Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wymiana oryginalnego radia CD mp3 na oryginalną nawigację

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie Wymiana oryginalnego radia CD mp3 na oryginalną nawigację

    Witam
    To mój pierwszy post i moja pierwsza Alfa więc proszę o wyrozumiałość. Szukałem odpowiedzi na mój problem przez cały dzień ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem.
    Od 3 tygodni ciesze się moja GT 1.9 JTD wyposażoną w BOSE, oryginalne CD MP3 i sterowanie w kierownicy 6 przyciskowe.
    I tutaj moje pytanie otóż chciałbym pozbyć się radyjka i uchwytów na kubki na rzecz oryginalnej nawigacji montowanej w bogatszych wersjach.
    Wiem z rożnych postów że to wiąże się z problemami, mówię z góry ze dla mnie konieczne w działaniu jest tylko funkcja radia, koniecznie odtwarzanie płyty w formacie mp3 i koniecznie działające sterowanie w kierownicy 6 przyciskowej ( bo wymiana na 8 przyciskową chyba dość droga i nie widziałem przynajmniej samego sterowania do kupienia z resztą nie potrzebne mi to), działające wskazania komputera pokładowego w menu TRIP. Bluetooth, zestaw głośnomówiący, gps i mapy nie będą mi do szczęścia potrzebne :-)
    Drodzy forumowicze doradźcie gdzie i jaką kupić tą navi? z jakimi oznaczeniami wersjami? czy muszę coś przerabiać w elektryce? czy kostki piny są takie same jak w radiu ?czy w komputerze ten po lewo będzie działała nie wyświetli żadnych błedów? czy na ekranie TRIP bedą wyświetlane informacje o spalaniu ?
    Czytałem coś o że musże kupić navi od Connect od nowszych modeli i zaaktualizować software z v 4.0 do 5.0 że do piero ta zmiana pozwoli na działanie mp3 czy to prawda? nie będzie wtedy żadnej utraty jakości dźwięku ?
    Dzwoniłem osobiście również do serwisów Alfy ale nie potrafią mi odpowiedzieć na moje pytanie więc szukam pomocy tutaj :-)
    Będe wdzięczny za wszelką pomoc oraz linki gdzie takiego działającego connecta zakupić :-)

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Tylko monochromatyczne connecty odtwarzały mp3
    Kolorowe tylko po wgraniu softu MP5.00 który nie był oficjalnym wypustem Alfy. Stworzyli go włoscy forumowicze.
    Wgranie tego softu możliwe jest tylko do poliftowych Navi, które niestety niczym się z zewnątrz nie różnią od tych przed liftowych.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    Po wielu konsultacjach z elektronkami i znawcami tematu ma jeden wielki mętlik w głowie :-) stąd moja prośba. Poszukuję właściciela 147 lub GT wyposażonej w fabryczną nawigację celem jej wyjęcia i podłaczenia w miejsce mojego radia i sprawdzenia funkcjonalności. To zajmie kilka minut oczywiście dobrze zapłacę za takie udostępnienie swojej nawi. Mieszkam w Turku we wschodniej Wielkopolsce. Najlepiej osoby z wschodniej wielkopolski, centralnej Polski :-) prosze o kontakt tutaj lub na priv. W przypadku złego działu admina proszę o przeniesienie tematu :-)

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Kieruj swoja prośbę do działu regionalnego.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    była:GT Q2 1.9, Mito 1.4TB Jest:KIA Sportage XL AWD AT 2.0 CRDi, Honda HRV 1.5 i-VTEC CVT Executive
    Postów
    141

    Domyślnie

    hm, to ja Ci odpowiem mniej więcej bez udostępniania. Zmiana z radia na navi przebiega bezproblemowo, no prawie. Kostki pasują, może brakować tylko jednej z bodycompa, ale to też żaden problem. Jeżeli jest, to wpinasz i wszystko ładnie działa, jeżeli nie, musisz pociągnąć jednym kabelkiem z zapalniczki do kostki w radiu zasilanie i tyle (działa trip, włączanie z kluczyka i wszystko inne). Jeżeli nie masz wtyczki od bodycompa musisz (jeżeli chcesz korzystaćz telefonu) pociągnąć kabel od mikrofonu do radia (mi się nie chciało bo nie korzystam). Wiązkę do anteny z gpsem masz zapewne poprowadzoną w podsufitce gratis, więc wystarczy zmienić antenę, albo jak nie chesz szukać oryginalnej to schować gdzieś pod deską nieoryginalną (albo nie montować w ogóle, bo chyba nie potrzebujesz i też będzie radyjko pięknie działać). Po całej zabawie tylko proxy przy pomocy mesa (żeby Ci licznik kilometrów nie mrygał) i to wszystko. Jak kupujesz navi to zadbaj żeby była z kieszenią montażową, bo po wyjęciu oryginalnego radia musisz wyciąć poprzeczkę i zmienić kieszeń na tą od navi. MP3 działa tylko z softem 5.00 ale nie masz wtedy języka angielskiego żeby było śmiesznie ja tam rozwiązałem to emulatorem zmieniarki bez wgrywania tego shitowego softu. Aha, sterowanie z kierownicy działa (też nie chciało mi się zmienić na 8 przyciskó), bose działa aż miło i to chyba wszystko

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał zero2 Zobacz post
    hm, to ja Ci odpowiem mniej więcej bez udostępniania. Zmiana z radia na navi przebiega bezproblemowo, no prawie. Kostki pasują, może brakować tylko jednej z bodycompa, ale to też żaden problem. Jeżeli jest, to wpinasz i wszystko ładnie działa, jeżeli nie, musisz pociągnąć jednym kabelkiem z zapalniczki do kostki w radiu zasilanie i tyle (działa trip, włączanie z kluczyka i wszystko inne). Jeżeli nie masz wtyczki od bodycompa musisz (jeżeli chcesz korzystaćz telefonu) pociągnąć kabel od mikrofonu do radia (mi się nie chciało bo nie korzystam). Wiązkę do anteny z gpsem masz zapewne poprowadzoną w podsufitce gratis, więc wystarczy zmienić antenę, albo jak nie chesz szukać oryginalnej to schować gdzieś pod deską nieoryginalną (albo nie montować w ogóle, bo chyba nie potrzebujesz i też będzie radyjko pięknie działać). Po całej zabawie tylko proxy przy pomocy mesa (żeby Ci licznik kilometrów nie mrygał) i to wszystko. Jak kupujesz navi to zadbaj żeby była z kieszenią montażową, bo po wyjęciu oryginalnego radia musisz wyciąć poprzeczkę i zmienić kieszeń na tą od navi. MP3 działa tylko z softem 5.00 ale nie masz wtedy języka angielskiego żeby było śmiesznie ja tam rozwiązałem to emulatorem zmieniarki bez wgrywania tego shitowego softu. Aha, sterowanie z kierownicy działa (też nie chciało mi się zmienić na 8 przyciskó), bose działa aż miło i to chyba wszystko
    Wielkie dzięki zero2 :-) powiedz mi jescze gdzie jest zlokalizowany mikrofon bo chciałbym podłaczyć zestaw głośnomówiacy w przyszłości ? i co to znaczy "Po całej zabawie tylko proxy przy pomocy mesa (żeby Ci licznik kilometrów nie mrygał"?



  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadyga1500 Zobacz post
    powiedz mi jescze gdzie jest zlokalizowany mikrofon bo chciałbym podłaczyć zestaw głośnomówiacy w przyszłości ?
    W lampce podsufitki.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    Koledzy, po długich poszukiwaniach zakupiłem nawi z odłaczonym Can. Wszystko działa :-) działa tel ale rozmówca mnie nie słysze... pewnie mikrofon.. i mam problem z podłączeniem mikrofonu choc mam w lampce podsufitki takiż mikrofon i jakies wolne wtyczki obok do czego one służa?
    Jak zmienić język komunikatów na English / (mam działające mp3 bez zmieniarki i angielskie menu ale komunikaty sa po włosku) ? Podobne jakąs setpucd jest do tego potrzebna jęsli dobrze wyczytałem ale nie moge tego nigdzie znaleśc może mołby ktps podesłac na email dziadyga1500@gmail.com bede bardzo wdzięczny ? :-)

    Jak możnaby przywrócić działanie CAN? teraz radio nie wyłącza sie po wyciągnieciu kluczyka oraz niedziała TRIP ? da się to jakoś naprawic przywrócić?

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana oryginalnego radia i głośników - poradnik
    Utworzone przez burza_wroc w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-11-2021, 00:55
  2. [159] Wymiana radia na nawigację
    Utworzone przez zloty35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 21:05
  3. wymiana oryginalnego radia na Sony
    Utworzone przez gras13 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 22:08
  4. wymiana oryginalnego radia(z bose) na becker
    Utworzone przez cezar744 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory