Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Jaki wzmak

  1. #11
    djnero
    Gość

    Domyślnie

    z tych co wymieniłeś to raczej jedynie CarPower, o Magnacie i innych buszmenach raczej zapomniaj, w przypadku JBL to płacisz w dużej mierze za marke.

    W twoim przypadku to raczej jakości jako takiej i tak nie osiągniesz. Więc CP powinny dac radę. Przejrzyj ofertę tych wzmaków i może coś wybierzesz pod siebie. Powiem ci że ciężko dorwać wzmaka stabilnego w 2Ohm i taniego do tego.
    Ja na twoim miejscu (ale pamiętaj że to moja opinia i nie sugeruj się nią tylko zrób jak uważasz) sprzedałbym tego suba i kupił sobie jakiś lepszy sub i do tego lepszy wzmak. Sub spokojnie znalazłby jakiś fajny i przyjemnie grający. Nie podam ci konkretnego rozwiązania ponieważ nie jestem osłuchany w tej kategorii cenowej że tak powiem i moge cię jedynie jakoś tak pokierować, ale ogólnie te CP ma sporo osób i sobie chwali.
    Pamiętaj tylko żeby wzmak był stabilny w 2Ohm bo go po prostu spalisz.
    No i do używek, niby wzmaki się tak nie palą, ale kolega naciął się na używke i spalona była. Ja osobiście bałbym się kupić używke jeśli nie mógłbym jej sprawdzić.
    Na pewno marki który tam wymieniłem ciężko dostać bo są to porpostu dobre sprzęty i ludzie nie zmieniają ich sobie ot tak sobie. Ale ja uważam że jeśli się dobrze poszuka, poczeka itd to warto.
    Może coś na ebay wypatrzysz, zawsze to międzykrajowy portal a nie jak alledrogo gdzie marże polskich dystrybutorów sięgają czasem 50% :/ kto zrozumie politykę w Polsce ...

  2. #12
    damian3619
    Gość

    Domyślnie

    jesli chodzi o wzmacniacz dwukanalowy to bym wybral na twoim miejscu infinity 7521a,sam mam takiego i z mojego sub 1200w wyciaga wszystko do ostatniej nitki,na ebayu zaplacilem za niego 40 funtow za uzywany choc byl w pudelku jak nowka wygladajacy,za nowy wybulisz okolo 80 funtow,ma on 284W RMS po zmostkowaniu,jesli chodzi o JBL to nie kupuj GTO 75.2 bo jest do bani ten model ,mialem przedtem i jest slabiutki i przereklamowany. :wink:

  3. #13
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    ja mam zamontowany PHONOCAR PH 545 - polecam pod jeden kanał skrzynia przypięta a cztery zostaja dla głosników w aucie dzwięk i jakość dzwięku - rewelka - bass subtelny ale mocny

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Dzieki za rady ale :
    Glosnik jest 2 cewkowy
    Zgodnie z tym co pisza na forach CA nalezy cewki polaczyc szeregowo 8 Ohmow lub rownolegle 2 Ohmy i podlaczyc pod jeden kanal

    Z tego co zrobilem rozeznanie do tego suba potrzebny jest wzmak ktory
    - bylby stabilny przy 2 ohmach w mostku
    lub
    - mialby az tyle mocy aby zasilic ten glosnik przy 8 ohmach

    Taki wymagania spelniaja w zasadzie tylko monobloki ktore sa dosc drogie i slabo dostepne na allegro

    Puki co wzmak chodzi na Blaupunkcie GTA 2100 podlaczonym kanal do kanalu badz lewy kanal - 1 cewka , prawy kanal - 2 cewka
    Niestety podobno takie podlaczenie jest zle powoduje grzanie sie cewek ( roznice dzwieku lewego i prawego kanalu ) i moze doprowadzic do spalenia glosnika

    Sam juz nie wiem co o tym myslec :/

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic649839.html

    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1103625

    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...c1563c9ee3cdfa
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  5. #15
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    miałem takiego blaupunkta 2100 w poprzednim aucie - na głośnikach magnata na tylnej półce w civicu dawał rade ale do Twojego zastosowania niezbyt sie nadaje - faktycznie może narobić więcej złego niż dobrego !!!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-11-2017, 11:12
  2. Opony - jaki rozmiar, jaki profil?
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 10:52
  3. Sub i wzmak do 500 zł
    Utworzone przez piotr9008 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 08:25
  4. Wzmak i Sub w Alfie 156
    Utworzone przez Dareczek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 22:20
  5. Jaki wzmak?
    Utworzone przez Kosiar w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 18:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory