Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Jakie głośniki do alfy 159

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159 2,4 JTDm 210KM Q4
    Postów
    2

    Domyślnie

    Polecam audio system, cena adekwatna do jakości

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Renault megane coupe
    Postów
    19

    Domyślnie

    czy oryginalne naglosnienie daje rade w tym.modelu?

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar sajlent
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    159 1.9jtdm 2009
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barcafan1990 Zobacz post
    czy oryginalne naglosnienie daje rade w tym.modelu?
    Daje radę Ja jestem dosyć wymagający i oryginalne nagłośnienie daje radę. Inna sprawa, że wypluł mi się jeden głośnik więc muszę zmienić

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał sajlent Zobacz post
    Daje radę Ja jestem dosyć wymagający i oryginalne nagłośnienie daje radę. Inna sprawa, że wypluł mi się jeden głośnik więc muszę zmienić
    Skoro orginał w 159 daje radę, to albo masz dziwne wymagania odsłuchowe albo nie jesteś tak wymagający jak ci się wydaje

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar ŁukaszKG
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Grzybowo k. Kołobrzegu
    Auto
    Alfa Romeo 159. 1.9 JTD.
    Postów
    109

    Domyślnie

    Moim zdaniem też nie jest źle. Brat ma 307 i tam jest masakra. Ale wiadomo... zawsze można polepszyć

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Mając 300zł na wydanie na przedni zestaw, wygłuszylbym drzwi i zostawił oryginalne głośniki.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Zgadzam się, bez porządnego wygłuszenia drzwi nawet najlepsze głośniki nie pokażą pełni możliwości.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    SG
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    46

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, żeby nowego nie zakładać.

    Rozwalił mi się przedni głośnik w drzwiach, chciałbym go wymienić tylko nie wiem jakie parametry powinien mieć głośnik, żeby dobrze działał. Proszę o poradę.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 - sedan - 1.9 JTDm 16v - 2007
    Postów
    2

    Domyślnie

    To ja podepnę się pod temat. Może ja trafiłem na jakiegoś dobitka pod względem audio, ale będąc świeżo po zakupie alfy, w ciągu miesiąca zaczął mi pierdzieć tylny głośnik. Dodam, że wcześniej miałem Forda Focusa MK1 z fabrycznymi głośnikami, a jedynym dodatkiem były tweety Hertza z przodu (łącznie 6 głosników) i potrafiło to zagrać o niebo lepiej. Dźwięki wysokie były lepiej słyszalne, nie było nadmiaru średnich tonów. Będąc przyzwyczajonym do możliwości wcześniejszych głośników chyba te po prostu zajechałem (lub wcześniej nie słyszałem).
    Reasumując, u mnie w mieście niestety nie ma magików, którzy by mi w miarę budżetowo polecili wymianę nagłośnienia. Najmniejsza cena o jakiej mówi jedyny serwis to minimum 10 tysi .
    Znalazłem gostka, który mówi, że bez problemu mi wszystko podłączy z głową i tak jak trzeba. Minusem jest to, że nie poleci mi niestety nic, co mógłbym wrzucić, ponieważ on siedzi w elektryce a nie stricte w CarAudio, więc żebym nie był zawiedziony wysunął się z propozycją podłączenia pod warunkiem ogarnięcia wcześniej jakiegoś zestawu.
    I tutaj mam pytanie do Was! Czy istnieją jakieś "gotowce" lub mógłby mi ktoś polecić jakiś sprzęcik do plus minus 1000 zł?
    Widziałem kilka zestawów na alledrogo. Zainteresował mnie już komplet Ground Zero GZTC 165X. Jak mniemam należałoby do tego dokupić wzmacniacz i radyjko. Ktoś mógłby mi coś dopowiedzieć nad jakim się zastanowić?

    Edit: doczytałem w innym wątku, że polecacie ewentualnie zestaw Udimension el comp6 + na tył HELIX B 62C. Jak dobrze rozumiem do tego zestawu wzmacniacz nie jest wymagany jeśli mówimy o zestawie budżetowym? Po prostu wystarczy je dobrze podłączyć bezpośrednio pod radio?
    Czy w takim przypadku polecacie również wymianę okablowania czy w tych pieniądzach gra nie jest warta świeczki?
    Ostatnio edytowane przez DonBaleo ; 02-04-2019 o 16:38

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    W tych pieniądzach to kup sprawny głośnik fabryczny i wygłusz drzwi. Wsadzenie innych głośników bez wzmacniacza jest bez sensu, a może być nawet gorzej niż na sprawnej serii. Dobry wzmacniacz + wygłuszenie to już koszt ok. 1000 zł (mówię tu o wzmacniaczach z drugiej ręki). Do tego koszt okablowania, głośników, wymiana radia. Sporo poza budżet. A ja osobiście jakbym robił audio od nowa to w pierwszym etapie zrobiłbym drzwi jak najlepiej umiem, a następnie wsadził Helix V EIGHT lub Helix P SIX (zostawiłbym oryginalne radio), dopiero potem dokupił głośniki.

Podobne wątki

  1. jakie głośniki do 250 zł
    Utworzone przez damian7110 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 21:14
  2. Jakie głośniki
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 23:00
  3. [155] jakie głośniki?
    Utworzone przez boorek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 22:21
  4. Jakie głośniki do Alfy 156??
    Utworzone przez tamo11 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 22:01
  5. [159] jakie głośniki
    Utworzone przez rbt2005 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 09:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory