Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Temat: [166] Glosniki

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar ukasz
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    44

    Domyślnie

    Kolego jest na forum opisane co potrzebne i jak to ugryźć..

    z tego co kojarze to potrzebna Ci tego typu
    http://allegro.pl/mini-iso-blaupunkt...475946304.html

    przejściówka i z niej lecisz rca+sterowanie do wzmacniacza i ze wznacniacza lecisz sobie osobno do głośników -niech ktoś poprawi jak się mylę.

    jeżeli Ci chodzi żeby dołożyć fabryczne dsp to musisz już wygrzebać co i jak bo też jest ale niepamiętam dokładnie - o ile masz okablowanie to tragedii nie będzie.


    teraz moje pytanie:
    co sądzicie o pomyśle żeby z ica'a pociągnąć sygnał rca do alpine w schowku i z niego przekazać dalej na wzmacniacz i dopiero na jakieś ciekawsze głośniczki?

    chodzi mi żeby dać sygnał i zasilić alpine z ics... radio w schowku będzie odtwarzać na wejściu aux to co poleci z ics, a jeżeli będę chciał z usb czy z cd coś zagrać to przełącze sobie normalnie.
    Panel od radia myślę włożyć ściankę schowka pod szybą sądzę że będzie ok, sterowanie odbywać się będzie pilotem, a co ważne nie będzie widać że coś jest robione
    ARrrrr 1 6 6 3.0 V6

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dawid_007_04
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Tucze
    Auto
    Była Alfa 155 2,5 TD 1994r. Alfa 166 3.2 V6 , Alfa 166 2,4 JTD 2000 r
    Postów
    327

    Domyślnie

    A dlaczego by nie podłączyć głośników bezpośrednio pod radio bez sygnału ICS?? Jeżeli nie masz telefonu w ICS-e to tak bym właśnie zrobił. Sam planuje takie modyfikacje, nie mam w ICE-e telefonu więc nie mam powodu by prowadzić z niego sygnał do radia i dopiero na głośniki. Co do miejsca na radio to spróbuj pod panelem od klimatyzacji..

  3. #43
    hudy17
    Gość

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Szukam kogoś z małopolski kto podejmie się fachowej wymiany sprzętu audio w AR 166FL z DSP, z telefonem (2004r),

    W skrócie - dostarczam sprzęt (wzmacniacz, tubę, laudlinka) i kupujemy odpowiednie głośniki (aby pasowały do drzwi/półki). Chodzi o zamontowanie tego w aucie, tak aby wszystko działało i było sterowane z ICS.
    Ostatnio edytowane przez hudy17 ; 09-04-2011 o 17:17

  4. #44
    hudy17
    Gość

    Domyślnie

    widzę że chyba nie znajdę podwykonawcy

    w takim razie spróbuję sam...

    przesledzilem caly wątek i nie znalazłem nigdzie parametrów głosników tylnej półki (chyba sie to zwie "woofery") - orientuje sie ktoś jaki rozmiar i specyfikacja?
    kupilem już emulator zmieniarki na USB (długo wyczekiwany do 166) wiec moze dzisiaj spróbuje zabrac sie do roboty

    znalazłem na stronie pionieera liste dedykowanych glośników do AR 166:
    http://www.pioneer.pl/pl/products/ca.../speakers.html
    Ostatnio edytowane przez hudy17 ; 25-05-2011 o 14:54

  5. #45
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Maateusz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo
    Postów
    226

    Domyślnie

    Witam. Mam takie pytanie czy te głsoniki http://allegro.pl/inphase-xt6c-profe...623487877.html Bede pasowały mi do tylnej połki do alfy 166 ? Zameirzam kupić jakies i sam nie wiem jakie. Moze mi ktos pomóc ?

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Olsztyn, Poland
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD jest Alfa Romeo 159 2.4 SPORTWAGON
    Postów
    43

    Domyślnie

    Witam Panowie podepnę się do tematu . Otóż ostatnio zmieniłem audio w mojej alfie 166. Na przód założyłem zestaw odseparowany ze zwrotnicami hertz hsk 165 na tył zestaw odseparowany ze zwrotnicami hertz esk 165 a do tyłu wrzuciłem skrzynkę clariona sw3013b i wzmacniacz magnata 22hq. głośniki w drzwiach podłączone pod ics a wzmacniacz do skrzynki przez kostkę mini iso - chinch. Teraz koszty jakie poniosłem : głośniki przód i tył 660 zł(nowe sklep internetowy) wzmacniacz skrzynia i kable podłączeniowe 350zł (zestaw o wartości przynajmniej 800 zł wyhaczyłem za 350 zł) montaż w strefie ciszy w olsztynie 250 zł.
    Efekt rewelacja ! Zapraszam do mnie na odsłuch. Gra jak marzenie Wrażenia jak na koncercie . Skrzynka skręcona na minimum a ma wykop jak cholera.
    Koszty jakie poniosłem wcale nie są duże a wszystko gra o 10 klas lepiej. Pozdrawiam

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dawid_007_04
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Tucze
    Auto
    Była Alfa 155 2,5 TD 1994r. Alfa 166 3.2 V6 , Alfa 166 2,4 JTD 2000 r
    Postów
    327

    Domyślnie

    Potwierdzam, że głośniki Hertz zarówno seria HSK i ESK grają rewelacyjnie mam takie zamontowane w swojej Alfie, i w tym przedziale cenowym nie znajdziecie nic lepszego. Oczywiście oba zestawy odseparowane ze zwrotnicami, podłączone pod radio Pioneer zamontowane pod ICS-em, namawiam do montażu takiego radia bo standardowe radio gra fatalnie. Lub montaż wzmacniacza czterokanałowego pod głośniki w drzwi ponieważ ulepszanie Audio w samochodzie z tak kiepską jednostką centralną mija się z celem. Co do wooferów na tylnej półce to jeszcze tematu nie zamknąłem

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Odświeżam stary temat

    Zorientowałem się dzisiaj, że nie mam głośników w tylnej półce. Pociągnąłem więc kabel (dosztukowałem) z sygnału idącego z drzwi - z głośników średnio tonowych i pociągnąłem kabel na półkę.
    Moje pytanie brzmi - jakie głośniki wejdą w półkę? Nie ma tam otworów montażowych do których mogę przykręcić głośnik, dlatego ciekawy jestem jaka średnica pasuje tam?

  9. #49
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar eRBe
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Fiat Stilo 3D 1.8
    Postów
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobielczak Zobacz post
    Odświeżam stary temat

    Zorientowałem się dzisiaj, że nie mam głośników w tylnej półce. Pociągnąłem więc kabel (dosztukowałem) z sygnału idącego z drzwi - z głośników średnio tonowych i pociągnąłem kabel na półkę.
    Moje pytanie brzmi - jakie głośniki wejdą w półkę? Nie ma tam otworów montażowych do których mogę przykręcić głośnik, dlatego ciekawy jestem jaka średnica pasuje tam?
    Zastanów się czy na pewno chcesz głośniki w półkę. Jest to totalne niezgodne ze sztuką - poczytaj FAQ. Zresztą jak to będzie wyglądało - elegancka limuzyna i jakieś maskownice na tylnej półce... Przemyśl to dobrze kolego

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Ale ja mam ORYGINALNE MIEJSCA na półce, razem z maskownicami. Jedynie wnęki są puste. Kable tak jak mówiłem, pociągnąłem już ale nie wiem jaki wymiar tam wejdzie i czy bez kombinowania można zamontować jakieś głośniki.

Podobne wątki

  1. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 360
    Ostatni post / autor: 29-11-2019, 00:07
  2. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory