Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90

Temat: Skrzynia basowa w 166

  1. #81
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Już nie przesadzajmy aż tak z tą chińszczyzną, jest wiele gorszego szmelcu a Powerbass nie jest jakiś tragiczny.
    Owszem, to jest chińczyzna znajdz jakiekolwiek informacje o tej firmie. Podobnie jest z wiekszoscia popularnych marek na naszym rynku, to są zwykli handlarze chińszczyzną bez żadnego zaplecza projektowego, laboratoryjnego i tak dalej. Jak ktoś już z łaski swojej poda parametry ts, to nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.
    Za porządne głośniki trzeba niestety zabulić. A lepiej kupić mniejsze, a lepszej jakości, niż większe.

    Najlepsze jest to, że chinszczyzna, zeby jakos zagrac potrzebuje poteznych wzmacniaczy, przez co trzeba bulic jeszcze na kolejne chinskie, waty.

    Ale przeciez nikt nie spojrzy na 60Wat i 20 cm, skoro można mieć 30, no i jeszcze 1000W w bagazniku. Dokładnie to pokazuje ten wątek - kilka osób odradzało, proponowało alternatywne rozwiazania, ale jednak magia cyferek wygrała
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Pojechałem do specjalisty w innym miescie i w koncu temat ruszyl. Caly dzien zszedl ale teraz gra to o niebo lepiej. Zalozone nowe okablowanie, nowy Alternator i Aku. Dalem grubsze kable pradowe (spawarka). Bagaznik dodatkowo wytlumiony jakimis ponoc dobrymi matami. Gosc jak zobaczyl co ten poprzedni "specjalista" nawywijal zlapal sie za glowe tylko. Teraz ten sub dopiero pokazal na co go stac - chociaz i tak polecono mi zmienic skrzynie na lepiej policzona z BR. Korzystajac z okazji wstawilismy na probe 20cm w luke bagaznika i gra to przyjemnie ale nieporownywalnie slabiej od tego ground zero w bagazniku. Takze sprzet byl dobry tylko slabo podlaczony - no i jednak potrzebuje solidnego zasilania.

  3. #83
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    A jak podlaczylscie ten 20cm? Przykreciliscie go na sztywno? Polozony luzem nie ma prawa zagrac. I tez zalezy jaki to glosnik
    Najlepiej policz sobie sam skrzynie, sciagnij sobie z neta winisd. Parametry masz tu
    http://www.ground-zero-audio.com/en/...30xspl-d2.html
    Tylko obawiam się, ze moga nie miec wiele z rzeczywistoscia. Najlepiej to bedzie po prostu zmienic. Ten glosnik ma zenujaca efektywnosc.
    http://allegro.pl/subwoofer-glosnik-...777660639.html
    Ten głośnik zagra głośniej przy ponad dwukrotnie niższej mocy na wejsciu.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Tomtrz, winsd znam, pisalem juz w tym temacie jakie mi parametry ten program wyliczyl. Skrzynia będzie 60l, z br tunelowym, ale to też raczej temat na zimę - obecny stan w pełni mnie zadowala.
    Podłączyliśmy sundown audio 8, i jeszcze jakiś inny 20cm (nazwy nie pamietam ale cos z wyzszej półki) oczywiście w tymczasowym szczelnym mocowaniu. Gra bardzo przyjemnie i to rozwiazanie jest idealne jeśli ktoś szuka przedewszystkim jakości basu. Ładnie uzupełnia scene z przodu i spokojnie może grać na pół gwizdka. Jednak po testach wiem, że nie wygeneruje takiego basu jak ten GZ w bagażniku. Ale to wiadomo - każdy ma inne gusta.

    Jedno wiem - alfa jest nad wyraz dobrze wytłumiona, w środku jest piekło, ze strach głowe wsadzić a na zewnątrz cichutko.
    Dziękuje raz jeszcze za wszystkie porady i pomoc.

  5. #85
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Najlepiej sam sobie zrób skrzynię, albo zamów u kogoś. Te gotowce ze znanego portalu ogłoszeniowego do niczego się niestety nie nadają, skrzynia powinna byc solidna i ciężka, z wewnętrzymi wzmocnieniami. Nie powinienes czuc wibracji samej skrzyni jak położysz na niej ręke.
    Nie próbuj też stroic tego jakoś bardzo nisko, bo takie czestotliwosci to sa glownie na samplach, a nie w normalnej muzyce.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #86
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ja do auta nie stroiłbym niżej niż 45 hz, jeśli już musisz. niżej będzie bas na zewnątrz przycinam subwoofer już poniżej 50 hz. Mam radio z procesorem (można się bawić do woli) i poniżej membrana "lata" a dźwięku nie ma.
    A dla porównania china-markowy sprzęt, phase aliante 30 cm, dysponuje mocą 350 wat i zatyka bębenki w uszach w 20 litrowej zamkniętej skrzyni...... grając. Tak to wygląda. Tanie głośniki składane są na "pałę", ciężka membrana, jakiś tam magnes (byle duży) jakaś cewka niedbale nawinięta okrągłym drutem, jakość montażu czołgu t34, szczelina wielkości rowu mariańskiego i gigawaty prądu grzejące bagażnik.
    Ja niestety też nie rozumiem skąd u ludzi takie destrukcyjne działania (słuch) ?
    Poprawiłeś po bożemu zasilanie, poskładaj solidną skrzynie, i jeśli pasuje takie granie ciesz się muzą.
    Ostatnio edytowane przez slavol ; 26-09-2016 o 18:19
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #87
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Ja miałem kiedyś w domu wysoki model suba klipscha na 25cm przetworniku z membrana bierna. Jak mi sie raz ręka omskła przy przecieraniu wzmacniacza z kurzu i pierdyknął z pełną mocą, to mnie aż zamroczyło.

    A ludzie pakują 2x30....do samochodu Nie rozumiem tej pogoni za basem. 90% instalacji, które słyszałem, były tak przebasowane, ze nie dało się tego słuchać. Ja nie wiem co jest fajnego w tym łup łup łup i trzęsącej się budzie, która zagłusza sam bas. Ostatnio gadałem z gościem, co kilkunastu lat montuje CA i Hi-fi po domach i mówił, że aż mu szkoda, jak widzi, kiedy ludzie tyle kasy pompują, żeby po prostu mieć łup łup od którego aż głowa boli i można dostać mdłości od wibracji i ciśnienia. Nawet się trafił podobno gość, co narzekał, ze może i gra fajnie, ale "za mało czuć na kichach". Masakra.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Ale z Ciebie maruda . Ja po prostu najzwyczajniej w świecie lubię dużo basu i tyle, nie oczekuję nie wiadomo jakiej jakości choć też bez przesady i na pewno serię z przodu zastąpię, a tył wywalę. Choć liderem w tym temacie jest kolega, który w starym Swifcie ma wzmacniacze i 165mm z przodu Peyiingi, a w bagażniku 2x 30CM hehe, tam to dopiero trzepie w łeb.

  9. #89
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Ale z Ciebie maruda . Ja po prostu najzwyczajniej w świecie lubię dużo basu i tyle, nie oczekuję nie wiadomo jakiej jakości choć też bez przesady i na pewno serię z przodu zastąpię, a tył wywalę. Choć liderem w tym temacie jest kolega, który w starym Swifcie ma wzmacniacze i 165mm z przodu Peyiingi, a w bagażniku 2x 30CM hehe, tam to dopiero trzepie w łeb.
    Rzecz w tym, że to wcale nie dobry, mocny bas. To jest po prostu łomot, wrażenie potęgowane przez zniekształcenia, ciśnienie akustyczne gniotące klate (to nie jest dźwięk), i wibracje wszystkiego, co nie jest przyklejone. To po prostu "boli" twoje uszy.

    Prawdziwy, nisko schodzący bas nie czujesz na klacie, tylko w głowie, kiedy wszystko zaczyna się rozmywać, a błędnik odmawia posłuszeństwa. Miałem okazję odsłuchać zestaw kina za kilkaset tys pln z subem wielkości komody, schodził bodajże do 7hz.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    Niektórzy to stawiają na łomot że nie da się tego słuchać: https://www.youtube.com/watch?v=o9S7hwud7Og
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

Podobne wątki

  1. Skrzynia basowa pod ICS - Alfa 166
    Utworzone przez kobielczak w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 13:42
  2. Skrzynia basowa + wzmacniacz
    Utworzone przez PRE2ES w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 09:35
  3. skrzynia basowa Alfa 166
    Utworzone przez adio w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory