mam problem z car audio - w aucie w każdych drzwiach są głośniki odseparowane średnio i niskotonowe (x4), oraz osobno podpięta skrzynia basowa Ground Zero GZRW 30XSPL napędzana Crunch GPX 2200.1D, po drodze jeszcze kondensator.
Wszystko przez 3 lata grało sprawnie jednak ostatnio słychać wyraźne brzęczenie w głosniakch w drzwiach gdy jest i działa podpięta skrzynia. Co dziwne - po wyciszeniu glośnika basowego problem znika, muzyka może grać cicho ale gdy sygnał idzie na skrzynie - brzęczenie w głosnikach jest słyszalne - głównie w tweeterach. Gdy graja bez basowego - jest elegancko i nawet bardzo głosna muza nie powoduje takiego brzeczenia.
Czym może być to spowodowane? W jednym punkcie gość zasugerował ze może walnięty wzmacniacz. Pytanie - na jaki najlepiej zmienić aby obsłużył ten głośnik?
Inna sprawa ze do tego wzmacniacza mogę jedynie podpiąć niskotonowy, chciałbym miec opcje podpięcia 2 orginalnych glosników w półkę ale gdy podpinam pod ten wzmak słychać tylko niskie tony - rozumiem, ze musze miec wiekszy zakres częstotliwości na wzmacniaczu?
Sprawdziłem dokładnie mase - jest ok. Sam głosnik niskotonowy tez gra poprawnie, jedynie wpięcie go w obwód daje takie brzeczenie.