Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Opis dołożenia istalacji "Bose" do auta ze standardowym nagłośnieniem

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie Opis dołożenia istalacji "Bose" do auta ze standardowym nagłośnieniem

    Witam
    Z racji, że otrzymuje dużo pytań na PW, odnośnie dołożenia zestawu nagłośnienia „Bose”, a na forum są szczątkowe informacje na ten temat, postanowiłem opisać co i jak. Piszę w tym dziale, ponieważ jeśli ktoś będzie miał pytania, może pisać pod tym postem. Jeśli moderator, uzna że temat nadaje się do działu zrób to sam, to zawsze może go przenieść. Od razu zaznaczam, że ja mam sedana, a nie SW. Niektóre elementy montażowe mogą się różnić. Całość opiszę na przykładzie sedana. A więc zaczynamy. Jeśli ktoś nie ma Bose, a chce dołożyć taki zestaw, będzie mu potrzebne przede wszystkim: cała nie pocięta wiązka od Bose, wzmacniacz wraz ze stelażem mocowanym do półki tylnej, subwoofer, gwizdki Bose wraz z maskownicami, ponieważ te z Bose są inne, niż do standardowych, krótkie przejściówki ze standardowych gwizdków, na te z Bose ( inne kostki połączeniowe). Przejściówki są do wyszukania w Eper, jak również pozostałe rzeczy, np. maskownice, śruby montażowe itp), głośniki ( nie muszą być bose, ja mam audisony Prima i dają radę), półka tylna wraz z wyciętą dziurą na suba i maskownicą Bose, głośnik centralny w desce rozdzielczej ( nietypowy z nietypową kostką. Ja znalazłem używkę wraz z kostką i dolutowałem kable). Na początku musimy zdemontować tylną półkę ( sposób demontażu do wyszukania na forum). Po zdemontowaniu półki usuwamy zaślepkę na środku, zasłaniającą dziurę na suba. Montujemy subwoofer od strony bagażnika do półki i przykręcamy. Następnie to samo robimy po lewej stronie przykręcając stelaż wzmacniacza do półki, również od strony bagażnika. Uprzedzam pytania typu, czy mam tam otwory pod półką, itd. Odp. Brzmi tak. Stelaże pod półką są takie same bez względu na wersję auta. Gdy mamy to ogarnięte, możemy puszczać wiązkę. Najlepiej zacząć od lewej strony w bagażniku, gdyż tam bose ma zasilanie, a dokładniej w skrzynce bezpieczników w bagażniku (bezpieczniki nr. F54 i F61). Jeśli ktoś je ma, bardzo możliwe, że ma również fabryczną kostkę do wpięcia zasilania bose (czarna z dwoma czerwonymi kablami, jeden cieńszy, drugi grubszy) Ja miałem bezpieczniki i kostkę więc było plug&play. Jeśli ktoś nie ma musi pokombinować z zasilaniem. Następnie podłączyłem wzmaka (największa kostka) i sub (kostka z bodajże 4 kablami) Później musimy przeciągnąć pozostałą część wiązki (2 kostki- zasilająca i głośnikowa, różnią się kolorami i ilością kabli. Ta od głośników ma ich więcej z tego co pamiętam) z tyłu, progiem kierowcy w kierunku podłogi kierowcy. Tam wiązkę przekładamy pod dywanem kierowcy w kierunku tunelu środkowego w miejsce, gdzie znajduje się sensor Airbag. Jest to trochę uciążliwe, ale do zrobienia. Jeśli zdołamy to zrobić, idziemy z drugiej strony auta, od pasażera z przodu. Kierujemy się do miejsca, gdzie jest złapany dywan pasażera po lewej stronie, na tunelu środkowym, na dwóch kołkach. Ściągamy dywan i wtedy zobaczymy w okolicach sensora airbag, dwie duże kostki spięte razem. Rozpinamy je i pomiędzy te dwie kostki wpinamy nasze kostki z bose. Bez obawy pasuja tylko w jednym układzie. Po tym zostaje wymienić głośniki i wpiąć centralny głośnik w desce. Głośnik ten ma piny nr 9(+) i 10(-) w jednej z dwóch kostek, które właśnie wpięliśmy z bose pomiędzy istniejącą instalację. Ja zrobiłem tak, że wyciągnąłem te piny z kostki i w nie wlutowałem kabelki, które poszły do głośnika. Ostatnia kwestia to wzbudzanie wzmaka po uruchomieniu radia. U mnie ten pin w kostce iso radia był, więc problem z głowy. Jeśli go nie macie, trzeba znaleźć go w kostce zasilającej bose. Jest to do wyszukania w schematach elearn. Jeśli wszystko podłączyliśmy cieszymy się instalacją Bose. Zostaje jeszcze dokupić maskownicę na tylną półkę, wyciąć dziurę w półce, poskładać wszystko. Jeśli ktoś chce mieć wszystko jak fabrycznie, zostaje mu dokupić boczną tapicerkę po lewej stronie wraz z osłoną wzmaka na półce od strony bagażnika. Również do wyszukania w Eper. Pozdro
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Świetnie, w końcu!
    Dzięki WIELKIE Mike!
    Mam nadzieję że z czasem pojawią się jakieś zdjęcia uzupełniające materiał
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Jeśli coś będzie budzić znaczne wątpliwości dołączę zdjęcia
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Jak dobrze wiesz będę wsadzał bose ze sw w sedana z braku laku, ciekawi mnie czy będą jakieś problemy ze spięciem całości..?
    I czy wzmak z sedana czymś się różni od tego z sw?

    Subwofer wymontuję z tego plasticzana i jakoś zamontuje pod deską tylnego podszybia.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Wydaje mi się ze powinno wszystko się zgrać. Wzmak jest raczej ten sam. Jeśli się mylę biech mnie ktoś poprawi
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

Podobne wątki

  1. [GT] BOSE brak dźwięku, radio "świeci". help help
    Utworzone przez Spider_AJ w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-08-2020, 19:03
  2. [GT] BOSE brak dźwięku, radio "świeci". help help
    Utworzone przez Spider_AJ w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 12:27
  3. Zakup auta niczym "Cierpienia Młodego Wertera"
    Utworzone przez Sajmon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 10:45
  4. [159] Zobaczcie jaka furtka do "zawinięcia" auta.Tylko się głośno nie śmiać.
    Utworzone przez lukas7791 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 11:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory