Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Glosniki 159

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vojtas
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    138

    Domyślnie

    No to kolego kłania się czytanie ze zrozumieniem napisałem ze niszczy JBL w tej samej półce cenowej nie wiem może ty trafiłeś na inne JBL które grały lepiej ją akurat nie

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    A czegoś się spodziewał za 200 zyli?????
    Popatrz ile fabryczne nowe głośniki kosztują. Efekt placebo na niektórych nie działa, a jak chciałeś usłyszeć że będzie miazga to niestety nie
    Bez wygłuszenia i wzmacniacza DSK grały trochę lepiej jak normalne w 156, tu jest 159, ale zapewne będzie podobnie
    Po wzmacniaczu i wygłuszeniu to już inaczej troszkę grało, do niedawna miałem takie głośniki w garażu, oddałem za free dla barana co nawet nie umiał ich w aucie zamontować i się membrany pourywały

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vojtas
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Panowie zadałem konkretne pytanie co polecacie a nie co zrobić żeby poprawić dźwięk. Nie chce mi się wierzyć że wszyscy modyfikuja audio w Alfach bo źle gra.

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Hertz HSK lub DLS R6a ale to 2x budżet w używce. To by było na tyle jeśli chodzi o hip hop bez suba i w miarę tanie zestawy.

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vojtas
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Wejdą bez żadnych przeróbek ? Dystanse to na pewno ale prócz tego ? I pytanie czy trzeba demontaż cały boczek do wymiany czy tylko kratkę ?

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał vojtas Zobacz post
    Panowie zadałem konkretne pytanie co polecacie a nie co zrobić żeby poprawić dźwięk. Nie chce mi się wierzyć że wszyscy modyfikuja audio w Alfach bo źle gra.

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
    Nie no gra lepiej niż w Wieśku, ale dupy nie urywa, w starej 156 miałem jakieś głośniki Kenwooda bez wygłuszeń itd. i samo wygłuszenie na standardowych głośnikach w następnej dało więcej

    Cytat Napisał vojtas Zobacz post
    Wejdą bez żadnych przeróbek ? Dystanse to na pewno ale prócz tego ? I pytanie czy trzeba demontaż cały boczek do wymiany czy tylko kratkę ?

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
    Nie wiem jak w 159, ale na oko wygląda to podobnie do 156, tak więc żeby podmienić same głośniki trzeba tylko wyciągnąć kratkę i odkręcić stary głośnik. W 156 DSK idealnie wpasowywało się w miejsce starego głośnika, więc żadnych MDFów nie trzeba było dawać, a tweeter też idealnie w fabryczne miejsce pasował, tylko trzeba było go podkleić sylikonem

  7. #17
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    jeśli temat jeszcze aktualny to :
    Żeby wyjąc głośniki z drzwi w 159 należy zdemontować cały boczek - oryginalny głośnik jest montowany w takim koszu więc jeśli chcesz montować coś innego przydałby się jakiś dystans.
    Co do doboru głośników budżet jest bardzo ograniczony, ale tak jak wcześniej było mówione możesz zainwestować w te hertze. Wiadomo szału nie będzie ale czego można się spodziewać jak cały sprzęt jest seryjny, i nic nie jest przygotowane żeby osiągnąć lepsze brzmienie więc dyskusję uważam za zbędną.
    Ja osobiście dołożył bym te 100zł i kupił zestaw Udimension el comp6, moim zdaniem w tym przedziale cenowym (oczywiście mowa o nowych głośnikach) zestaw nie do podważenia.

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vojtas
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    138

    Domyślnie

    No może się skuszę na te głośniki jak kolega tak poleca

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Zestaw polecany jest ok. Trzeba się tylko zastanowić czy jest wstanie zastąpić suba. DLS r6a i hsk są.

  10. #20
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Co do tego zastąpienia suba to bym polemizował, żadne głośniki 16cm nie są w stanie obsłużyć tak czystko i miękko niskiego pasma jak porządny sub. Nie ma co ukrywać, że HSK i DLS mają dobrego kicka (chociaż w moim odsłuchu lepiej wypada r6a), ale mimo wszystko do suba bym tego nie porównał. Ciągnąc dalej temat takie głośniki muszą iść w dobrze przygotowane drzwi, być zasilane wzmacniaczem, który pozwoli się im obudzić, a już nie wspomnę o wymianie seryjnego radia. Uważam że podłączenie głośników właśnie r6a czy hsk pod golutką serie mogłoby zdecydowanie zawieść nabywcę.

Podobne wątki

  1. [166] Glosniki
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-01-2023, 21:45
  2. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 360
    Ostatni post / autor: 29-11-2019, 00:07
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory