Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Jakie radio +głosniki do ALfy romeo 145 1,4 BOXER 1995r.

  1. #11
    Magnett0
    Gość

    Domyślnie

    mi w dzwi wlazły głośniczki sony X-Plode dają rade jakbym co najmniej tube miał

  2. #12
    maly66625
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jester Zobacz post
    odkopuje. nosiłem się z zamiarem kupna głośników, wybór między ground zero a mju- dimension i oba zestawy woofer+ tweet do 300zł. wybrałem się po zakup ground zero a tu ich nie ma ale że zniżka dalej jest (sprzedawca ma dłubaną 155 q4 na 260KM) to mi sprzedał Rainbow EL- C6.2 za 350zł [normalnie kosztuja 400].

    problem polega na tym, że tenże zestaw ma zwrotnice i tyle tych kabli w sumie do montażu, że się pogubiłem a nie chce niczego zjarać czy popsuć więc pytam jak to założyć? przymierzałem same głośniki i są minimalnie większe niż mocowania w drzwiach (otwory 3 na 4 się zgrywają a 4 jest 3-4mm dalej). ów sprzedawca pomodził coś z tweetami i mam je tylko do wpięcia. wspominał coś o płycie mdf by to dobrze osadzić. ogółem coś mi opowiadał i powtarzał to samo 2 razy ale ja tuman nie zrozumiałem tudzież byłem w drodze na zlot AH (zakupiłem głośniki, wsiadłem do auta i pojechałem do żywca )

    potrzebuję porady jak to po ludzku zamontować by nie spieprzyć a cieszyć się nowymi głośnikami bo moje seryjne już umarły dawno temu. co jest mi potrzebne a co nie. we łbie zostały słowa by sprawdzić czy szyba nie będzie wadzić i opuszczać się do końca i że na porządne zrobienie drzwi trzeba 4h a reszta uleciała
    Na moje wygląda to tak:
    1.kupiłeś głośniki o dużej mocy RMS a z tego co wnioskuję nie masz wzmacniacza więc albo szybko polecą końcówki mocy w radiu lub zapominasz o głośnym słuchaniu muzyki.
    2.nie masz wygłuszonych drzwi, dzięki czemu wooferki będą robiły co chciały i oczywiście efekt akustyczny będzie co najmniej słaby
    3. zwrotnice podłączasz następująco: Imput= wyjście kabli od radia, Tweeter=wiadomo, Woofer=wiadomo i tyle
    4 nie wiem jak to wygląda w 146, ale ściągając boczki drzwi opuść szybę na maksa to będziesz widział dokąd sięga i gdzie będziesz mógł przytwierdzić zwrotnicę.
    5.
    wspominał coś o płycie mdf by to dobrze osadzić
    Musisz kupić dystanse MDF do Twojego modelu auta

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Zależy przedewszystkim ile czasu/pieniędzy chcesz na to poświęcić i jak to ma grać.
    Założenie 1 - sporo czasu, trochę kasy i dobre brzmienie.
    - Wygłuszasz drzwi matami np. GMS najpierw zewnętrzna strona, a potem blacha do której mocowany jest boczek.
    - Wywalasz fabryczne mocowanie i wrzucasz dystans z MDF przykręcony do blachy. Albo dedykowany, albo uniwersalny.

    Podłaczenie zwrotnicy to formalność - masz +- input/amp czyli z radia, +- na tweeter (może być oznaczone jako Hi od wysokich tonów) i analogicznie +- na woofer

Podobne wątki

  1. [145] Rozrząd Alfa Romeo 145 1.6 BOXER 1995r.
    Utworzone przez r0bertos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 11:45
  2. [145] Jakie radio +głosniki do ALfy romeo 145 1,4 BOXER 1995r.
    Utworzone przez ADI_BoXER w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 01:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory