Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Temat: [166] Glosniki

  1. #21
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał koles_02 Zobacz post
    Rozwiązanie bardzo dobre, tylko byś musiał z bagażnika zasilanie pociągnąć do kokpitu. Zaoszczędziłbyś ciągnięcia kabli głośnikowych do bagażnika. Jak by ten wzmacniaczyk tylko zdeka miał większą moc do 4X50W RMS. Kiedyś wyczytałem że ICS ma 4X17W RMS więc dużej różnicy by nie było, mogę się mylić z tą mocą wiec jak ktoś jest pewien niech poprawi.
    No to faktycznie mała różnica, stawiałem że ICS ma nie więcej niż 4x10W. Dużo jest roboty z pociągnięciem kabli do wzmacniacza z tyłu dla zupełnego laika, który takiej operacji jeszcze nigdy nie robił ?

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    +12 -masz pod ręką w bagażniku
    masa -tak samo
    remote (niebieski kabel w kostce ICS) można progami lub tunelem środkowym
    i teraz masz dwie opcje:
    - podłączenie przez LOW INPUT (RCA) czyli do ICS kupujesz taką mini kostkę ISO w którą podłączasz przewody RCA tzw. chinch-chinch i ciągniesz do wzmacniacza tak jak wyżej
    - podłączenie przez HIGH INPUT czyli od ICS-a te kable co idą do głośników ciągniesz do wzmacniacza
    Proponuje pierwszą opcję gdyż często przez kable głośnikowe są zakłócenia a RCA jest lepiej ekranowane
    I zostaje teraz podłączenie głośników czyli zwrotnic w boczkach pod wzmacniacz a do tego mógłbyś wykorzystać kostki które są przy zawiasach drzwi. Czyli do każdej strony ciągniesz przewód głośnikowy od wzmaka. Sądzę że do głośników i wzmacniacza o zbliżonej mocy 50W RMS to przewód 2X1.5mm kwadrat wystarczy.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  3. #23
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Nie brzmi aż tak groźnie a jestem jednak ciekaw efektu w porównaniu z seryjnym DSP. Wprawdzie delektuję się na razie dźwiękiem V6, ale jak wsiadam do JTD i puszczę audio to jednak potem żal słuchać tego co leci z głośników w tej pierwszej
    Decyzja podjęta jednak podejmę wyzwanie i spróbuję coś na wzmacniaczu osiągnąć.
    Jeszcze jedno pytanko - czy jest sens podmieniać głośniki w tylnych drzwiach na takie same, które będę montował z przodu ?

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpion Zobacz post
    ...Jeszcze jedno pytanko - czy jest sens podmieniać głośniki w tylnych drzwiach na takie same, które będę montował z przodu ?
    Jest sens jeżeli nie chcesz jak podkręcisz muzę to żeby w tylnych drzwiach Ci charczało. Oryginalne głośniki mogły by długo nie pozipać pod wzmakiem. Ja wymieniłem cały komplet przód i tył i dźwięk jest równo rozłożony w aucie czyli kwadro zachowane.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał koles_02 Zobacz post
    Jest sens jeżeli nie chcesz jak podkręcisz muzę to żeby w tylnych drzwiach Ci charczało. Oryginalne głośniki mogły by długo nie pozipać pod wzmakiem. Ja wymieniłem cały komplet przód i tył i dźwięk jest równo rozłożony w aucie czyli kwadro zachowane.
    Nie ma najmniejszego sensu montowanie jakichkolwiek głośników w tylnych drzwiach, a gdy już tam tam są , to najlepiej odłączyć i mieć spokój.

    Pozdrawiam

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladx Zobacz post
    Nie ma najmniejszego sensu montowanie jakichkolwiek głośników w tylnych drzwiach, a gdy już tam tam są , to najlepiej odłączyć i mieć spokój.

    Pozdrawiam
    Nie zapominaj o tym że głośniki w tylnych drzwiach są frontowymi głośnikami dla pasażerów tylnej kanapy. To jest sedan nie coupeta i głośniki w tylnych drzwiach są dla pasażerów nie dla kierowcy. Tak jak w limuzynie przystało wygoda dla pasażerów. Co innego to montowanie w półce co odradzam bo TO TO nie ma najmniejszego sensu.
    Ostatnio edytowane przez koles_02 ; 24-02-2010 o 18:38

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Czy na koncercie widziałeś kiedyś głośniki zamontowane wśród publiczności?
    Brak głośników z tyłu nie powoduje póżniejszego dotarcia dżwięku do kierowcy.
    A co za tym idzie brak efektu pseudo przestrzennego dżwięku.
    Jeśli chodzi o zapewnienie pasażerom z tyłu odpowiedniego odsłuchu to jest tak trochę jakby zapewnic im te same odczucia , które posiada kierowca w czasie jazdy Alfą. Raczej jest to mało osiągalne.

    Pozdrawiam

  8. #28
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Jak pisałem wcześniej - nie znam się na caraudio, ale jeśli faktycznie głośniki z tyłu są zbędne, to dlaczego producenci hifi przygotowują i projektują systemy dźwięku nawet w super luksusowych coupe przewidując głośniki z tyłu ? No i po co ich jest czasami nawet i z szesnaście czy dwadzieścia. Wg mnie to oczywiście jakaś forma marketingu, aby klient się pochwalił potem - mam 20 calowe felgi i dwadzieścia głośników
    Ogólnie rozumiem koncepcję, że do słuchania muzyki (nie kina domowego) w domu powinny być dwie kolumny z przodu i nic więcej, ale czy w takiej puszcze jaką jest samochód w ogóle jest sens przejmować się położeniem głośników ? Po prawdzie i tak aby mieć prawidłowo ustawione głośniki jak zalecają audiofile to w każdym aucie musiałby być procesor dźwięku, który oddaliłby te nieszczęsne głośniki po bokach i przesunął do przodu.
    Do czego zmierzam ? Wg mnie auto w ogóle nie nadaje się do słuchania muzyki tak na poważnie, jak to niektórzy w domach mają, więc po co się przejmować gdzie są głośniki, mi zależy tylko aby dźwięk miał odpowiednią barwę i moc oraz był w miarę czysty, bo nie wierzę, że osiągnę taki efekt jak w domowym zestawie hifi.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladx Zobacz post
    Czy na koncercie widziałeś kiedyś głośniki zamontowane wśród publiczności?
    Brak głośników z tyłu nie powoduje póżniejszego dotarcia dżwięku do kierowcy.
    A co za tym idzie brak efektu pseudo przestrzennego dżwięku.
    Jeśli chodzi o zapewnienie pasażerom z tyłu odpowiedniego odsłuchu to jest tak trochę jakby zapewnic im te same odczucia , które posiada kierowca w czasie jazdy Alfą. Raczej jest to mało osiągalne.

    Pozdrawiam
    Na koncercie nie ale na dyskotece tak Zależy kto czego słucha.
    W chwili obecnej jeden z głośników średnio-tonowych w tylnych drzwiach musiał mi się odczepić i pasażerowie zwracają uwagę że nie gra. Ja tego nie zauważyłem tylko znajomy jak jechał z tyłu. A dzwięk dociera z tą samą prędkością tylko wszyscy siedzą w tej samej odległości od źródła, a to jest odczuwalne.

    Cytat Napisał bladx Zobacz post
    ...A co za tym idzie brak efektu pseudo przestrzennego dżwięku...
    Tu nie ma słowa o dźwięku przestrzennym. To już jest inna bajka i potrzebny do tego procesor DTS i DolbyDigital. A cztery głośniki to tylko kwadro.
    Ostatnio edytowane przez koles_02 ; 25-02-2010 o 11:36

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  10. #30
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Budując car audio kierujemy się założeniami jego dotyczącymi. Jest poradnik car audio autorstwa niejakiego Nazara. Warto poczytać i wszystko stanie się jasne.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 360
    Ostatni post / autor: 29-11-2019, 00:07
  2. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory