Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Temat: [166] Glosniki

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Piotrekk
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 155 Formula ,AR 166 3.0 v6, 3.2, AR GTV 3.0 v6, AR 156 2.0 T.S., AR 159 3.2 V6, AR GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    87

    Domyślnie

    Tak wszystkie głośniki maja 2omy subwoofery też
    Przed zmianą głośników na lepsze musisz wiedzieć że sam ICS ma raczej słabą końcówkę mocy więc za mocnych głośników nie radził bym ci wstawiać.
    Ja też od razu zmieniłem głośniki z przodu na taki zestaw :

    http://www.harman-kardon.com.pl/jbl3...=969&page=text

    Byłem przekonany że wysoki model zagra dużo lepiej a w rzeczywistości grał przeciętnie bo jak podejrzewałem końcówka mocy jest po prostu za słaba(chodzi mi głównie o woofera i niskie tony bo tweeter gra bardzo ładnie), moim zdaniem seryjny wzmacniacz w ICSie ma za słabe parametry do tych głośników które kupiłem więc lepiej nie przesadzać przy zakupie
    Co innego jak taki zestaw ma odpowiedni wzmacniacz, wtedy taki zestaw ma sens i odwdzięcza się pięknym brzmieniem.
    Potem zamontowałem DSP i grają znacznie znacznie lepiej niż na samym ICSie.

    Na niemieckim ebayu można kupić specjalne zestawy głośników do alfy 166 które są razem z gniazdem żeby nie obcinać i przerabiać oryginalnych wtyczek. Można po symbolach tych głośników spróbować w polsce może coś się znajdzie podobnego.

    http://fahrzeugteile.shop.ebay.de/La...=p3286.c0.m282


    Jak kupisz zestaw posiadający zwrotnice to tweeter podłączasz przez nią . Tylko pamiętaj żeby tweeter nie był za duży bo miejsca jest mało.

    Mam nadzieje że coś ci ta wypowiedź pomoże , POZDRAWIAM !

    ---------- Post dodany o godzinie 02:15 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 01:59 ----------

    Aha zestawy posiadające zwrotnice bez niej raczej słabo grają , u siebie próbowałem podłączenia bezpośredniego to tweeter pierdział a woofer grał ale niskich tonów było dużo mniej niż w seryjnym głośniku .
    Ponad to w alfie tweetery i woofer są połączone jednym kablem więc oryginalnie zestaw audio alfy nie posiada zwrotnic , nie są tony niskie i wysokie odseparowane czyli woofer i tweeter są podłączone jednym kablem do jednego kanału (tweeter posiada mały kondensatorek który tnie pasmo)

    POZDRAWIAM

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpion Zobacz post
    Polecisz jakiś model, który dobrze gra i nie sprawia problemu z podmianą ? Sporo czytałem na temat poprawy audio w wersji bez DSP i przewija się w postach impedancja 2 Ohm. Dotyczy ona subwooferów na półce czy ogólnie wszystkich głośników ? Właściwie wszystkie głośniki jakie znalazłem mają 4 ohm.
    Druga sprawa - czy przy okazji podmieniać tweeterki i czy w ogóle da się to zrobić ? Jeśli tak to czy trzeba je podłączyć poprzez załączoną do danego zestawu zwrotnicę ? Podejrzewam, że w 166 jakaś już jest zamontowana ? Sorry za takie pytania, ale w kwestii car-audio jestem zupełnie zielony
    Ja mam zamontowane te dwa komplety: http://www.allegro.pl/item929529187_...ns_gratis.html Efekt jest taki że jest czystszy i bardziej słyszalny sopran. Na niskich tonach mi nie zależy bo nie do tego są te głośniki. W przyszłości jedynie wzmacniacz 4-kanałowy pod głośniki żeby je trochę ożywić. Głośniki w drzwiach 4Ohm. Oczywiście tweetery też podmieniłem jest tam troche zabawy ale da rade. Z zewnątrz nic nie widać że jest coś zmienione.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpion Zobacz post
    ...przewija się w postach impedancja 2 Ohm. ...
    Ostatnio sprawdzałem jakie mam głośniki u siebie (wersja z DSP) i wszystkie są 2 ohmowe. Zdjęcia w załączeniu.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Dwa głośniki 2Ohm połączone szeregowo daje 4Ohm. Końcówka mocy ICS jest na 4Ohm. Czyli jak ktoś by usuwał tweetery i tylko średnio tonowe wymieniał i zakładał koaksjalne (2 drożne) to muszą być 4Ohm. A system odseparowany ze zwrotnicą też jest pod końcówkę 4Ohm i mogą tam być dwa głośniki 2Ohm, ale na kartonie całego zestawu musi być impedancja 4Ohm.
    Ostatnio edytowane przez koles_02 ; 22-02-2010 o 14:01

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.

    Który z tych zestawów będzie lepszy ?

    http://www.allegro.pl/item925750296_...ep_krakow.html

    http://www.allegro.pl/item925750353_...ep_krakow.html

    Czy montowanie tych zwrotnic to konieczność żeby otrzymać jakieś głębsze efekty i czy montuje się je w drzwiach? Chcę poprawić odrobinę dźwięk, bez jakiejś większej przyczyny. Czy przy zmianie tweeterów trzeba ściągać boczek ? Dzięki za pomoc
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Ten drugi odseparowany będzie o wiele lepszy. Hertz robi bardzo dobre głośniki mam w półce elipsy i jestem zadowolony. Zwrotnice mam wrzucone za boczek bez ściągania jego. Żeby wymienić tweetry nie trzeba zdejmować boczka.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Jedna rzecz mnie zastanawia: w oryginalnym zestawie nie ma zwrotnic (chyba, że za zwrotnice robią te kondensatorki przy tweeterach). Czy w przypadku zakładania innych niż oryginalne głośniki trzeba zakładać zwrotnice?

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwok Zobacz post
    Jedna rzecz mnie zastanawia: w oryginalnym zestawie nie ma zwrotnic (chyba, że za zwrotnice robią te kondensatorki przy tweeterach). Czy w przypadku zakładania innych niż oryginalne głośniki trzeba zakładać zwrotnice?
    Jak wymieniasz głośniki to już inaczej podłączasz. Normalnie było tak że kable głośnikowe szły z ICS do średnio-tonowego a potem szeregowo do tweetera do góry, a kondensatorki odcinały pasmo wysokie dla średnio-tonowych, a niskie pasmo dla tweeterów. Jak wymienisz głośniki na system odseparowany ze zwrotnicą to kabel co szedł sygnał do średnio-tonowego podłączasz pod zwrotnice (IN), i ze zwrotnicy masz wyjście na soprany (TW) i średnio-tonowe (SW). Czyli ta kostka od oryginalnego tweetera już nie będzie potrzebna.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  9. #19
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Super, że temat się rozwinął - głośniki są już dla mnie jasne. Pozostaje kwestia podłączenia je poprzez wzmacniacz. Ponieważ nie jestem audiofilem i nie zależy mi na super wzmacniaczu, pomyślałem, że fajnie by było i najprościej znaleźć jakiś mini wzmacniacz (nie byłem pewien czy w ogóle coś takiego jest), który dałoby radę schować za ICS. Znalazłem coś takiego choć nie jestem pewien czy da radę go tam ukryć LINK
    Co myślicie o czymś takim ?

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Rozwiązanie bardzo dobre, tylko byś musiał z bagażnika zasilanie pociągnąć do kokpitu. Zaoszczędziłbyś ciągnięcia kabli głośnikowych do bagażnika. Jak by ten wzmacniaczyk tylko zdeka miał większą moc do 4X50W RMS. Kiedyś wyczytałem że ICS ma 4X17W RMS więc dużej różnicy by nie było, mogę się mylić z tą mocą wiec jak ktoś jest pewien niech poprawi.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

Podobne wątki

  1. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 360
    Ostatni post / autor: 29-11-2019, 00:07
  2. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory