Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wymiana radia ALFA ROMEO 159 BOSE

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    ALFA 159
    Postów
    36

    Domyślnie Wymiana radia ALFA ROMEO 159 BOSE

    Witam , mam pytanie . Jestem szczęśliwym posiadaczem AR 159 SW . Chciałem pod naciskiem mojej kobiety wymienić firmowe radio na coś z nawigacją. Kobieta mówi że duży ekran musi być . Wybór padł na BLAUPUNKTA NEW YORK 835 ze względu że kupiłem go okazyjnie i druga sprawa że w alfie radio firmowe to też podobno BLAUPUNKT myślałem że nie będzie problemu z podłączeniem . Moja Alfa ma bose i blue&me . W tej chwili nie zdecydował bym się już na zakup radio no ale jest i leży pytanie jak je założyć żeby po prostu wykorzystać firmową instalację . Nie ukrywam że pewnie będę chciał po 2 latach sprzedać lub zamienić alfkę na jakaś nowszą więc nie chce za bardzo ingerować w to co jest oryginalnie .Z góry dzięki za pomoc .

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Domcio156
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    była Alfa Romeo 156 2.0JTS a jest Alfa 159 2.4JTDm
    Postów
    5

    Domyślnie

    Kostki jeśli dobrze kojarze to są normalne ISO. Sprawa blue&me , moim zdaniem nie będzie działało bo współgrało z oryignalnym radiem. Tak samo jeśli nie kupisz przejściówki to nie będzie działało sterowanie z kierownicy. W starej 156 z BOSE głośniki były pod ori wzmacnaiczem, tu podejrzewam żę będzie to samo, więc musisz przełączyć przy kostce ISO wzbudzenie tego oto wzmacanicza. Wtedy będzie Ci działało normalnie radio i głośniki będą grać, tyle że kierownicy i blue&me już mieć nie będziesz

    Nie jestem alfą i omegą, mogę się mylić, mówię tylko tyle co wiem i co ja o tym sądze. Czekajmy co inni powiedzą, co może już przez to przechodzili

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Na pewno będziesz musiał do kostki pociągnąć plus po stacyjce bo oryginalne radio wzbudzane jest po linii can i w kostce ISO nie ma plusa ze stacyjki. Kolejna sprawa blue&me do wywalenia bo mieści się w kieszeni pod radiem. Jak już wywalisz oryginalne radio i moduł B&M to czeka Cię przeróbka oryginalnego kosza od radia. Trzeba wyciąć poprzeczkę aby weszło radio 2din. Ogólnie trochę roboty i kabelkologii jest jak się na tym nie znasz oddaj komuś kto się zna. W dodatku potrzeba Ci ramka żeby spasować radio oraz adapter jeśli chcesz zachować sterownie z kierownicy. Na przyszłość nie słuchaj żony tylko skorzystaj z forum unikniesz problemów. No i na koniec standardowo: szukaj bo było. Są dwa obszerne tematy na forum o montażu nawigacji zamiast radia i tam wszystko dokładnie jest opisane.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 08-02-2017 o 16:14

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Druga rzecz, to twoje auto czy kobiety?
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Druga rzecz, to twoje auto czy kobiety?
    hahaha

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana radia, a system nagłośnienia BOSE
    Utworzone przez Mumino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-08-2016, 20:13
  2. BOSE - Wymiana radia ???
    Utworzone przez pabloilala w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 11:07
  3. wymiana oryginalnego radia(z bose) na becker
    Utworzone przez cezar744 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 17:07
  4. wymiana radia na radio cd w Alfa Romeo 147
    Utworzone przez welcu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 17:48
  5. [156] Wymiana Radia Bose
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 09:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory