Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Dobry mechanik Świdnica - okolice

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie Dobry mechanik Świdnica - okolice

    Witam. Zna ktoś jakiegoś dobrego mechanika z okolic Świdnicy któremu można byłoby powierzyć naprawę mojego oczka w głowie?

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Alex
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    ALFA 156 1,8TS 144KM 1998 Czarna Strzała
    Postów
    147

    Domyślnie

    Zależy co się stało?
    ~~~~~~~~ I'm not drunk! I just drive Alfa Romeo


  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie

    zawieszenie do robienia znaczy najprawdopodobniej dolny i górny z lewej strony. Potrzebuje kogoś kto będzie wiedział co robi i nie będzie marudził ku*wa jebana alfa nie biorę się za to bo cały dzień stracony... -_- Mechanicy wieśwagenów tak reagują z moich obserwacji tak wynika także... wiecie o co chodzi

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar keyhi
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Nowa Ruda
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd SW Nero Fuoco 2001 ,110KM
    Postów
    55

    Domyślnie

    Ja ostatnio robiłem całe zawieszenie w Głuszycy.Marudzenia nie było.Naprawa wykonana żetelnie,naprawdę polecam a i daleko nie masz

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie

    a jak cenowo to wygląda? i gdzie dokładnie?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Ja zawieszenie przednie robiłem u gościa na Wrocławskiej tuż przed mostem żelaznym. Jeśli śrubę trzymającą górny wahacz będziesz miał włożoną tak jak w fabryce zakładają, to skasuje Cię chyba 80 zł za górny wahacz, a jeśli odwrotnie to 60zł. Ja miałem fabryczne ustawienie, ale kazałem mu założyć śrubę odwrotnie, bo wtedy nie trzeba amortyzatora odkręcać. Gość w moim odczuciu robi solidnie. I nie usłyszałem od niego złego słowa na Alfę. Chociaż dzisiaj jeśli tylko miałbym czas to sam bym wymieniał wahacze u siebie.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Alex
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    ALFA 156 1,8TS 144KM 1998 Czarna Strzała
    Postów
    147

    Domyślnie

    Panowie... Wymiana zawieszenia to nie jest tak trudny temat, by sobie z nim nie poradzić samemu. Wystarczy lewarek i kołek dla bezpieczeństwa, kilka kluczy ( 22, 17 i 15- jeśli dobrze pamiętam),wyczucie, czas, kawałek placu i pogodę... i dobrą muzę, a jak się nie prowadzi to i browar. Czas operacyjny ok 1,5 godz na spokojnie. Jedyna wada całego przedsięwzięcia, że i tak trzeba jechać na zbierzność ( w Wałbrzychu w Martinie robią za 49 zł), no i parę złotych zostaje w kieszeni. Ja sobie wymieniam sam i nie proszę się o łaskę wpuszczenia na "kanał".
    Ostatnio edytowane przez Alex ; 24-04-2012 o 07:49
    ~~~~~~~~ I'm not drunk! I just drive Alfa Romeo


  8. #8
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Mnie też właśnie czeka wymiana górnych przednich wahaczy i się właśnie zastanawiam czy samemu nie spróbować się zabrać za wymianę. Na forum znalazłem dokładny opis jak się za to zabrać, nie wygląda to jakoś strasznie skomplikowanie i chyba spróbuje

    A przy okazji mam pytanie bo widzę że mamy tu chyba znawców Wczoraj pojawił się mi się jakiś taki dziwny stukot w kole. Sprawa wygląda tak że podczas jednostajnej jazdy dobiega ciągły rytmiczny stukot, przy wolnej jeździe tak do 30 km/h tego nie ma, przy przyspieszaniu i hamowaniu stukot ustaje, jazda po łuku tez mam wrażenie że cisza natomiast jadąc po prostej pojawia sie ten dźwięk, ewidentnie w rytm kręcącego się koła. Fakt że mam pęknięte tam nadkole więc może coś obciera i jutro za dnia się temu przyjrzę ale chętnie bym usłyszał jakieś inne propozycje?

    Dodam że wcześniej nie zaobserwowałem żadnych podobnych objawów, które z czasem mogłyby by się nasilić. Po prostu z dnia na dzień coś takiego się pojawiło i całkiem to głośno słychać więc to na pewno nie jest kamień w oponie hehe. Łączniki i tuleje stabilizatora wymienione w przeciągu ostatniego pół roku. Wiem że mam luzy na tulejach górnych wahaczy i one idą do wymiany bo mi doskwierały ale tylko trzeszczeniem na wybojach a nie takim stukotem. Pojechałem sobie wczoraj na randkę z dziewczyną do Książa a w drodze powrotnej taka niespodzianka niemiła wyskoczyła

    Jakieś pomysły co to może być?
    Z góry dzięki za pomoc


  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post

    Jakieś pomysły co to może być?
    Z góry dzięki za pomoc

    Paweł, sprawdź dokręcenie koła bo coś mi się wydaje że Ci się śruby poluzowały

  10. #10
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał YaSIuVKP Zobacz post
    Paweł, sprawdź dokręcenie koła bo coś mi się wydaje że Ci się śruby poluzowały
    Trafiłeś w 10!!! Ale co bardziej mnie martwi to fakt że miałem mocno poluzowane WSZYSTKIE śruby w 3 kołach a to już mi nie wygląda na przypadek! Byłem wczoraj w Książu, auto stało na parkingu pod lasem, niby strzeżonym ale jak wróciłem to ciecia już nie było i parking był pusty. Czyżby komuś się spodobały moje koła?? Masakra.

    Jedyny dobry nius jest taki że przestały mi trzeszczeć górne wahacze hehe a że nic tam w nich nie stuka to póki co jeszcze trochę ze mną pojeżdżą a ja się zacznę rozglądać za tłumikiem końcowym

    Dzięki Yasiu za pomoc!!

Podobne wątki

  1. dobry mechanik-tarnów i okolice
    Utworzone przez maxiking w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-02-2018, 14:15
  2. Dobry mechanik Ostrołęka i okolice
    Utworzone przez dragon910 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 21:24
  3. Dobry mechanik Chrzanów i okolice
    Utworzone przez Markus91 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 15:46
  4. Dobry mechanik od AR - Wrocław, okolice ?
    Utworzone przez mcsudi w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 17:14
  5. Dobry mechanik okolice wodzisławia śl
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory