze. Tez bym do tych glosnikow nie dawal V12. Cos ze zlotej seri Sony XM albo jednego czarnego :-), Pioniera X944 jak ma byc łagodnie, to jak ma byc bydzetowo. Radio, jak już masz, to zostaw i sprawdz ze wzmakiem, może jednak się spodoba.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Dodam że nowe głośniki zaczynają jako-tako grać dopiero po kilku-kilkunastu godzinach słuchania.
    Zawieszenia głośników też muszą się rozruszać.
    Często jak woofer poleży w szafie to też musi "pograć"
    @ap2
    Budżetowo z nowych/używanych także pionek 80prs. Zgrabne wszystko-majace przyzwoite radio.
    @Veloce.
    Nie patrz na te 4x50w na żadnym radio. A broń boże nie porównuj do mocy wzmacniaczy.
    Pakuj 4 kanałówkę. Mostka dasz na suba. Będzie przyzwoicie i budżetowo.

    @kylo
    Ta alpina to ciut przy biedna
    12 V
    Per Channel into 4 ohm: 30W x 4
    Per Channel into 2 ohm: 40W x 4
    Bridged 2 Channel into 4 ohm: 80W x 2

    Nie tylko alpiną świat żyje. Są inne "lepsze" i "gorsze" piece.
    Ostatnio edytowane przez culmen ; 14-04-2016 o 00:09

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    [MENTION=41144]MarBi[/MENTION] - jestem wymagający ale nie bogaty, co w połączeniu z Audio jest dla mnie ZDROWYM połączeniem
    Faktem jest, że ten Pioneer to na to co miał, był w cenie budżetowych jednostek. Wielu z branży uważało, że jest zbyt dobry jak na swoją cenę.
    Proponowałem Sony XM bo narzekał na ostrą górę, która i tak zapewne zniknie przy wymianie jednostki sterującej na lepszą.
    [MENTION=24247]culmen[/MENTION] - no z nowych jak wspomniałem jestem słaby

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    ap2, oczywiście, że zależy mi na jak największej jakości. Może o car audi nie wiem za dużo ale ucho mam dość dobre, nie powiem, że na domowym audio zjadłem zęby ale trochę się w to bawiłem.

    Zarejestrowałem się na forum, o którym wspominaliście. Nie zbyt przyjazne dla żółtodziobów, kasują tematy i tak dalej, dlatego wielkie dzięki za waszą pomoc bo uzyskałem tu więcej rad i dowiedziałem się więcej niż tam. Jednak wielkim plusem tego forum jest giełda, dodałem ogłoszenie w dziale sprzedam i już dostałem kilka propozycji, a nie rozglądałem się nawet w dziale sprzedam. Wrzucę może co mi zaproponowano i zobaczymy nad czym warto się zastanowić, a nad czym nie.

    Radia:
    Alpine 9853R - 400zł
    Alpine 9857R -370zł
    Alpine 9812 - 300zł
    Alpine 9880 - 400zł
    Alpine 9855 (porysowany panel) - 380zł (olx)

    Jak to jest z tymi modelami 9857 jest w cenie 9853 i tańszy od 9855. Chyba nie ma się co kierować analogią numerową ?

    Jeden user podesłał taką listę, tylko chwilowo bez cen, może warto coś zainteresować jakimś modelem ?

    Kenwood KMM122 -
    Kenwood KMM361SD -
    Kenwood KDC-170Y -
    Kenwood KMM-BT302 -
    Kenwood DDX155 -

    Sony DSXA200UI -
    Sony DSXA400BT -
    Sony MEX-N5100BT –

    Alpine UTE-72 -
    Alpine CDE178BT -
    Alpine CDA137BTi -

    JVC KD-X130 -
    JVC KW-R520 -

    Pioneer - Dystrybucja DSV:
    DEH-1800 -
    MVH-181UB -
    MVH-280FD -
    DEH-80PRS T

    Wzmaki:
    Pioneer GM-6400F - 200zł (2 kanały)
    Crunch x4150 - czekam na cenę
    Alpine V12 (olx) - 170zł
    Pioneer X944 - zaczynają się od ponad 300zł wiec raczej poza mój budżet wtedy został by na radio z 200zł.
    Sony XM - jaki konkretnie ?
    Concord qd 400 ??

    Zastanawiam się czy nie uderzyć też w dwukanałówki, na pewno zostanie tylko jeden zestaw głośników. Tylko pytanie czy jak bym się kiedyś jednak zdecydował na suba czy da się to jakoś zmontować i podpiąć pod 2 kanały, zmostkować ?

    Jeżeli chodzi o radio to jedynymi kryteriami jest odtwarzacz CD, obsługa mp3 no i może procesor dzwięku dlatego zastanawiam się nad
    Alpine 9853R. Model 9851 też miał procesor ?
    Ostatnio edytowane przez Veloce. ; 14-04-2016 o 11:04

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Według mnie zrobisz błąd z 2ch
    Kupując 4ch masz 1ch + 2ch na przód oraz mostek z 3+4ch na suba.
    Do pocięcia na pasmach wystarczą filtry z wzmacniacza.
    Pamiętaj że do założonego budżetu trzeba dodać 2x sygnałówki + kabel zasilający + oprawki na bezpiecznik. Pewnie około 200pln
    Z procesorów to czasówki to max co możesz potrzebować na początek.
    A co do sca.pl Strzelam w ciemno "powalla"?

  9. #19
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Trochę dziwią mnie te podpowiedzi. Głośniki są NOWE za 300zł, a tu już są podpowiedzi z procesorami dźwięku, czasówkami i nie wiadomo czym jeszcze. Żeby rozmawiać o takich rzeczach same głośniki muszą być najpierw odpowiednio zamontowane, już nie mówię o odpowiednim nakierowaniu.
    Co do samego wzmacniacza 4ch - 2 kanały na przód mostek na suba - rozwiązanie dobre w klasie budżet spełniające oczekiwania zdecydowanej większości ludzi zaczynających bawić się w CA. I tego w sumie bym się trzymał jeśli budżet jest ograniczony.
    Rozwiązania z 2 ch + np. kolejny wzmacniacz na midy czy gwizdki + mono na suba to już inna liga, a przede wszystkim inne strefa budżetowa.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9JTDm 150KM, Alfa 159 16v 1,9JTDm
    Postów
    140

    Domyślnie

    A ja na Twoim miejscu najpierw włożyłbym wzmaka 2 kanały..bo wydaje mi się, że i tak zauwazysz sporą róznice i byc moze nie bedziesz ładował suba. Tak jak niektórzy piszą xm-6020, xm-10020, kenwood kac-ps300t.
    Miałem pod Hertz ESK 165 włożony Sony xm-6020 i szczerze bylo ok ale z kazdym dniem czegoś brakowało

Podobne wątki

  1. kluczyk 3 przyciski alfa 147 body comp
    Utworzone przez szajbus0 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 20:45
  2. Body Comp / ECU
    Utworzone przez Fatasso w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory