Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: jak długo mozna jeździć na polskich blachach w anglii?

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie jak długo mozna jeździć na polskich blachach w anglii?

    jak w temacie, jak długo mogę się poruszać autem na polskich blachach w anglii?
    Rozważam kupno GT i nie wiem czy kupić z kierą po lewej czy prawej stronie, jakie są koszta ubezpieczenia roczne dajmy na to ar 156 1,9jtd z 2001 a jakie GT rok 2003-2006 z 1.9 jtdm?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar P.E.S
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 156 jtd (115) byla.JEST 159 2.4 jtdm
    Postów
    55

    Domyślnie

    zgodnie z przepisami pol roku,potem juz nielegalnie jezdzisz na wlasne ryzyko.mozesz tutaj zarejestrowac auto z kier.po lewej stronie.
    podstawa ubezpieczenia to grupa do jakiej auto jest zaliczane 156 1.9jtd 11 gr. GT jtdm 15,reszta podobnie jak w pl znizki ,wiek kierowcy,w jekiej dzielnicy mieszkasz itd-itp

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    no ok a co z polskim ubezpieczeniem i "od rejestrowaniem" go w Polsce?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar P.E.S
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 156 jtd (115) byla.JEST 159 2.4 jtdm
    Postów
    55

    Domyślnie

    Tego to juz niewiem,jak jestes w PL to tam sie zorietuj

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Ja proponuje nie jedzic Polskim autem w UK albo Irlandii. Z tego moga sie tylko narobic problemy np w przypadku stluczki lekkiej. Juz nie mowiac o kompletnym braku widocznosci. Rozmawialem z paroma osobami na ten temat mialem tez przypadek ze koles Irlandczyk jest warzywkiem bo nie widzial autobusu z za zakretu i ruszyl wprost pod niego ( kupil tanio BMW z kiera po lewej, tydzien pojedzil ) . Odradzam generalnie jazde z kiera po zlej stronie. Poza tym to co jakis czas na drogach organizowane sa checkpoints i o ile jeszcze z niektorymi Policjantami da sie pogadac, to jak trafisz na kontrole urzedu celnego ! to masz pozamiatane. Zabiora ci auto i jeszcze dowala taka kare ze sie nie pozbierasz.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    yyyy a ja odradzam palić papierosy. Mój znajomy palił tydzień a potem okazało się że ma raka płuc . Co gadasz za głupoty, wiesz ile jest tu aut z kierą po lewej stronie i zarejestrowanych w UK? Miałem już okazje mieć 2 kontrole i jakoś problemu nie było...
    Jak ktoś z głową jeździ na karku a nie z nogą wciśniętą do podłogi z pedałem gazu z ograniczoną widzialnością to trudno i niech się nie zasłania że kiera z innej strony

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas1983 Zobacz post
    yyyy a ja odradzam palić papierosy. Mój znajomy palił tydzień a potem okazało się że ma raka płuc . Co gadasz za głupoty, wiesz ile jest tu aut z kierą po lewej stronie i zarejestrowanych w UK? Miałem już okazje mieć 2 kontrole i jakoś problemu nie było...
    Jak ktoś z głową jeździ na karku a nie z nogą wciśniętą do podłogi z pedałem gazu z ograniczoną widzialnością to trudno i niech się nie zasłania że kiera z innej strony
    Nie gadam glupot ja mieszkam w IRL juz 6 lat i wiem co mowie. Jesli w UK jest inaczej to spoko. Tutaj niestety nie ma tak fajnie i przez te 6 lat widzialem pare samochodow z kiera po lewej. Garda tutaj tez nie idzie za bardzo nikomu na reke i spotkalem sie z przypadkami zajmowania szczegolnie motorow przez Garde.

    Acha, jestem instruktorem nauki jazdy od 6 lat, tutaj i w Polsce, wiec raczej nie przekonasz mnie ze jazda z kiera po zlej stronie to dobry pomysl. Swoje widzialem i slyszalem, pare razy malo nie zginalem bo nawet siedzac po dobrej stronie mozna sie niezle wpakowac. Wszystko zalezy od tego gdzie i ile jezdzisz, ja zrobilem jakies pol miliona kilometrow po samym miejscie w ciagu tych lat, wiec odradzam.
    Ostatnio edytowane przez FifthGear ; 26-06-2012 o 05:11

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2009
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    223

    Domyślnie

    miałem zamiar jeździć pół roku jak to mówią że można, ch.j, nie można, możesz tylko tak jeździć turystycznie, gdy wyrobisz NIN i masz pracę na pełen etat już nie możesz. Gdyby nie mój szef załapał bym mandat + koszty parkingu na ponad 1000 funtów, tak alfa wróciła do PL a ja kupiłem 2 na zastępstwo.
    Nie ma już co pisać że jazda taka jest niebezpieczna, stresująca itd. Każdy kto tego doświadczał wie o czym piszę. No ale znajdą się tacy co pensy na ubezpieczeniu i TaxRoad-zie chcą zaoszczędzić.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał acer11 Zobacz post
    miałem zamiar jeździć pół roku jak to mówią że można, ch.j, nie można, możesz tylko tak jeździć turystycznie, gdy wyrobisz NIN i masz pracę na pełen etat już nie możesz. Gdyby nie mój szef załapał bym mandat + koszty parkingu na ponad 1000 funtów, tak alfa wróciła do PL a ja kupiłem 2 na zastępstwo.
    Nie ma już co pisać że jazda taka jest niebezpieczna, stresująca itd. Każdy kto tego doświadczał wie o czym piszę. No ale znajdą się tacy co pensy na ubezpieczeniu i TaxRoad-zie chcą zaoszczędzić.
    I wszystko jasne. Tych co nie zlapali to sie ciesza, do chwili

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał acer11 Zobacz post
    miałem zamiar jeździć pół roku jak to mówią że można, ch.j, nie można, możesz tylko tak jeździć turystycznie, gdy wyrobisz NIN i masz pracę na pełen etat już nie możesz. Gdyby nie mój szef załapał bym mandat + koszty parkingu na ponad 1000 funtów, tak alfa wróciła do PL a ja kupiłem 2 na zastępstwo.
    Nie ma już co pisać że jazda taka jest niebezpieczna, stresująca itd. Każdy kto tego doświadczał wie o czym piszę. No ale znajdą się tacy co pensy na ubezpieczeniu i TaxRoad-zie chcą zaoszczędzić.
    I wszystko jasne. Tych co nie zlapali to sie ciesza, do chwili

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    http://www.weeklygripe.co.uk/a456.asp


    Tyle w temacie.do 6 miesięcy można jeździć.
    Potem wyjazd UK potwierdzony np biletem z promu i powrót do UK. Tak robi mój znajomy z pracy.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory