Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: [166] Glosniki

  1. #1
    Załatwiacz
    Gość

    Question [166] Glosniki

    koledzy czy moglby ktos napisac wymiary wszsytkich glownikow w 166 ? i wogole jakies przydatne infosy o ich wymianie ?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    System odseparowany 165mm, głębokość 62mm. A co do wymiany to warto wymienić na lepsze

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  3. #3
    WUJ LEDI
    Gość

    Domyślnie

    Zdejmując i zakładając osłony głośników musisz pamiętać że pasują one tylko w jednym położeniu , bo inaczej będą odstawać

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    I uwaga na te plastikowo-chromowe pierścienie bo łatwo połamać.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  5. #5
    bobby
    Gość

    Domyślnie

    a na tylna pólke jakie kupic najlepiej jaka jest moc tych fabrycznych na polce i przede wszystkim jak je wykrecic? od strony bagaznika czy zdjac polke

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    a na tylna pólke jakie kupic najlepiej jaka jest moc tych fabrycznych na polce i przede wszystkim jak je wykrecic? od strony bagaznika czy zdjac polke
    Muisz zdjąc półkę a co za tym idzie nie bejdzie sie bez demontażu tylnej kanapy oraz boczki tylnych słupków, ewentualnie jeśli masz już tam kable możesz spróbować zdejmując tylko sitka, ale to już nie wiem bo ja nie mam na tyle głosników.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Dawid166
    Gość

    Domyślnie

    Przez zdjęte "sitka" nie da się włożyć standardowych głośników bez rozcięcia półki, a jeżeli nie masz założonych już stelaży to w ogóle nie wchodzi w grę bez zniszczenia półki.

    Da się zdjąć tę półke bez zdejmowania boczków tylnych słupków ale jest trochę zabawy z tym (głównie z zakładaniem na powrót).

    Natomiast jeśli nie masz jeszcze założonych kabli to to jest zdecydowanie mniejszy problem.

  8. #8
    bobby
    Gość

    Domyślnie

    glosniki sa ale poprzedni wlasciciel wyrwal kable zamiast poprostu odlaczyc z kostki a tak je wyrwal ze puscily na laczeniu lucie z membrana wiec nadaja sie juz na kibel a z demontazem kanapy mam problem przez zamontowany na tylach bagaznika 80l zbiornik z gazem a jego raczej ruszac nie bede. sprobuje -przekrecic- te biale kolki widoczne w bagazniku u gory bo chyba to od srub glosnikow i wyjme przez sitka
    a wowczas chcialbym kupic mocniejsze- choc nawet nie wiem jak graja te co mam.. tymczasem dziekuje Panowie za informacje

  9. #9
    Dawid166
    Gość

    Domyślnie

    Demontaż kanapy nie wymaga dostępu do tyłu bagażnika. Oparcie jest tylko na dwóch śrubach - tuż przy drzwiach, jak podniesiesz siedzisko to od razu zobaczysz, góra jest po prostu zaczepiona.

    Żeby zdjąć półke z kolei musisz odkręcić dwie nakrętki w bagażniku, ale w tym zbiornik gazu nie powinien ci przeszkadzać.

  10. #10
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał koles_02 Zobacz post
    System odseparowany 165mm, głębokość 62mm. A co do wymiany to warto wymienić na lepsze
    Polecisz jakiś model, który dobrze gra i nie sprawia problemu z podmianą ? Sporo czytałem na temat poprawy audio w wersji bez DSP i przewija się w postach impedancja 2 Ohm. Dotyczy ona subwooferów na półce czy ogólnie wszystkich głośników ? Właściwie wszystkie głośniki jakie znalazłem mają 4 ohm.
    Druga sprawa - czy przy okazji podmieniać tweeterki i czy w ogóle da się to zrobić ? Jeśli tak to czy trzeba je podłączyć poprzez załączoną do danego zestawu zwrotnicę ? Podejrzewam, że w 166 jakaś już jest zamontowana ? Sorry za takie pytania, ale w kwestii car-audio jestem zupełnie zielony
    Ostatnio edytowane przez Alfa166Nero ; 21-02-2010 o 19:25

Podobne wątki

  1. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 360
    Ostatni post / autor: 29-11-2019, 00:07
  2. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory