Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Pomoc w doborze gratów

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie Pomoc w doborze gratów

    Cześć.
    W mojej Alfie 156FL sedan jest fabryczny system Bose. Gra w sumie lepiej od serii w 156 mojego taty. Z tym, że ktoś kiedyś w tym grzebał, przeniósł tweetery do góry i to jeszcze zamontował dwa różne. (Lewy z BMW jakiegoś, prawy z głośnika dolnego, bo przy midbasach nie ma tweeterów).
    Ostatnio jeden wysokotonowy zdechł, a i midbasy nie są już w najlepszym stanie. Alfa zostanie ze mną do końca i będzie jak najdłużej przytrzymywana przy życiu. Stąd pomysł na poprawę audio. Chciałbym prosić kogoś bardziej doświadczonego o pomoc w doborze gratów, ewentualnie wskazanie alternatywy. Ma być względnie tanio, ale z głową.

    1. Jako wzmacniacz myślałem o używanej Alpinie MRV z serii V12. Podobno całkiem niezłe sprzęty, co Koledzy sądzą? Jak najbardziej używany wzmak do 250-300zł wchodzi w grę, myślę że to lepszy wybór od nowego np Pioneera za 300zł.
    2. Głośników wytypowałem cztery modele NA PRZÓD:
    -HiFonics VX6.2C
    -Excursion SX-6C
    -Crunch DSX6.2C
    -Audison APK (tutaj ograniczeniem są 2Ω impedancji. Wzmacniacz chciałem puścić w mostku 2x120W na przednie głośniki, ale to determinuje 4Ω głośniki :/)
    3. Suba chciałem zostawić oryginalnego i dalej go pędzić wzmacniaczem Bose. Nie zależy mi na falującym dachu, tylko lekkim podbijaniu basem z tyłu.
    4. Drzwi oczywiście wygłuszę, a głośniki wlecą na dystanse MDF.

    Lista pytań:
    1. Radio, radio, radio.. Domyślam się, że z oryginalnego radia nie puszczę sygnału na dwa wzmaki do tyłu. W takim wypadku lepiej kupić coś nowego za około 300-400zł, czy coś używanego typu Alpine CDA 98XX za tę kwotę? Będzie znacząca różnica w jakości dźwięku w porównaniu do nowego radia z raczej niższej półki niż używka?
    2. W przypadku zestawu odseparowanego na przód tylne głośniki najlepiej w ogóle wywalić, czy zostawić oryginały i pędzić je samym radiem?
    3. Z takiego wzmaka może lepiej puścić dwa kanały (bez mostka) po 60W na przód, a mostek 120W zostawić na suba i dać sobie spokój ze wzmakiem Bose? Czy zostawić dwa?
    4. Skrzynia basowa w bagażniku raczej odpada, 156 sedan ma i tak nie za duży bagażnik, a potrzebuję go względnie często.

    5. A może moje rozumowanie jest kompletnie kiepskie i nie da rady na takich elementach i w takim budżecie poprawić fabrycznego Bose? Proszę o wyrozumiałość, nie budowałem nigdy Car Audio i nie za bardzo się na tym znam. Dużo potrafię pogrzebać w samochodzie sam, więc wygłuszanie drzwi, puszczanie przewodów, dorabianie dystansów itd są mi kompeltnie niestraszne.

    Z góry dzięki i pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Zainwestuj w DSP gdzie wepniesz się bezpośrednio z sygnałem, chociażby po Bluetooth lub po kablu z telefonu, i wzmacniacz 5-kanałowy, np. Alpine PDX-V9 - będziesz miał bardzo poprawną bazę do bardzo dobrego grania i zestaw, który zostanie u Ciebie na długo. Te wzmacniacze za kilka stówke styrane życiem i radyjka nie pasujące do obecnych czasów odpuść sobie.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Pomoc w doborze centralki Blu&me
    Utworzone przez papiernik w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2019, 15:51
  2. Pomoc w doborze chłodnicy wody.
    Utworzone przez BiancoNeri w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 05:49
  3. Pomoc w doborze przegubów w 156 1.9jtd 16v q2
    Utworzone przez lewy25 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-07-2016, 13:36
  4. [145] pomoc w doborze alufelg AR 145
    Utworzone przez dawids w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 14:46
  5. Pomoc w doborze oleju !!
    Utworzone przez mihuvanstuff w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 23:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory