Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Porządny serwis w Mannheim (Niemcy): HELMUT HÄHN ALFA-ROMEO

  1. #1
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie Porządny serwis w Mannheim (Niemcy): HELMUT HÄHN ALFA-ROMEO

    Witam,

    byłem na majówkę w Mannheim i pech chciał że zepsuła się moja Bella,
    kolejny pech chciał że zepsuła się w niej akurat skrzynia SeleSpeed... chyba gorzej być nie
    może. A jeszcze kolejny pech chciał, że konkretnie zepsuł się aktywator skrzyni, czyli
    najdroższy (1400Euro) element skrzyni no więc jak sobie wyobrażacie miałem nawet przez chwilę w planie
    wrócić z DE nowo zakupionym autem, bo moja 156 2.0 Selespeed na rynku jest warta
    oczywiście 13.000zł ale realnie dostałbym pewnie 8000zł. Więc nie ma sensu naprawiać...
    No ale postanowiłem spróbować naprawić sam, oczywiście więcej popsułem niż naprawiłem.
    Więc udałem się do serwisu, bo jednak trzeba Bellę uratować Wybrałem autoryzowany serwis:
    Autohaus Renck-Weindel GmbH‎
    Christian-Friedrich-Schwan-straße 2
    68167 Mannheim, Deutschland
    0621 338410
    renck-weindel.de‎
    gdzie nie wiedzieli co to Selespeed... i moja wymowa niemiecka nie była winna, po prostu nie wiedzieli co to
    za skrzynia. Więc sobie odpuściłem.

    A potem pojechałem do serwisu, który czasem mijałem jak jechaliśmy nad jeziorko Vogelstang:
    HELMUT HÄHN ALFA-ROMEO
    Koblenzer Str. 13 68309 Mannheim
    NIEMCY
    Tel.: +49 621 73 80 79
    Faks: +49 621 72 27 52

    Powiem tak, chłopcy Hahna dostali auto w czwartek, w piątek odebrałem w sobotę wracałem do Polski.
    Serwis super, właściciel odjechany w kosmos ale bardzo kompetentny. Alfa Romeo twierdzi że
    aktywator jest nienaprawialny, a oni naprawili. I działa lepiej niż przed awarią, skrzynia działa dużo lepiej.

    Polecam każdemu. Byłem z 2ką małych dzieci i żoną, 900km od domu, auto nie jedzie wcale, gdyby
    nie oni miałbym prze...ne. Jestem bardzo wdzięczny.

    Teraz sprawdziłem i okazuje się że Helmut Hahn to legenda sportów motorowych i legenda Alfa Romeo w Niemczech:
    http://www.alfisti.net/alfa-forum/ne...lfa-romeo.html
    http://www.alfabb.com/bb/forums/giul...3124-h-hn.html

    Polecam ich każdemu. A to stoi w ich salonie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-05-03 09.35.42.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	92.7 KB
ID:	55617
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  2. #2
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy Zobacz post
    Autohaus Renck-Weindel GmbH‎
    Christian-Friedrich-Schwan-straße 2
    68167 Mannheim, Deutschland
    0621 338410
    renck-weindel.de‎
    gdzie nie wiedzieli co to Selespeed... i moja wymowa niemiecka nie była winna, po prostu nie wiedzieli co to
    za skrzynia. Więc sobie odpuściłem.
    Najwyrazniej zle trafiles.Znam dobrze ten serwis na Kafertalu.Wiekszosc niema pojecia o samochodach,bo to sprzedawcy.Aczkolwiek jest tam paru kompetentnych gosci,a konkretnie jeden Italieniec.Gosciu ma pojecie o Alfach.
    Tylko ze Renck jest typowo nastawiony na sprzedaz nowych aut,a nie grzebanie w youngtimerach.Ma 8 salonow i serwisow.Tam maja podejscie typowo serwisowe i po niemiecku.Zero dlubaniny,poszedl podzespol,wymienia sie calosc.Wtedy rzeczywiscie ceny zabijaja.Zadnej rzezby,wszystko nowe.Przy takiej 156 rowna sie to z podstawieniem jej pod brame szrotu.

  3. #3
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    No i wszystko jasne.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

Podobne wątki

  1. Serwis Alfa Romeo Konin
    Utworzone przez ziellony01 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 22:30
  2. "Alfa Romeo 159 Niemcy+Serwis+Xenon+Bose+Tempomat." / Gniezno, biała, kombi
    Utworzone przez jaktob77 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 22:46
  3. Serwis Alfa Romeo dla Łodzian i okolic! :)
    Utworzone przez Szczepan w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 09:41
  4. [145] Kraków, Serwis Alfa Romeo ul. Saska 4
    Utworzone przez bogusz32 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 17:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory