Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: mata miekka czy twarda

  1. #1
    Raf2pp
    Gość

    Domyślnie mata miekka czy twarda

    jak w temacie co lepsze ??? czy moze mieszanie

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar czisi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    Alfa Romeo 156sw
    Postów
    185

    Domyślnie

    Jak mówisz o tych czarnych z allegro to kup lepiej miękką . Ale i tak ostrzegam że niema się co zabierać za wytłumianie drzwi bez opalarki . Tylko opalarką podgrzejesz mate tak żeby potem najlepiej tępą stroną śrubokręta wpasować ją we wszystkie przetłoczenia w drzwiach . Uwaga mata nadmiernie rozciągnięta pęka.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Twarda mata to pewnie kolega chce kupić APP. Nawet sobie nie zawracaj tym głowy. Kup lepiej taśme dekarską. Przynajmniej nie popęka w mrożne dni i nie spłynie w upalne.

  4. #4
    Raf2pp
    Gość

    Domyślnie

    pytania moje moze banalne ale pierwszy raz bede wyciszał tak wiec laik ze mnie w tym temacie czy app tego nie powiedziałem wyczytałem tylko ze sa miekkie i twarde raczej sie do tego przyłoze tak wiec a uznaje zasade
    ile zapłacisz tyle jest to warte wiec taniocha rowna sie badziew a tak nie chce

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Talking

    Cytat Napisał Raf2pp Zobacz post
    pytania moje moze banalne ale pierwszy raz bede wyciszał tak wiec laik ze mnie w tym temacie czy app tego nie powiedziałem wyczytałem tylko ze sa miekkie i twarde raczej sie do tego przyłoze tak wiec a uznaje zasade
    ile zapłacisz tyle jest to warte wiec taniocha rowna sie badziew a tak nie chce
    jezeli nie chcesz postepowac wedlug zasady"gowno dasz=gowno masz" to polecam DYNAMATy, tyle ze cena potrafi czynic cuda, ja mam wytlumione drzwi matami APP, sama blache, konstrukcje drzwi folia dekarska z aluminium, a miejsce za glosnikiem ok 40x40cm Pyle matami, efekt taki ze teraz pozostaje cos zrobic z szybami bo drza, moze tez je okleje matami

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Czytam temat, bo też mam zamiar wytłumic drzwi, o matach z allegro tez rózne rzeczy slyszałem, może ktos mi dac jakiś link do tej folii dekarskiej, bo już niewiem czego szukac ?
    To chyba nie jest ta mata bitumiczna jak w sklepach budowlanych, co od jeden strony jest pokryta żwirkiem czy małymi kamyczkami ?
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  7. #7
    Paza
    Gość

    Domyślnie

    Chodzi o mate dekaraską, którą kupisz w każdym sklepie budowlanym (castorama, obi), zwinięta w rolkę, z wierzchniej strony pokryta jakby folia aluminiową. Koszt 60-100 zł za rolkę, zależy od szerokości.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    polecam maty APP lub BOLL z allegro. Wytłumiałem rok temu i do dziś elegancko się trzymają nie mówiąc o jakości dzwięku

    http://www.allegro.pl/item1074469244...dard_boll.html

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Maty APP są co najmniej w dwóch twardościach. Jeśli je już kupujecie to te bardziej miękkie. Twardsze nie nadają się zbytnio na zatkanie otworów montażowych w drzwiach a jedynie do wytłumienia blachy na dużych połaciach. Taśma dekarska jest jak najbardziej ok choć ma ona zgoła inne zastosowanie to jednak sprawdza się w różnych temperaturach bo składa się między innymi z folii aluminiowej, która jest wystarczająco elastyczna w zimie a w lecie nie robi się zbyt miękka. Oczywiście do wyciszania drzwi z myślą o audio są specjalne, dedykowane produkty, ale jeśli ktoś chce mieć taniej i nie koniecznie źle to można zastosować takie zamienniki.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 33 Permanent 4; Lancia Lybra 2,0
    Postów
    82

    Domyślnie

    Witam... przyglądając się tematowi, który mnie również interesuje mogę się podzielić pewnym doświadczeniem z pracy w firmie zajmującej się profesjonalnym wygłuszaniem i instalacją CarAudio... I Belfer27 słusznie radzi zastosować bardziej miękką matę, gdyż liderem jest DynaMat i jest ona na tyle miękka i plastyczna, że nie wymaga podgrzewania a jednocześnie nie zmienia swoich właściwości w dużym przedziale temperatury, a to jest bardzo ważne, zwłaszcza w naszym klimacie... Standardowe maty jakie są fabrycznie przyklejane to konieczne minimum i takie najłatwiej kupić, bo są po prostu tanie a jakość jest adekwatna do ceny...
    Więc jeśli chce się osiągnąć porządny efekt i nie tracić czasu ani pieniędzy na robienie tego tanim kosztem a później poprawiać to lepiej kupić matę z warstwą aluminium, które ją wzmacnia i poprawia oddawanie ciepła a dodatkowo znacznie wspomaga tłumienie. Na jedne drzwi wystarczy jedna mata o wymiarach 80x45 rozcinając ją wzdłuż, choć jeśli wykorzysta ktoś np 2 to efekt będzie jeszcze lepszy... Dodatkowo na wszelkich załamaniach blachy drzwi bez problemu można je formować, by przylegały całą powierzchnią.
    A dla audiofilów polecam coś w rodzaju ekranu, jaki montuje się za głośnikiem w drzwiach ale cena za tak niewielką mate jest powalająca

Podobne wątki

  1. Twarda Bella
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 11:34
  2. Twarda praca silnika JTD 10V
    Utworzone przez MichałGdy w dziale 166
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 16:23
  3. Rura turbo-intercooler twarda
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 17:50
  4. [155] miekka manetka
    Utworzone przez PANCERZ 155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2007, 18:55
  5. alfa miekka jak koza
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-11-2006, 19:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory