Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [159] Przebudowa/rozbudowa systemu opartego na fabrycznej nawigacji 2.0JTDM 2009r.

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar CoolPhone
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 2009r DISTINCTIVE
    Postów
    12

    Domyślnie [159] Przebudowa/rozbudowa systemu opartego na fabrycznej nawigacji 2.0JTDM 2009r.

    Witam,

    miesiąc temu zostałem szczęśliwym posiadaczem AR 159 2.0 JTDM 2009r. Samochód wyposażony jest w fabryczną navi bez systemu bose, której nie chciałbym zmieniać ponieważ ładnie komponuje się z deską rozdzielczą. Natomiast chcę w samochodzie wygłuszyć drzwi i wymienić fabryczne głośniki oraz włożyć do bagażnika subwoofer. Sama wymiana głośników nie powinna sprawić problemów, pytanie tylko czy jest to opłacalny zabieg? Planuje kupić do przodu i tyłu zestawy Herza w granicach 300zł jeden. Co do tego, że wygłuszenie drzwi poprawi akustykę jestem pewien, ale czy z radia można wycisnąć więcej? Boję się że nie odczuję zasadniczej różnicy pomiędzy fabrycznymi przetwornikami, a nowymi. Czy moje obawy są uzasadnione?

    Druga sprawa to podłączenie pieca i suba. Wzmacniacz audio system x ion 280.2+ RE AUDIO SE12D4. Samo przeprowadzenie kabli do aku to nie problem natomiast problem chyba jest z RCA gdyż navi z tego co wiem go nie posiada. Jak rozwiązać ten problem? Jeszcze pytanie odnośnie sterowania subwooferem, nie widzę nic takiego w radiu czyli po prostu bd musiał coś próbować i z kombinacji ustawieni basu i sopranu dla głośników w drzwiach oraz regulacji tonów na wzmacniaczu będę musiał szukać zadowalającego dźwięku?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez CoolPhone ; 07-11-2014 o 21:31

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Okolice Olsztyna
    Auto
    156 sedan 1,9
    Postów
    97

    Domyślnie

    kwestia tego jaki możesz przeznaczyć na ten cel budżet. Możesz z radia wyciągnąć sygnał u jakiegoś magika i będziesz miał rca. Potem jakiś procesor i śmiało można budować ciekawy system.

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar CoolPhone
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 2009r DISTINCTIVE
    Postów
    12

    Domyślnie

    Jaki procesor masz na myśli? Nie orientuję się w cenie. Celujemy raczej w dobry stosunek ceny do jakości, nie w HIGH END.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Okolice Olsztyna
    Auto
    156 sedan 1,9
    Postów
    97

    Domyślnie

    Jakbyś podał kwotę jaką możesz przeznaczyć byłoby łatwiej. Co chcesz zrobić z przodem? podłączasz pod wzmacniacz czy nie chcesz tyle inwestować?
    Najprościej jest jak już masz rca to tak jak przy każdym zestawie najprostrzym. Sygnałowy do bagaja pod wzmaka/i i rozdzielasz.
    Ostatnio edytowane przez PanJarek ; 09-11-2014 o 11:15

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar CoolPhone
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 2009r DISTINCTIVE
    Postów
    12

    Domyślnie

    Przemyślałem cała sprawę i najbardziej zależy mi na wygłuszeniu drzwi oraz podpięciu subwoofera. Głośniki w drzwiach będą lecieć z radia. Myślę, że zaspokoi to moje oczekiwania najwyżej podmienię głośniki na coś ciut lepszego i dodam wzmacniacz czterokanałowy. Zasadnicze pytanie: czy jest opcja i ktoś już to robił, że wyciągnął RCA prosto z radia (lutownica itp), a nie dawał adaptera?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Okolice Olsztyna
    Auto
    156 sedan 1,9
    Postów
    97

    Domyślnie

    Bo tak to się robi ale nie samodzielnie bo musi to zrobić ktoś kto się na tym zna. Adapter bardzo negatywnie wpływa na jakość.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Zostając przy fabrycznym radiu, musisz liczyc się z tym że żadna konfiguracja nie da ci w pełni satysfakcjonującego brzmienia. No chyba że będziesz kombinował tak jak pisał kolega wyżej, ale czy jest sens się w to bawic... Sub i wzmacniacz który podałeś ok, ale podłączenie tego pod adapter trochę mija się z celem bo sygnał i tak musisz dosztukować z jakiejś wiązki, która idzie do głośnika ( w efekcie znacznie pogorszy to jakośc ) ale coś tam będzie łupało, na pewno lepiej niż bez. Co do wygłuszania drzwi to sens zawsze jest, i od tego mógłbyś zacząc. Co do pytania wyżej czy głośniki Hertza będą podpięte pod wzmacniacz ? Po co ? w takiej klasie budżetowej nie ma to najmniejszego sensu, sprawdzone w autopsji.

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar CoolPhone
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 2009r DISTINCTIVE
    Postów
    12

    Domyślnie

    Tak jak pisałem dwie dla mnie najważniejsze rzeczy to wyciągnięcie sygnału RCA z radia i podpięcie suba. Nie chciałbym robić tego przez adapter. Druga sprawa to wygłuszenie drzwi bo to najprędzej da jakąś poprawę.

    Zasadnicze pytanie, zna ktoś jakiegoś zapaleńca z pograniczy woj. śląskiego i małopolskiego, który jest w stanie za przyzwoite pieniądze pociągnąć przez auto kable z aku i od radia + oczywiście zlutować RCA w radiu? Materiał mogę dostarczyć.

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Poszukaj na forum regionalnym, tam prędzej kogoś znajdziesz. Co do przeprowadzenia kabli nie wiem czy to nie trochę strata pieniędzy, poświęcisz trochę czasu i sam to zrobisz. Jeśli chcesz mogę udzielić ci porad co i jak krok po kroku.

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar CoolPhone
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 2009r DISTINCTIVE
    Postów
    12

    Domyślnie

    Kiedyś w mojej audi 80 sam sobie przeciągałem kable, ale tam ewentualny urwany jakiś zatrzask czy złamany plastik nie zabolałby tak jak tutaj, trochę się boję, że coś upie*dzielę. W warsztacie powiedzieli mi za przeciągnięcie kabli 250zł (nie licząc materiału). Muszę sprawę przemyśleć.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Montaż fabrycznej nawigacji do Giulietty, porady.
    Utworzone przez rado084 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 11:06
  2. Montaz fabrycznej nawigacji
    Utworzone przez lolecki w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 12:30
  3. Antena GPS do nawigacji fabrycznej
    Utworzone przez parada w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 23:16
  4. [Giulietta] Dołożenie fabrycznej nawigacji
    Utworzone przez Ciastek C w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 10:33
  5. Przebudowa alfy 156
    Utworzone przez bezy74 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 23:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory