Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kostka z zestawem przełączników

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie Kostka z zestawem przełączników

    Poszukując dziś przyczyny kolejnego problemu natchnąłem się na kostkę przełączników o bliżej nieznanym przeznaczeniu. Niestety lektura WORKSHOP MANUAL nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Nie wiem, może za słabo szukałem, ale do rzeczy. Czy ktoś z Was jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie do czego służy potrójna kostka z zestawem przełączników? Czy nieodpowiednie położenie suwaka może mieć wpływ na pracę silnika? W jakiej pozycji powinien znajdować się żółty suwak? Strzałka nakazuje niejako przemieszczenie suwaka w prawo, jednak czerwona pokrywka kostki po jej zamontowaniu wymusza (z uwagi na budowę wewnętrzną) przesunięcie żółtego suwaka w kierunku przeciwnym do strzałki :/
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rodik
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4jtd 2003r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Mam dokładnie taką samą kostkę, i nie mam pojęcia do czego służy ;p Ale chyba nie ma znaczenie ustawienie czy w prawo czy w lewo. U siebie nie zauważyłem zmian w pracy silnika.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paczek.gsm
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Suwalki
    Auto
    156 SW 1.9 JTD
    Postów
    329

    Domyślnie

    Panowie te "żółte coś" to zabezpieczenie kostki przed wypadnięciem przesuwasz ja tak jak idzie strzałka i możesz ja rozłączyć. I oto rozwiałem wielka tajemnice której nawet WM nie znał

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rodik
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4jtd 2003r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    To jeszcze jedna pozostała tajemnica. Do czego służy ta kostka? Bo z tego co się orientuję nie każdy ją ma.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał paczek.gsm Zobacz post
    Panowie te "żółte coś" to zabezpieczenie kostki przed wypadnięciem przesuwasz ja tak jak idzie strzałka i możesz ja rozłączyć. I oto rozwiałem wielka tajemnice której nawet WM nie znał
    Dzięki za informacje Kolego - to wiem już coś więcej. Żółty suwak służy jedynie do zabezpieczania przewodów wchodzących do kostki przed wypadnięciem, zaś nakładana czerwona pokrywka wymusza właśnie takie położenie suwaka tj. przeciwne do zwrotu strzałki. Rozumiem, że samo przemieszczenie suwaka z elektrycznego punktu widzenia niczego nie zmienia, jednak zastanawiam się co by było, gdyby w skutek niewłaściwego zaryglowania lub uszkodzenia zabezpieczenia jeden z przewodów się wysunął lub nie zwierał w sposób ciągły? Rozumiem, że wszystkie te 3 przewody są ze sobą połączone.

    Dlaczego pytam o to wszystko? Majstrowałem wczoraj trochę przy tej kostce i po powrocie do kabiny okazało się, że mam zresetowany zegar i radio a akumulatora nie odłączałem :/
    Ostatnio edytowane przez as ; 31-07-2010 o 10:33
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  6. #6
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    A może to kostka od jakiegoś awaryjnego wyłącznika prądów skoro po tej operacji zresetował Ci się zegar i radio?
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paczek.gsm
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Suwalki
    Auto
    156 SW 1.9 JTD
    Postów
    329

    Domyślnie

    To rozdzielacz plusa to i dlatego wyzerowało zegar itp ...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Dowiedziałem się już chyba wszystkiego o tajemniczej kostce - wielkie dzięki Kolego PACZEK.GSM za wszelkie udzielone w temacie informacje

    Zastanawia mnie jeszcze jedno, otóż niedaleko omawianej kostki (na godzinie pierwszej) znajduje się czarna pokrywka, pod którą umieszczony jest przekaźnik. Do tej pory przekonany byłem, że jest to przekaźnik pompy paliwa, jednak zagłębiając się ostatnio w lekturze WORKSHOP MANUAL, po kolorach przewodów doszedłem do wniosku, że to przekaźnik odpowiedzialny za kontrolę wtrysku (ang. injection control relay). Jeśli tak - gdzie w takim razie znajduje się przekaźnik pompy paliwa?
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. Problem zestawem głośno mówiącym
    Utworzone przez pepol1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2015, 21:35
  2. Schemat przełączników pod kierownicą
    Utworzone przez jaboleq w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 11:50
  3. [155] oswietlenie przełączników przy kierownicy
    Utworzone przez OO__V__OO w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 18:34
  4. Podświetlenie przełączników - jak nadprawić
    Utworzone przez shade_dtp w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2006, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory