Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: [159] Wymiana oryginalnego radia i głośników - poradnik

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Brera 1.75Tbi
    Postów
    28

    Domyślnie

    Z tym PC to literówkę walnąłem, miałem na myśli oczywiście PS. Niegdzie nie widziałem żeby były podane rozmiary zwrotnicy w focalach, boję się że nie upchnę a 20x20x70 - to one raczej nie są... Kupię a potem będę żałował, że nie mogę zainstalować

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ebol77
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    ruda_śląska/ zurych
    Auto
    FSO 125p '82 103 KM/ AR 159 SW'06 150 KM
    Postów
    281

    Domyślnie

    A jak z sterowaniem na kierownicy ?

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Jak mogłeś tak popsuć wnętrze 159 takim ohydnym radiem. Zlituj się. Funkcjonalności żadnej nowej nie dostałeś, MP3 z usb miałeś, EQ miałeś, to nie rozumiem po co tak szpecić konsole? Oryginalne radio 159 jest przyzwoitej jakości.
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Też nie rozumiem skąd zmiana na takie radio...
    No ale skoro Tobie się podoba..
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał murgal Zobacz post
    Oryginalne radio 159 jest przyzwoitej jakości.
    Hejka,
    niestety podstawowe radio ( jak miałem ja) to bieda , radio i cd.
    Dlatego dla mnie zmiana była naturalna , jednak na 2din.
    Fajnie że jest taki tutek bo ja jak podłączałem swoje radio + wzmacniacz to cały dzień straciłem na przemyślenia głównie]

    Jeżeli ktoś podejmuje się wymiany mam taką poradę żeby zaopatrzyć się w adapter sterowania kierownicy do can , mamy wtedy + po stacyjce i nie musimy ciągnąć dodatkowego + (którego nie ma w wiązce radia) albo z zapalniczki albo stacyjki . Co namnaża pracy bo albo zdejmujemy konsole , albo rozkręcamy tunel do zapalniczki . Jeżeli + z zapalniczki to niestety radio przestaje grać po naciśnięciu przycisku stop.
    A teraz krótki opis jak to zrobiłem może się komuś przyda:

    Ja kupiłem samą ramkę i za pomocą śrubokręta i obcęgów wygiąłem i wyrwałem tą blaszkę dzielącą w komorze radia , dzięki temu nie ma potrzeby wykręcania czegokolwiek po prostu pakujemy radio i działa.

    Pewne problemy miałem z poprowadzeniem kabla zasilającego od wzmacniacza do bagażnika, ale udało się bez wiercenia (jak to gdzieś kiedyś przeczytałem)

    Porada ( choć przydało by się foto) kabelek poprowadziłem zaraz koło gumowej uszczelki w komorze silnika tej na grodzi , potem w samym roku przy szybie i nadkolu jest taka uszczelka (trzeba pomacać to będzie wiadomo o co komon) i kabel w tą uszczelkę wepchnąłem potem otwieramy drzwi i wsuwamy rękę w nadkole - tam łowimy kabel nie jest łatwo ale da się.
    Jak już mamy kabel to puszczamy go do kabiny poprzez gumkę zaślepkę zaraz koło zawiasów i wiązki od drzwi. Jak już jest kabel w kabinie no to hapines teraz już pójdzie łatwo. Ja upchałem pod plastikami zaraz przy progu ładnie się układa i wpycha . Jak już dojdziemy do tylnej kanapy to metody znalazłem dwie (sedan) . Pierwsza pod kanapą i do otworu na narty albo boczkiem i zaraz za zagłówkiem jest zaślepka - kotwica na fotelik dziecięcy czy coś... tam też by się dało ale trzeba się bardziej pomęczyć .
    Radio jakie podpiąłem to JVC KW-AV61BT Car Monitor

    Powodzenia

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    120

    Domyślnie

    Witam kolegów,
    "przyzwoita jakość" to jest dobre określenie na jakość dźwięku z oryginalnego radia. Niestety w miarę rosnącego zboczenia (audiofilskiego rzecz jasna) człowiek staje się coraz bardziej wymagający... Jeśli ktoś lubi słyszeć brzdękanie w głośnikach, to seryjne radio jest jak najbardziej ok. Tamto radio które według Was tak szpeciło konsolę już dawno ustąpiło miejsca nowemu, z procesorem DSP i czasówkami i tutaj zmiana jeśli chodzi o jakość jest po prostu kolosalna i nie da się czegoś takiego osiągnąć na seryjnych komponentach. Coś za coś... Faktycznie, kieszeń kupiona na allegro nie jest piękna jak seryjna włoszczyzna, ale spełnia swoje zadanie, a za zadanie ma właśnie upakować porządne radio 1 dinowe w miejsce oryginalnego, a dodatkowo zyskałem miejsce na telefon


    Pozdrawiam

    P.S.
    sterowanie kierownicy można ogarnąć przez specjalny adapter, dedykowany do samochodu i radia.

    P.S. 2
    ktoś zna dobre radio 2 dinowe z procesorem DSP w "normalniej" cenie? Ja nie..

    P.S. 3
    przewód plusowy do wzmacniacza poprowadziłem tak samo jak kolega Jambo, przez kanał spływowy z podszybia do nadkola, a potem przez uszczelkę przy zawiasach drzwi i dalej... Praktycznie bezinwazyjna instalacja
    Ostatnio edytowane przez burza_wroc ; 02-02-2014 o 17:19

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    Co do jakości dźwięku w oryginalnym systemie nagłośnienia 159:
    Jeśli coś nie pasuje, to proponuję od zmiany muzyki, którą słuchacie
    Dorwałem od znajomego audiofilskie płyty cd wydane przez firmę Dali (duński producent kolumn głośnikowych) i zaraz po włączeniu włosy mi się na głowie zjeżyły... Coś niesamowitego, jak jakość nagrania wpływa na odsłuch! Jeden z utworów z tych płyt miałem na innej kompilacji, wydanej w Polsce. Dramatyczna różnica w jakości brzmienia!
    Odechciało mi się zmieniać sprzęt, zmieniam płyty

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    147
    Postów
    12

    Domyślnie

    cześć, żeby nie otwierać tematu podepnę się tutaj, może ktoś pomoże, a zależy mi na czasie,

    jutro zamierzam podłączyć dodatkowy wzmacniacz i tubę do swojej alfy, jak to mawiają, zawsze za cicho gra Posiadam nagłośnienie wbudowane bose, zatem chce używać obu wzmacniaczy i obu subwooferów, zamierzam to zrobić następująco:

    Załącznik 121079

    Do kostki na załączonym obrazku chcę wpiąć się tym:

    Załącznik 121080

    czyli mam już wyjście do wzmacniacza, jednakże moje pytanko brzmi, czy ma ktoś schemat albo wie jak sprawdzić, które kabelki w kostce brązowej ze zdjęcia pierwszego są od Lewej strony + i - oraz od Prawej stron + i - ? bo nie wiem czy na czuja próbować wpiąć się pod tą kostkę czy jak, elektryk ze mnie żaden.

    kolejne pytanko brzmi, wzmacniacz ma opcję:

    Załącznik 121081

    Szukam w gdzieś w tych kostkach, kablach IMPULSU, żeby PO przekręcania stacyjki mi wzmacniacz działał (nie rozładowywał akumulatora), niestety nie mam pojęcia gdzie on znajduje się w tych kablach:

    Załącznik 121082

    no i oczywiście prowadząc prąd z akumulatora do wmacniacza (poprzez schowek od pasażera) oraz masę do budy w bagażniku, to wszystko w miarę sprawnie pójdzie, no i oczywiście przewód dwużyłowy do subwoofera ze wzmacniacza.

    Proszę kogoś kto trochę ogarnia elektryki aby pomógł mi rozszyfrować kostkę które kable to L+ L- P+ P-, oraz pomoc w odnalezieniu niby 'niebieskiego kabla impulsu'.

    dziękować !

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Grzechpol, poradziłeś sobie z tymi podłączeniami?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #20
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    159SW 1.8 MPi
    Postów
    20

    Domyślnie

    GRZECHOPOL:
    co do "wyjścia na wzmacniacz" czyli Twój załącznik 121080 -
    gdzieś na forum był PDF z dokladnym opisem co i jak jaki kolor kabla do czego, albo zostaje szukać po google, albo idąc od strony radia wzorując sie na opisie wyjść kostek
    http://www.forum.alfaholicy.org/atta...fa_schemat.jpg (SPEAKER, nad tym czerwonym kółkiem)
    po kolorach dojedziesz gdzie +.- danego głośnika


    co do podłączenia kabla REMOTE/IMPULS (czyli sterowanie)do wzmacniacza, tutaj będzie trzeba zrobić metoda prób i błędów.
    Na pewno musi to być przewód PLUSOWY (+) ale nie ten z AKU, RADIO tym kablem ma wzbudzić (włączyć) wzmacniacz do pracy, inaczej wzmacniacz będzie włączony non stop, .
    Ja bym sprawdził miernikiem, probówką, z tej kostki od wzmacniacza (BOSE) na których jest PLUS ( tylko po włączeniu radia!), jeśli nie masz miernika, probówki, to podepnij kabelkiem z II strony igła i wbijaj po kolei w kostke oczywiscie wcześniej podłącz na krótko wzmak pod AKU. powinna tam być dioda jak trafisz na odpowiedni kabel to sie zapali
    to tyle............tak na szybko

    ROZUMIEM że radio fabryczne?


    co do wyboru innego radioodtwarzacza niż fabryczne (nie BOSE),
    ja używam JVC KW-R400E ma do wyboru z 20 podświetleń po ustawaniu czerwonego idealnie się komponuje z deską, zarówno w dzień jak i w nocy, a srebrna gałka pasuje do koloru deski
    jutro postaram sie zrobić foto i co najważniejsze gra o 50% lepiej niż radio fabryczne (przy fabrycznych głośnikach) - dźwięk jest żywszy
    a radio nie kosztuje majątek, sprzedając fabryczne i dołożeniu ~200 zł można poprawić jakość brzenia w naszych AR
    Ostatnio edytowane przez szuldek ; 12-03-2014 o 15:14

Podobne wątki

  1. Wymiana oryginalnego radia CD mp3 na oryginalną nawigację
    Utworzone przez dziadyga1500 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 23:59
  2. wymiana oryginalnego radia na Sony
    Utworzone przez gras13 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 22:08
  3. kod oryginalnego radia
    Utworzone przez groszekk w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 23:11
  4. [159] Głośniki do oryginalnego radia
    Utworzone przez Johny3 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 20:28
  5. wymiana oryginalnego radia(z bose) na becker
    Utworzone przez cezar744 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory