Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Prośba o poradę. Alfa 159 Connect Nav Poprawa grania

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    No to są dwie opcje, albo to radio nie jest przystosowane do Bose, czyli pług&play albo masz zły kabel

    Wysłane z mojego CAT S60

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CracowCity
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Radio raczej na pewno jest przygotowane pod BOSE ponieważ w ogłoszeniach i grafice google to właśnie ono występuje z BOSE. Kabel jest od modelu z 2011 tak samo jak auto.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Trochę poprzeglądałem te schematy i coś mi się wydaje że kabel który ty masz idzie do centralki z bezpiecznikami, być może kable do radia są gdzieś głębiej schowane lub nie ma ich wcale, są to jedyne kable które posiadasz? Żadna kostka z nich nie pasuje do radia?

    Wysłane z mojego CAT S60

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CracowCity
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    z wiązki która idzie te dwie długie kostki są przewidziane do podpięcia po stronie radia (ogólnie rzecz biorąc bo nie bezpośrednio do radia). Nie do radia one nie wejdą. Jak widziałeś na zdjęciach nie ma na nie miejsca w radiu.

    Firma Carenzo informuje iż jest to jedyna wiązka potrzebna do podpięcia BOSE pod fabryczną instalację. Jak dla mnie to na chwilę obecną jest g... prawda..

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    ile ogólnie masz wtyczek przy tej wiązce? czy któraś pasuje do wzmacniacza? patrząc po wzorze wiązka powinna być zakończona 3 konektorami po stronie radia

    na niemieckim forum wyczytałem że mając już bose i zmieniając radio na inne trzeba dokupić kostkę iso aktywującą system bose bo inaczej nie będzie nic pasować do radia, wieć w drugą stronę jest tak samo? mając radio które nie było przystosowane do bose, nie było zamówione przy produkcji to może nie posiada oryginalnej kostki która by to aktywowała, naprawdę nie wiem czego się przyczepic ale wydaję mi się że ta wiązka nie jest bezpośrednio podłączona do radia tylko łączy się z inna kostką/wiązką która idzie do radia bądź do modułu Blue&Me

    i ta dodatkowa wiązka nie nalezy już do wiązki od Bose tylko jest akcesoriem dodawanym do radia, może dlatego nie dostałeś jej razem z zestawem Bose
    Ostatnio edytowane przez mgrMafia ; 22-01-2017 o 11:59

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał CracowCity Zobacz post

    Bardzo Was proszę z góry, nie nadawajcie jeszcze na to że BOSE jest do kosza i to szmata i najlepiej wsadzić 4 Tuby do bagażnika i będzie wtedy grało. Proszę pomóżcie mi merytorycznie przy tym pytaniu a potem pójdziemy dalej nadawać na BOSE
    Podałem Ci co zrobić, żeby grało dużo lepiej niż Bose i za mniejsze pieniądze/wkład pracy. Ty poszedłeś swoją drogą. O podłączaniu bose jest już dużo na forum ale niestety po FL jest z tym większy problem.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 22-01-2017 o 21:58

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CracowCity
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    A więc tak.
    Serdeczne podziękowania za odpowiedzi. Niestety zanim nadeszły BOSE zostało już skompletowane i oczekiwało na montaż wraz z wytłumieniem drzwi. Tak jak wspominałem zależało mi najbardziej na tym aby zachować oryginał. Nic nie przerabiać, nic nie ucinać, po prostu zamontować w fabrycznych miejscach montażu, podłączyć pod fabryczne kostki i zmontować w całość. Jeśli jest coś na forum odnośnie BOSE w wersji po liftingu to niestety wychodzi na to iż nie umiałem znaleźć. Jak się okazało, pomimo zapewnień sprzedającego, Alfa jak dla mnie pomimo doskonałej roboty jaką wykonało przy projektowaniu 159 w stosunku do 156 zrobiło największy jak dla mnie Fuck-up jaki można było. Wiązka główna jest nieprzygotowana pod montaż BOSE.. dramat, robili fabrycznie kilka rodzajów wiązek głównych, każda inna pod inną wersję wyposażenia dodatkowego. Zamiast zrobić jedną i do niej później dopinać poszczególne elementy wyposażenia dodatkowego, zgodnie z zamówieniem klienta, to Ci bawili się z kilkoma wersjami. Jak dla mnie masakra i nie przemawia do mnie że wszyscy producenci tak robią.. Więc jeśli ktoś oferuje zestaw BOSE jako plug&play zawierający głośniki, subwoofer i wiązkę do radia to kłamie. Auto bez BOSE wymaga istotnych przeróbek aby całość zadziałała. Radio jest gotowe pod BOSE ale wiązka za konsolą już NIE. Brakuje fragmentów instalacji odpowiedzialnych za ten system w elektryce po stronie silnika jak i w skrzynce bezpieczników oraz w wiązce w konsoli.

    Szlag jasny mnie trafił ponieważ zdobycie tej wiedzy kosztowało mnie ogrom niepotrzebnej pracy i straty czasu. I rozumiem że każdy mówił iż BOSE to dupa, lecz w tym wypadku nie ma to zastosowania bo nikt, również ja nie wiedział o patologi jaka została zrobiona z instalacją wewnątrz auta

    Ale nie ma tego złego, wiedza zdobyta a zestaw jutro zaczynam zwracać do sprzedającego. Szukając dalej dobrego rozwiązania kontynuuję wytłumianie wnętrza

    Zrobiłem jednak jedną rzecz inaczej aniżeli jest to w praktyce przyjęte. Skonsultowałem to przed pracą z Tele Radiomanem w Krakowie i przyznali że jest to dobre rozwiązanie. Otóż wytłumiłem drzwi zupełnie od wewnątrz, tworząc swoistą komorę dla głośnika. Podobnie jak kolumny w domu są wytłumione w całości wewnątrz, to tak samo zrobiłem w przypadku drzwi. W 159 ze względu na to iż po zdemontowaniu panelu drzwiowego mamy idealny dostęp do wszystkiego, pozwoliło to na wyklejenie matą jego wewnętrznej części, a nie zewnętrznej jak to w praktyce jest stosowane, głównie ze względu na budowę drzwi która uniemożliwia taki manewr. Po zrobieniu jednej strony różnica jest naprawdę odczuwalna. Radio jednak nie ma mocy uciągnięcia tych głośników na odpowiednim poziomie którego szukam. Brakuje również Subwoofera ale i tak jest naprawdę dobrze

    Belfer dzięki za Twojego posta. Siadam do studiowania. Będę Ci również bardzo wdzięczny za info co udało Ci się zrobić i jaka jest Twoja ocena. Plis również o linka do tematu w którym to opisujesz.

    Kutulu również dzięki za info. Chętnie się temu przyglądnę, aczkolwiek montaż pokazany w odcinku jest u mnie niemożliwy ponieważ siedzi tam Blue&Me.

    Poniżej kilka fotek z prac.

    Pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	82.6 KB
ID:	220262

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	72.9 KB
ID:	220263

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	77.0 KB
ID:	220264

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	86.8 KB
ID:	220265

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	100.7 KB
ID:	220266

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	220267

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	77.0 KB
ID:	220268

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	60.9 KB
ID:	220269

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	83.6 KB
ID:	220270

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	97.2 KB
ID:	220271

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	95.5 KB
ID:	220272

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	95.1 KB
ID:	220273

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	84.7 KB
ID:	220274

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	81.1 KB
ID:	220275

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	83.2 KB
ID:	220276

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	96.8 KB
ID:	220277

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	95.3 KB
ID:	220278

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	59.3 KB
ID:	220279

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	61.4 KB
ID:	220280

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	220281

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	90.7 KB
ID:	220282

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	135.6 KB
ID:	220283

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	134.2 KB
ID:	220284

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	67.9 KB
ID:	220285

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	111.0 KB
ID:	220286

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26,1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	93.7 KB
ID:	220287

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26,2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	89.4 KB
ID:	220288

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	130.8 KB
ID:	220289

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	80.8 KB
ID:	220290

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	89.2 KB
ID:	220291

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	114.0 KB
ID:	220292

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	66.9 KB
ID:	220293

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	86.1 KB
ID:	220294

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	105.9 KB
ID:	220295

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	91.5 KB
ID:	220296

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	87.1 KB
ID:	220297

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	105.4 KB
ID:	220298

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	78.0 KB
ID:	220299

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	67.2 KB
ID:	220300

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	38.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	55.7 KB
ID:	220301

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Właśnie w taki sposób należy wygłaszać drzwi, nie wiem skąd info że tylko wewnętrzna część drzwi się wygłusza(pod boczkami), co do blue&me to można go przenieść w inne miejsce. Z drugiej strony takie rozwiązanie jest dużo lepsze niż Bose bo wygłuszenie działa nie tylko na głośniki ale także wycisza odgłosy z zewnątrz, w zasadzie nawet mając Bose można taki zabieg przeprowadzić. Też sobie powtarzałem że nie będę nic zmieniał w aucie, że ma zostać w 100% oryginał , jednak długo tak nie wysiedziałm jeśli są to zmiany na lepsze to dlaczego nie!? To twoje auto rób tak żeby Ci było w nim jak najwygodniej

    Wysłane z mojego CAT S60

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CracowCity
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Wygłuszenie zrobiło mega robotę chociaż dopiero dwoje drzwi jest zrobione. Swoje cegiełki dołożył też sam Dynamat. Bawiłem się już różnymi rzeczami, od taśmy dekarskiej przez matę bitumiczną, zestaw Z Norauto czy STP. Dynamat to jednak faktycznie inny poziom, przynajmniej w mojej ocenie. Układa się go nieco trudniej lecz mówiąc kolokwialnie "siada jak złoto". Klej jest tak mocny że trzeba dobrze przemyśleć miejsce montażu i dobrze wcześniej dociąć fragment bo chwyta jak oszalały. Jest jednoczenie na tyle elastyczny że idealnie się modeluje. Podgrzewanie opalarką dla zwiększenia plastyczności kompletnie nic nie daje. Można sobie wziąć wycięty fragment, postawić go w pionie i grzać dopóki prądu starczy i autentycznie nic się nie dzieje. To cholerstwo nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury ani jego plastyczność się nie zwiększa. Po prostu jest na to ambiwalentny.
    Wytłumienie które zrobiłem dało mega przeskok. Czy z technicznego punktu widzenia zostało poprawnie wykonane, nie mnie oceniać. Nie zajmuję się tym zawodowo, lecz zrobiłem to najlepiej jak potrafię i ze swojej pracy jestem mega zadowolony.

    Ale tak jak wspomniałem wcześniej jednak brakuje mi gdzieś wzmacniacza i Subwoofera. Nie tuby robiącej dup, dup bo to mnie tylko wku..ia ale zwykłego Suba Woofery w drzwiach nie przenoszą tego zakresu dźwięku i jedynie próbują to nadganiać, a to jednak nie to samo

    MgrMafia Blue&Me jednak zostawię tam gdzie jest Tam po prostu ma swoje uchwyty montażowe i siedzi tak jak ma siedzieć. Kabel do niego również jest tam podciągnięty i nie chcę przeciągać go w inne miejsce Także tu muszę znaleźć inne miejsce na montaż i w ogóle wymyślić co i jak zamontować Zgadzam się z Tobą w 100 % że można poprawiać na lepsze Jednak pomimo już wykonanych prac, nie zaingerowałem inwazyjnie w oryginał. Jedynie dołożyłem dodatek podobnie jak przyciemnienie szyb, wymiana żarówek na lepsze czy wycieraczek Dzięki jednak za pozytywne słowo bo to dodaje motywacji
    Co do wytłumienia to dla uszczegółowienia - wewnętrzną stronę - miałem na myśli wygłuszenie zewnętrznego panelu drzwiowego pod boczkiem do którego montowany jest osprzęt. Zazwyczaj robiło się tak że oklejałeś najpierw poszycie od wewnątrz, następnie od zewnątrz i na to tapicerka. Coś jak tutaj:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00732.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	155.2 KB
ID:	220410Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08628.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	100.2 KB
ID:	220411

    Taki sposób wyklejenia był wymuszony poprzez konstrukcję drzwi. Praktycznie niemożliwym było wyklejenie wewnętrznego poszycia drzwi od środka, można to było zrobić jedynie od jego zewnętrznej strony czyli od strony tapicerki. 159 poprzez to że ma zdejmowany cały panel daje możliwość oklejenia całych drzwi od wewnątrz. Nie robiłęm tego nigdy lecz efekt jest bardzo dobry. Mata wygłuszająca dodatkowo wyrównuje dźwięk na większej powierzchni, podobnie jak w kolumnie głośnika.

    Teraz jadę z drugą stroną, w między czasie zastanawiając się jak wyczarować w aucie subwoofer i wzmacniacz Szkoda że nie ogranicza się to do wypowiedzenia Abrakadabra no ale .. Jeszcze zabieram się do wzięcia sprzedawcy BOSE w obroty za zapewnienia że to co mi daje jest wystarczające do montażu i kompletnie nic więcej nie potrzebuję. Mam nadzieję że pójdzie gładko, przyzna się do błędu i każdy pójdzie w swoją stronę, jednak rzeczywistość jest jaka jest więc szykuje się na wojnę.

    Dobrej nocy wszystkim!

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał CracowCity Zobacz post
    Wygłuszenie zrobiło mega robotę chociaż dopiero dwoje drzwi jest zrobione. Swoje cegiełki dołożył też sam Dynamat. Bawiłem się już różnymi rzeczami, od taśmy dekarskiej przez matę bitumiczną, zestaw Z Norauto czy STP. Dynamat to jednak faktycznie inny poziom, przynajmniej w mojej ocenie.

    Teraz jadę z drugą stroną, w między czasie zastanawiając się jak wyczarować w aucie subwoofer i wzmacniacz Szkoda że nie ogranicza się to do wypowiedzenia Abrakadabra no ale .. Jeszcze zabieram się do wzięcia sprzedawcy BOSE w obroty za zapewnienia że to co mi daje jest wystarczające do montażu i kompletnie nic więcej nie potrzebuję. Mam nadzieję że pójdzie gładko, przyzna się do błędu i każdy pójdzie w swoją stronę, jednak rzeczywistość jest jaka jest więc szykuje się na wojnę.

    Dobrej nocy wszystkim!

    Ja kupiłem wzmacniacz 5 kanałowy, który z 4 robi 4 + sub. W moim przypadku alpine flex. Małe rozmiary, dobre parametry i dość dużo filtrów. Wsadzę go pod schowek pasażera i podłączę pod radio na oryginalnych kablach (które są lepsze niż większość pseudo miedzianych beztlenówek). Da się tak zrobić bez wyjścia RCA, ponieważ ten wsmacniacz ma właśnie wejście "high power" czyli po kablach głośnikowych. Sub kupiłem oryginał ale będzie podpięty bezpośrednio do wzmacniacza z pominięciem tego wbudowanego bose. W półce (tapicerce) zrobiłem bass reflex z tunelem a blachy okleijłem pianką GMS. Niestety nie dokończyłem tego bo... wbiłem sobie śrubokręt w dłoń prawie na wylot i siedzę bezczynnie lecząc rękę.

    Wytłumienie ładnie Ci poszło ale tyle mat dość mocno obciąży zawiasy drzwi. Mogłeś dać piankę GMS lub tym podobną zamiast tej maty na blachę pod tapicerką. Zawsze to pół kilo mniej. Ja jeszcze wytłumiłem wszelkie widoczne blachy w podłodze (pod siedzeniami przednimi w miejscu ich mocowań, pod tylną kanapą i w okolicy nóg pasażera i kierowcy). Robiłem to przy okazji wymiany foteli, więc miałem lepszy dostęp.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 24-01-2017 o 09:23

Podobne wątki

  1. Alfa na prezent - prośba o poradę
    Utworzone przez colba w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 14:34
  2. Alfa 164 - prośba o poradę
    Utworzone przez darbo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 19:45
  3. [Alfa 159 z Krakowa] - prośba o poradę
    Utworzone przez Michall w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 17:34
  4. Prośba o poradę ALFA ROMEO 156 2.0 TS z LPG
    Utworzone przez marny w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 22:09
  5. Prośba o poradę Alfa 156 JTD
    Utworzone przez paszczakx w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 21:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory