Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: [156] Wymiana głośników - plug & play

  1. #31
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    700zł na wzmacniacz i głośniki? Ja te Audio Systemy podłączyłem pod radio Kenwooda za 200zł i robią robotę. Olej kupowanie wzmacniacza, bo jak chcesz do tego głośniki za 250zł to tylko będziesz epitetami rzucał, że kasa zmarnowana... Kup lepiej Audio System M165 - około 450zł chyba kosztują, i zapomnij o wzmacniaczu. Dlaczego? Dobry wzmacniacz będzie kosztował te 700zł, a jak już taki zamontujesz, to włożenie do niego głośników za 250zł będzie co najmniej żałosnym pomysłem...

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Na razie postanowiłem nie kupować wzmacniacza.
    Mam już kupione maty i pianki STP, którymi wygłuszę drzwi w sobotę. Założę głośniki HELIX-a (też już kupione) i zobaczę jak to zagra.
    Mam pytanie odnośnie wygłuszania tych drzwi. Czy otwory technologiczne trzeba koniecznie nitować kawałkami aluminium, żeby warstwa mat była sztywniejsza? Te otwory w drzwiach w Alfie nie są takie duże, więc wydaje mi się, że bez nitowania też można to zrobić i będzie dobrze... Hmm.... Co myślicie?
    Czy podczas wygłuszania mam się przygotować na jakieś niespodzianki? Coś jeszcze muszę dokupić? Mam na razie maty, pianki, wałek do mat, zmywacz do odtłuszczania BOLL i taśmę moherek Mam też sześciopak piwka Czego jeszcze mi trzeba?

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Czego jeszcze mi trzeba?
    Cierpliwości żeby to dobrze zrobić.


    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    bez nitowania też można to zrobić i będzie dobrze... Hmm.... Co myślicie?
    Dobrze kombinujesz, nie trzeba. Alfa to nie audi gdzie nie ma wewnętrznego poszycia drzwi.

    Daj jakieś fotki z postępu.

    P.S. Wzmacniacz z nawet tanimi głośnikami zagra lepiej niż najdroższe głośniki pod radiem. Kwestia kontroli nad membraną ,ogólna dynamika i takie tam szczególiki....
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #34
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    nie rób sobie żartów. robiłem testy w domu, i wzmacniacz 100w gorzej napędzał głośniki niż ten mający 20w... moc nie ma nic do tego. z resztą te helixy wcale nie są dobre i wkładanie do tego wzmacniacza kompletnie mija się z celem.

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    moc nie ma nic do tego.
    Nic o mocy nie wspomniałem, wzmacniacz ma jeszcze kilka innych ważnych parametrów.


    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    robiłem testy w domu, i wzmacniacz 100w gorzej napędzał głośniki niż ten mający 20w..
    To proszę je zrobić w aucie, w wygłuszonych porządnie drzwiach, i z porządnym wzmacniaczem.

    A z żartów wyrosłem, staram się przekazać moje skromne doświadczenie
    Ostatnio edytowane przez slavol ; 16-09-2014 o 14:04 Powód: Dodano
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    z resztą te helixy wcale nie są dobre i wkładanie do tego wzmacniacza kompletnie mija się z celem.
    Jednak większość opinii na forum jest takich, że SĄ DOBRE - oczywiście biorąc pod uwagę ich cenę.
    Powiem szczerze, że początkowo miałem kupić od razu wzmacniacz i później jakieś głośniki. Zamówiłem nawet ten wzmacniacz na allegro, ale później zadzwoniłem do sprzedającego (który okazał się człowiekiem prowadzącym stacjonarny sklep car-audio) i powiedziałem, że chciałem się wycofać. On na to, że nie ma problemu. Opowiedziałem mu, że mieć jakieś lepsze audio w samochodzie, ale chcę zostawić fabryczne radio. Człowiek ten powiedział mi, że na początek odradza mi faktycznie kupno wzmacniacza. Powiedział, żeby wygłuszyć drzwi, wsadzić Helixy (sam je zaproponował) i ocenić, czy efekt jest wystarczający, bo różnica powinna być duża w porównaniu z ori. Jeśli będzie mało, to wzmak + sub I takim tropem podążę!
    [ No ładnie, ładnie... Teraz skojarzyłem, że kupiłem te głośniki w sklepie, który forumowicz Proxim@Ar ma swojej stopce. A ja głupi nie powołałem się na zniżkę dla Alfaholików ]
    Pewnie w końcu wstawię ten wzmacniacz i wtedy jeśli HELIX-y nie będą banglać odpowiednio, to je sprzedam i kupię coś lepciejszego Na razie małe kroczki, małe kroczki...
    Tak na marginesie to wczoraj dostałem w prezencie jakiś głośnik niskotonowy. Nie pamiętam modelu, ale jest to wielki, chyba 30 cm JBL z dwoma cewkami. Oddał mi go szwagier, który lubi dudnienie, a który kupił go 2 lata temu za 450 zł. Car audio się kompletuje Chociaż mam pewne wątpliwości czy sub zbudowany na takim wielkim głośniku to dobry pomysł... Jak kiedyś kupię wzmaka, to sobie to podłączę i ocenię

    Na razie wygłuszanie i "lipne, tandetne" Helixy do zamontowania
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 16-09-2014 o 14:44

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Bardzo zdrowe podejście do tematu, będę kibicował....
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #38
    Użytkownik Ogier Avatar DonARello
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    147 JTD 8v Rosso
    Postów
    190

    Domyślnie

    destikero,
    ja u siebie ostatnio wygłuszałem drzwi i zmieniałem głośniki, gość powiedział, że starczą 4 maty 75/50, ale musiałem dokupić jeszcze dwie 75/50 (choć ja mam 147, więc nie wiem jak u Ciebie drzwi wyglądają) i u mnie wyszło łącznie 6 takich mat (niewielki kawałek został). Oczywiście wyklejałem też wewnętrzną stronę blachy, a tam naprawdę dużo maty wchodzi i dostęp jest bardzo dobry. Tu trochę to opisałem --> http://www.forum.alfaholicy.org/147/...meo_147_a.html

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał DonARello Zobacz post
    (choć ja mam 147, więc nie wiem jak u Ciebie drzwi wyglądają) i u mnie wyszło łącznie 6 takich mat (niewielki kawałek został)
    Czytałem ten wątek który zapodałeś i obejrzałem zdjęcia. Wydaje mi się, że Ty masz 3-drzwiową Alfę 147 i masz trochę większe drzwi niż moja 156. Ja w każdym razie kupiłem 5 mat STP 50x75 i mam nadzieję, że wystarczy.

    Pytanko: po wygłuszeniu jest faktycznie lepiej? Lepiej gra audio?
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 16-09-2014 o 16:29

  10. #40
    Użytkownik Ogier Avatar DonARello
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    147 JTD 8v Rosso
    Postów
    190

    Domyślnie

    Aha, no to powinno Ci wystarczyć Tzn...lepiej od pewnego poziomu głośności Bas jest faktycznie głębszy. Jeśli miałbym procentowo opisać poprawę, to: wygłuszenie +25%, głośniki Blaupunkt CX170 +15% lepiej.
    Widzę, że zostawiasz radio głównie z powodu...że pasuje do środka ? No ja chyba podobnie sobie cenię wygląd, ale imho radio absolutnie powinieneś wymienić jeśli zauważalnie chcesz usłyszeć poprawę dźwięku Moim zdaniem od radia powinieneś zacząć. Ciężko znaleźć, ale są radia naprawdę świetnie pasujące do wnętrza. Sama wymiana względem fabrycznego, to w moim skromnym odczuciu jakieś +60%!

    Odnośnie nowych głośników. Jeśli teraz miałbym ponownie kupować głośniki...to albo zostawiłbym seryjne (nie mam żadnych zastrzeżeń do nich) albo kupiłbym coś porządnego za jakieś 500-600zł, bo za moje Blaupunkty dałem ~200zł, ale takiej mega różnicy nie odczułem jak myślałem

    U siebie jeszcze przełożyłem te Alfowskie głośniki z przodu co miałem, na tył i też lekka poprawa jest.
    Jak jeszcze masz pytania, to chętnie podpowiem Ciekawy jestem końcowego efektu u Ciebie, ale raczej fajerwerków nie oczekuj

Podobne wątki

  1. Licznik, zegar od modelu blackline. Czy jest Plug & Play?
    Utworzone przez stuntmachine w dziale GT
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-03-2016, 00:31
  2. Wymiana głośników w 156
    Utworzone przez syfon w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 21:31
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 13:21
  4. [155] Serce z 155 1,6 TS do 156 1,6 TS, plug & play?
    Utworzone przez oran w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 15:20
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory