Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Car audio - Warszawa

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie Car audio - Warszawa

    Witam,

    chciałbym zapytać się o osobę lub firmę, która niedrogo pomogłaby mi zamienić moje obecne radio (JVC EXAD KD-AVX1) na oryginał (lifting wnętrza). Nie mam kluczy do wyjmowania jego, a nie chcę nic porysować. W alfie mam, oprócz Bose, subwoofer oraz wzmacniacz Pioneera. Instalacji nie robiłem sam, a specem od audio nie jestem, więc przy okazji chciałbym, aby ktoś zorientował się jak to jest podłączone i czy w miarę ok - high endu nie wymagam.

    Najlepiej jeśli byłyby to okolice warszawskiej Woli, ale Ursynów też może być, Mokotów.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Firestone
    Gość

    Domyślnie

    Skoro nie wymagasz cudów a wszystko gra to nie widzę sensu niczego ruszać, a to co opisujesz można zrobic samemu w kilka minut Kluczyki do wyciągania radia kupisz na allegro za kilka złotych, zdejmujesz ramke z tego jvc, po bokach w takie dziury wsuwasz te kluczyki i radio wychodzi, odłączasz kostki i gotowe. Potem bierzesz nowe radio, podpinasz i wsuwasz we wnękę.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie

    Tak, wiem, wiem, że to w sumie łatwa sprawa jak się te klucze już otrzyma w przesyłce Znalazłem jedną, chyba sensowną firmę http://www.caraudiovideo.pl/index.php5?theme=contact, więc jak nie zdecyduję się samemu tylko radio zrobić, skorzystam z ich usługi i przejrzę całą instalację czy jest ok zrobiona (oryginalne radio chciałbym podpiąć pod dodatkowy, zamontowany już, wzmacniacz i subwoofer). Dzięki!

  4. #4
    Firestone
    Gość

    Domyślnie

    Problem może być z podłączeniem wzmacniacza do seryjnego radia. Do tego JVC masz pewnie przez RCA, w seryjnym radiu pewnie nie będzie takiego wyjścia. Trzeba będzie kupić jakąś przejściówkę. Więcej w tym temacie: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...lne_radio.html

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie

    Aaaa, to ważna informacja w takim razie. No, ale (na logikę) taki wzmacniacz Bose seryjny z alfy, który jest tam gdzieś zostawiony chyba, musi być też jakoś do tego radia i bez przejściówki podpięty? Pytam trochę na wyrost, ale zaciekawiło mnie to

  6. #6
    Firestone
    Gość

    Domyślnie

    W radiu alfy pewnie jest odpowiednie podłączenie do Bose ale teraz masz to podłączone do JVC i mogło być coś przerobione. Nie wiem w jaki sposób podłącza się Bose bo nigdy na oczy go nie widziałem, wszystko się okaże po wyjęciu radia

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Jeśli masz jak wyjąć radio to podjedź w niedzielę na skarpę na spot, zobaczymy co tam siedzi.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie

    Ok,jestem już po. Jvc wyjęte, niestety okazało się,ze do oryginalnego blaupunkta potrzeba ramki,której nie miałem. Na razie więc siedzi tako-jak. Może ktoś ma taka ramke na zbyciu?
    zeby podpiac oryginalne radio pod wzmacniacz trzeba było użyć jakiejś przejsciowki (high-Low było coś napisane, 40zl).
    no więc działa,choć słychać, ze słabiej - za to ładnie się prezentuje i kierownica dziala.
    serwisant na początku twierdził, ze nie ma z tylu wzmacniacza, bo z radia wychodzą tylko głośniki. Ale po odgieciu tapicerki coś tam było, choć ostatecznie zostawiłem to w spokoju. Może rzeczywiście bym ppodjechał.

  9. #9
    Firestone
    Gość

    Domyślnie

    Użył przejściówki do podłączenia wzmacniacza a potem mówi że z radia wychodzą tylko głośniki? Podjedź niech to zobaczy forumowicz

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie

    Nie zakładając innego wątku - czy oryginalne radio powinno mieć kieszeń? Facet, o którym pisałem wyżej, zamontował radio ale nie chce ono do końca wejść w obudowę deski i wystaje, tak jak na poniższym zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5262.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	67.6 KB
ID:	90005

    Mówił, żebym kupił ramkę - bo tu jej brakuję. Zamówiłem do Blaupunkta:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ramka do radia.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	68.8 KB
ID:	90006

    Czy jak jedno włożę w drugie i wsadzę to będzie ok? Pytam, bo nie chcę tych wszystkich kabli na darmo odpinać. Radio wystaje tak ze 2-3 mm ponad powierzchnię i ewidentnie jakby nie da się go dopchnąc do końca. Przy okazji wzmacniacz to stary (ale może jary) Pioneer gm x622 (dwukanałowy), który coś teraz gra, choć prąd do niego dochodzi..ale to pewnie jeszcze napiszę

    Dziękuję z góry za komentarze!

Podobne wątki

  1. Car audio - co i jak?
    Utworzone przez Jejek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 13:38
  2. Car Audio - Warszawa
    Utworzone przez kocurr w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 22:38
  3. Dobry serwis car audio Warszawa
    Utworzone przez andy1980 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 20:32
  4. Elektronik/ Specjalista od sprzetu AUDIO - Warszawa
    Utworzone przez hump.O w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 20:11
  5. [159] Audio w 159
    Utworzone przez szyrud1696 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory