Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57

Temat: [166] Glosniki

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpion Zobacz post
    Wg mnie auto w ogóle nie nadaje się do słuchania muzyki tak na poważnie, jak to niektórzy w domach mają, więc po co się przejmować gdzie są głośniki, mi zależy tylko aby dźwięk miał odpowiednią barwę i moc oraz był w miarę czysty, bo nie wierzę, że osiągnę taki efekt jak w domowym zestawie hifi
    Trochę się mylisz, powinieneś napisać że nie słyszałeś takiego audio. A są, oj są.

    Cytat Napisał koles_02 Zobacz post
    A cztery głośniki to tylko kwadro
    Cztery, dziesięć czy dwadzieścia to nie żadne "kwadro" tylko stereofoniczny jazgot.
    Pomijam dzwięk wielokanałowy oczywiście.
    Ale zgoda co do różnych potrzeb, jak ktoś chce żeby coś brzęczało to nie ma sensu namawiać go na trójdrożny zestaw z subwoferem pędzonym z procesora.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #32
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Trochę się mylisz, powinieneś napisać że nie słyszałeś takiego audio. A są, oj są.
    Może inaczej - wg mnie wnętrze samochodu jest kiepskim miejscem pod względem akustyki i tak naprawdę żadnego audiofila nie zadowoli. Na szczęście ja nim nie jestem i faktycznie nawet dwa głośniki jeśli będą grały ok to w zupełności mi to wystarczy. Dobre audio słyszałem w samochodzie choć dziwią mnie na wszelkiego rodzaju imprezach caraudio konkursy na ilość decybeli itp idiotyzmy. Poza tym niech mi ktoś pokaże zestaw audiofilski (nie kino domowe) do domu z subwooferem w komplecie No, a w caraudio jest to obowiązkowa pozycja Więc proszę nie mówić, że w tym wszystkim chodzi przede wszystkim o jakość dźwięku - raczej o to które jest głośniejsze, bardziej kolorowe, a najlepiej gdyby zapełniało cały bagażnik
    Żeby nie było całkiem OT - aby zachować pierwotną ilość głośników to jednak wymienię i te z tyłu. Czy głośniki i wzmacniacz firmy Helix z kolekcji Dark Blue będą ok ?

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Helix DB 4 dobry wzmacniacz za dobre pieniądze. Miałem wczesniej w innym aucie i byłem zadowolony.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  4. #34
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpion Zobacz post
    Może inaczej - wg mnie wnętrze samochodu jest kiepskim miejscem pod względem akustyki i tak naprawdę żadnego audiofila nie zadowoli
    Zgoda, ale robią wszystko żeby zadowalało i niektórym się udaje.

    Cytat Napisał Scorpion Zobacz post
    Dobre audio słyszałem w samochodzie choć dziwią mnie na wszelkiego rodzaju imprezach caraudio konkursy na ilość decybeli itp idiotyzmy
    Ot taka rozrywka, wbrew pozorom nie taka prosta jak się wydaje. Ja również w tym nie gustuje.

    Cytat Napisał Scorpion Zobacz post
    Poza tym niech mi ktoś pokaże zestaw audiofilski (nie kino domowe) do domu z subwooferem w komplecie
    Nie pokaże Ci bo prawdopodobnie nie ma, ale w samochodzie nie ma ścian wzmacniających bass, nie zastosujesz 18cm głośników w drzwiach, nie zamontujesz bassrefleksu, nie masz dowolnej pojemności obudów, i nie dysponujesz kubaturą pokoju więc subwofer to nie fanaberia ale konieczność w samochodzie.

    Cytat Napisał Scorpion Zobacz post
    Więc proszę nie mówić, że w tym wszystkim chodzi przede wszystkim o jakość dźwięku - raczej o to które jest głośniejsze, bardziej kolorowe, a najlepiej gdyby zapełniało cały bagażnik
    Z tego fragmentu wnioskuje że nigdy nie byłeś na żadnych zawodach soundoff i raczej nie słyszałeś dobrze nagłośnionego auta ;-) Dobrze zestrojonego suba nie słychać, a muzykę tak jak była nagrana -tak.
    I jeszcze jedna cecha dobrego systemu (nie podoba się młodzieży) W środku głośna, czyściutka muzyka a na zewnątrz ciszaaaaaa ( no prawie)
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #35
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Z tego fragmentu wnioskuje że nigdy nie byłeś na żadnych zawodach soundoff i raczej nie słyszałeś dobrze nagłośnionego auta ;-) Dobrze zestrojonego suba nie słychać, a muzykę tak jak była nagrana -tak.
    I jeszcze jedna cecha dobrego systemu (nie podoba się młodzieży) W środku głośna, czyściutka muzyka a na zewnątrz ciszaaaaaa ( no prawie)
    Całkiem możliwe, konkursy w caraudio oglądałem, a raczej słuchałem przy okazji rożnych tuning show, na imprezie czysto poświęconej tej dyscyplinie nie byłem. Moja niechęć do przesadnego wyposażania w caraudio wynika też pewnie z tego, że nie lubię słuchać głośno muzyki w samochodzie czy domu, niezależnie czy audio mam ok czy kiepskie Głośno ma być dla mnie tylko na koncertach i w klubach

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Wielu ludzi, w tym ja, lubi słuchać dość głośno. I często samochód to jedyne miejsce gdzie można tak słuchać. Mieszkam w bloku a na kluby troszkę stary jestem
    A na tuning szołach to niestety festyn nie caraudio - głośno, kolorowo i świecąco.
    Tak jak pisałem gdzieś wcześniej, jeden jeździ serią, drugiemu 2 turbiny za mało.
    Dobrej muzyki można w domu słuchać, w samochodzie to bardziej hobby niż nagląca potrzeba.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #37
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Wielu ludzi, w tym ja, lubi słuchać dość głośno. I często samochód to jedyne miejsce gdzie można tak słuchać. Mieszkam w bloku a na kluby troszkę stary jestem
    A na tuning szołach to niestety festyn nie caraudio - głośno, kolorowo i świecąco.
    Tak jak pisałem gdzieś wcześniej, jeden jeździ serią, drugiemu 2 turbiny za mało.
    Dobrej muzyki można w domu słuchać, w samochodzie to bardziej hobby niż nagląca potrzeba.
    To prawda z tym hobby oraz tuning szołami

  8. #38
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpion Zobacz post
    Poza tym niech mi ktoś pokaże zestaw audiofilski (nie kino domowe) do domu z subwooferem w komplecie
    Brytyjska firma NAIM robi taki zestaw. Nazywa się to n-system, można go zestawić w wersji stereo i gra jak porządne brytyjskie hi-fi. Niestety kosztuje więcej niż niejedna alfa na naszym forum.
    Inna rzecz, że zestaw z subem to rzeczywiście rzadkość w świecie audiofilskim
    Bywają różne próby, widziałem np wzmacniacze lampowe do samochodu. Prawda jest niestety taka, że przestrzeń jest w audio równie ważna jak sam sprzęt. Z tego powodu w samochodzie bardzo trudno jest uzyskać dobre brzmienie. Można spróbować zbliżyć się przy pomocy procesorów, ale to znowu jest tylko ersatz i z pewnością nie jest audiofilskie.
    Ostatnio edytowane przez iwok ; 27-02-2010 o 13:19

  9. #39
    Bolo1990
    Gość

    Domyślnie

    Odnowie troszke temat poniewaz mam u siebie problem. "Się" uszkodzily woofery w tylnej polce i chcialbym je wymienic na inne, z tego co wiem maja one 2 ohm co juz jest nie fajne. Chcialbym sie dowiedziec czy ktos zna moze moc tych wooferow i moc wzmacniacza ? (mam dsp)

  10. #40
    arni52
    Gość

    Domyślnie

    Witam mam pytanie do was, moja alfa jest bez DSP czy jest możliwość podłączenia wzmacniacza??? i jak ma mniej więcej wyglądać montaż,dużo roboty?

Podobne wątki

  1. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 360
    Ostatni post / autor: 29-11-2019, 00:07
  2. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory