Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pioneer SPH-DA120 + AR159 jak to ugryźć?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Renegat
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa 159 2,4 JTDm , Wcześniej 156 2.0 TS, kiedyś może Giulia
    Postów
    249

    Question Pioneer SPH-DA120 + AR159 jak to ugryźć?

    Czołem, po dłuuugiej nieobecności powracam i mam pytanie...

    Posiadam AR 159 2,4 JTDm z fabryczną navi (ta wersja bez USB i BT i mapami na płytach) i chciał bym w miejsce wspomnianej navi wstawić ww. jednostkę.
    Przejrzałem forum na ile czas pozwolił i nie wszystko jest dla mnie jasne, prosił bym więc o pomoc kogoś kto temat z tym radiem już przerabiał.
    Wiem że do radia potrzeba dodatkowo dokupić interfejs do sterowania z kierownicy https://allegro.pl/adapter-do-sterow...174088153.html oraz oczywiście odpowiednią ramkę https://allegro.pl/ramka-radiowa-2di...173845179.html i przerobić kable przy iso aby zasilanie szło po właściwych pinach (ew. kupić gotową przelotkę iso pioneer->iso alfa), Jeśli coś pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi zanim kasę wydam
    Widziałem jednak wzmianki o miganiu licznika po podłączeniu interfejsu sterowania z kierownicy, jednak nie bardzo kumam jak ugryźć samo rozwiązanie problemu i czy do tego wystarczy interfejs ELM327 BT, czy też musi być jakiś inny (posiadam FES oraz AlfaOBD), czy ewentualnie w rejonach Zamość - Chełm jest ktoś kto by mi z tym problemem pomógł? (niby na upartego sam bym pewnie dał radę, ale nie chciał bym nabroić)

    Kolejna rzecz to sama jednostka, nie znalazłem (może źle szukałem?) nigdzie jasnego info o niej w kwestii systemu operacyjnego, ewentualnej pamięci wbudowanej i GPS.... A więc, czy to radio może pracować jako niezależna od zewnętrznych urządzeń (tablet, smartfon, itp.) nawigacja (to sugeruje możliwość podłączenia zewnętrznej anteny GPS) , jeśli może to Jaki system operacyjny posiada to radio (android? win CE? jeszcze inny?) tak bym wiedział jakiej aplikacji do navi szukać, no i ile pamięci jest dostępne jeśli posiada jakąś wbudowaną?
    I jeszcze kwestia kamery cofania, czy koniecznie musi być ta od pioneera, czy też może zwykły badziew z aliexpress też zadziała z tym radiem?

    Jeśli to coś pomoże, to w bagażniku pomiędzy błotnikami a tylnymi światłami mam po bokach jedynie 2 dość spore schowki, w prawym jest zmieniarka blaupunkta, zaś w lewym halny hula wiatr, nie widać żadnego wzmacniacza czy suba więc chyba mnie ominą atrakcje z rozbrajaniem systemu bose

    Jeśli moje poszukiwania były za mało dokładne to wybaczcie, ale serio nie mam za bardzo jak siąść i szukać po wyszukiwarkach

    Pisałem na priv do kolegi [MENTION=33853]Woopy[/MENTION] ale z tego co widzę dawno go nie było na forum, więc z tej strony raczej się pomocy prędko nie doczekam

    Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Renegat ; 05-12-2018 o 19:21

    Alfa jest jak piękna i namiętna kobieta....
    z tą różnicą, że Alfa jest tańsza w utrzymaniu



    Była: 156 2.0TS
    Jest: 159 sportwagon 2.4jtdm 200hp
    Dusza by chciała: Stelvio Quadrifoglio

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    To radio nie ma samo w sobie nawigacji. Jedynie sparowanie iPhona kablem poprzez CarPlay tu pomoze. Masz wtedy do dyspozycji: Google Maps, Waze, oraz mapy iphonowe. Z muzyki masz wtedy: Spotify, Tidal, można podczas nawigacji sluchac również radia lub plików z pendrive. Radio ma dwa wejścia USB. Kamera powinna podejść standardowa. Można sparować telefon z Androidem za pomocą MirrorLink ale u mnie to nie działało, wiec korzystałem z IPhona. Radio nie ma Android Auto. Bez podłączonego telefonu to tylko radio oraz pliki z pendrive.

    Moim zdaniem lepiej poszukać Alpine ILX 702, chociaż tam jest podobnie: nawigacja z IPhone lub Androida (ale za to oni posiada już AndroidAuto). Moim zdaniem Alpine również lepiej gra, prostsze w konfiguracji i wygodniejsze do korzystania na codzien.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Renegat
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa 159 2,4 JTDm , Wcześniej 156 2.0 TS, kiedyś może Giulia
    Postów
    249

    Domyślnie

    Już nie aktualne, kupiłem kenwooda, na szczęście obyło się bez osiowania proxy, ale sam waze to dla mnie porażka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Bartek Pyk
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    159 07' 1.9 16v 150KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renegat Zobacz post
    Już nie aktualne, kupiłem kenwooda, na szczęście obyło się bez osiowania proxy, ale sam waze to dla mnie porażka
    Jakbyś mógł, podziel się swoją opinią jaki to model i jak ci się z niego korzysta. Jeżeli miałbyś też chęć chętnie bym zobaczył jak wygląda zamontowany w alfie.
    Z góry wielkie dzięki za pomoc i odp.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Renegat
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa 159 2,4 JTDm , Wcześniej 156 2.0 TS, kiedyś może Giulia
    Postów
    249

    Domyślnie

    z opóźnieniem ale na bogato odpowiem
    testowane na 2 modelach kenwooda i wspomnianym pionku (tak, ostatecznie go kupiłem), w przedliftowej 159 wszystko działało plug-n-play, wystarczy zainwestować w interfejs
    https://allegro.pl/oferta/sterowanie...ource=facebook
    tanio nie jest, ale warto, zależnie od instalacji w najgorszym razie będzie trzeba tylko zamienić kable czerwony i żółty (zapłon i plus) jeżeli po wyjęciu kluczyka radio "zapomina" ustawienia.
    Wszystkie funkcje z kierownicy działają POZA przyciskiem który w fabrycznym radiu służy do włączenia funkcji głosowych, w niefabrycznym radiu (oba kenwoody i pioneer) przycisk ten działa jako "source" i kolejno zmienia źródła (dedykowany do tego przycisk też to robi).
    CZASEM zdarza się że krótkie naciśnięcie >> czy << w celu zmiany piosenki powoduje przewinięcie i krótki czas, jak gdyby się przytrzymało przycisk, ale to sporadycznie.
    funkcja chwilowego wyciszania dźwięku działa prawidłowo. jakiegokolwiek markowego radia byś nie kupował, warto doinwestować w ten interfejs jeśli chcesz korzystać z fabrycznego sterowania z kierownicy.

    Tyle o samym interfejsie, jak o radia chodzi to pierwszy kenwood już zmienił właściciela, gdyż zintegrowana nawigacja była jak dla mnie ciut przestarzała i drażniły mnie kaprysy jednostki co do multimediów, następny Kenwood (http://www.kenwood-electronics.pl/ca.../?view=details)
    w sumie dawał radę, ale chcę go sprzedać gdyż integracja WebLink ze smartfonem mnie nie zadowoliła w kwestiach nawigacji.
    Ostatecznie kupiłem tego pionka, idealny nie jest, ale jestem wymagającym użytkownikiem o sprecyzowanych wymaganiach
    zamykając temat: jeśli zależy ci na multimediach i jakości dźwięku wybierz kenwooda lub clariona, jeśli stawiasz na ergonomię i integrację z androidem bierz pioneera.
    wszystkie wspomniane radia ładnie współpracują z zewnętrznymi wzmacniaczami oraz kamerami cofania.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

    Alfa jest jak piękna i namiętna kobieta....
    z tą różnicą, że Alfa jest tańsza w utrzymaniu



    Była: 156 2.0TS
    Jest: 159 sportwagon 2.4jtdm 200hp
    Dusza by chciała: Stelvio Quadrifoglio

Podobne wątki

  1. [159] Pioneer AVIC HD3-II w AR159
    Utworzone przez Kattom w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 09:43
  2. Pioneer SPH-DA 100 Do AR-159
    Utworzone przez wojcio1111 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 17:28
  3. pioneer cdx m6
    Utworzone przez zaszary w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory