Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Gms 9501/9401

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Bartek Pyk
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    159 07' 1.9 16v 150KM
    Postów
    54

    Domyślnie Gms 9501/9401

    Cześć wszystkim.
    Testował, ktoś albo już użytkuje nowe stacje od GMS. Modele 9501/9401 Navi?
    Może ktoś podzielić się odczuciami.
    Z góry wielkie dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Chevrolet Cruze
    Postów
    1

    Domyślnie Gms 9501

    Cytat Napisał Bartek Pyk Zobacz post
    Cześć wszystkim.
    Testował, ktoś albo już użytkuje nowe stacje od GMS. Modele 9501/9401 Navi?
    Może ktoś podzielić się odczuciami.
    Z góry wielkie dzięki.
    Witam, kilka dni temu założyłem to radio u siebie w samochodzie (Chevrolet Cruze)
    Jest lepsze od poprzedniego (GMS 6818, na windowsie CE).
    Pytaj co chciałbyś wiedzieć na temat tego radia, bo o tym radiu można by dużo.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Mam 9401 Navix w 159. Na razie z wersją Androida 8.1 (można aktualizować do 9)

    Działa bdb. Ma czuwanie i uruchamia się w sekundę. Gdy napięcie aku spada (np u mnie zimą po 3 dniach postoju) to radio się wyłącza całkiem. Uruchomienie od zera to około 20 sekund. Ale to się w normalnym użytkowaniu nie zdarza. Rozmiar pasuje do ramek, które są na allegro. Wszystko wtedy idealnie leży.
    Nie ma żadnych opóźnień. Kilka razy się zacięło górne menu ale to chyba z winy innego launcher'a.
    Jakość dżwięku i możliwości rewelacyjne. Dotyk szybko reaguje, ma pełne wsparcie asystenta Google z każdego poziomu. Niektóre radia z Androidem muszą mieć włączone menu Google, żeby z tego korzystać. Tutaj mówisz, jak do telefonu i już. Mam w aucie przenośny modem/router z internetem od Aero2 (3 GB/miesiąc w prędkości LTE za 5 zł wystarcza na słychanie muzyki ze Spotify lub YT) Dzięki temu każda aplikacja działa płynnie. Kamerki cofania nie montowałem ale działa bez zarzutów. Można też podłączyć odpowiedni rejestrator trasy.
    Ja mam do niego adapter, żeby sterować z kierownicy i żeby się wyłączało po zapłonie. Koszt około 220 zł ale w tym mam przejściówkę z kostki oryginalnej. U mnie była nawigacja po FL i dlatego było to droższe. Jak masz zwykłe radio to adapter jest tańszy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Bartek Pyk
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    159 07' 1.9 16v 150KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
    Przepraszam że długi czas nic nie pisałem w tym wątku.
    Mam już zamontowaną stację multimedialną 9501 NAVIX + adapter pod kierownicę, wyciszenie STP Gold (drzwi przód,tył) oraz głośniki Audio System HX165SQ EVO2(przód) + Focal PS165(tył), oraz wzmacniacz cyfrowy Focal Impulse 4.320.
    Całości jeździ ze mną od zeszłego lata (ok. lipiec-sierpień).
    Jeżeli chciałby ktoś więcej informacji, bardzo proszę o kontakt lub pytanie w wątku. Posiadam jakąś tam już opinię wiedzę oraz zdjęcia jeżeli byłyby potrzebne z montażu.
    Wiedzę z montażu mam na podstawie faktu, że miałem chwilkę czasu, chęci oraz chciałem spróbować swoich sił i całość montowałem samodzielnie. ^_^
    Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez Bartek Pyk ; 02-06-2020 o 12:08

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    Miałem w 147 to radio GMS 9501 i ni potrzebny był ani adapter do kierownicy ani do bose. To radio ma obsługę przycisków 3 przewodowa jak jest w 147 i wiele innych alf. Obsługa przycisków w kierownicy jest na tzw drabince rezystancyjnej która to radio obsługuje.wyjścia z przycisków kierownicy w 147 są na złączu mini ISO. W giulietta gdyby ktoś chciał podłączyć te radio to sygnały również są rezystancyjnej tylko że przewody już są dostępne przy body computer. Jeśli chodzi o bose jak ktoś ma to zamiast adaptera to wystarczy sygnał z radia do aut anteny podpiąć do odpowiedniego pina w złączce mini ISO instalacji samochodu które odpowiada za załączenie wzmacniacza.
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniew-777 Zobacz post
    Miałem w 147 to radio GMS 9501 i ni potrzebny był ani adapter do kierownicy ani do bose. To radio ma obsługę przycisków 3 przewodowa jak jest w 147 i wiele innych alf. Obsługa przycisków w kierownicy jest na tzw drabince rezystancyjnej która to radio obsługuje.wyjścia z przycisków kierownicy w 147 są na złączu mini ISO. W giulietta gdyby ktoś chciał podłączyć te radio to sygnały również są rezystancyjnej tylko że przewody już są dostępne przy body computer. Jeśli chodzi o bose jak ktoś ma to zamiast adaptera to wystarczy sygnał z radia do aut anteny podpiąć do odpowiedniego pina w złączce mini ISO instalacji samochodu które odpowiada za załączenie wzmacniacza.
    Niestety w 159 jest to inaczej rozwiązane i bez adaptera się nie obejdzie. Chyba, że ktoś zrezygnuje z wyłączania po zapłonie i czuwania oraz sterowania.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory