Strona 5 z 26 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 252

Temat: porównanie V6 Busso do dzisiejszych konstrukcji

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marcin5
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WWA
    Auto
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-q4-sportwagon-salon-pl-C30605088.html
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Tylko po co kupować Florę Pro-Aktiv skoro Margaryna Śniadaniowa smakuje tak samo... Amen
    A nie no spoko. Mozna tez jezdzic na bieznikowanych oponach, zalewac silnik najtanszym olejem z promocji w Biedrze, zamontowac chinskie Ledy zeby sie xenon nie zuzywal. Itd.

    Albo wiem, kup sobie diesla i lej do niego olej rzepakowy...

    Proponuje eot.

  2. #42
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar popi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Wiedeń / Sosnowiec
    Auto
    AR 166 2,5v6 Sportronic, Lexsus IS 250
    Postów
    106

    Domyślnie

    Dla mnie to troche chore, kazdy jezdzi na czym uwaza. W ogole niepotrzebne bicie piany,czy lepszy zagazowany silnik,czy nie i tyle.

  3. #43
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    No to i ja wtrącę 3gr
    Tylko po co kupować Florę Pro-Aktiv skoro Margaryna Śniadaniowa smakuje tak samo
    To akurat słaby przykład, bo ta droższa margaryna (być może) ma jeszcze jedną cechę, którą nie może pochwalić się tańsza
    Widziałem zagazowane porshe, najnowsze bmw, mercedesy itp. Auta po kilkaset tysięcy złotych
    A tak szczere to gdzie je widziałeś? Na targach dla gazowników?

    Też trochę myślę o aucie z gazem, ale zawsze jest jakieś ale. Wszyscy podniecają się, że ich kuchnie świetnie jeżdżą. Dopóki, dopóty nie przejadę się nimi. Praktycznie zawsze są to takie dwulitrowe muły, że objeżdżam je skodą TDI 90KM... Czasem się coś trafi przyzwoicie jeżdżącego, ale naprawdę nie często. Oczywiście opisałem moje odczucia. Bardzo możliwe, że właściciele tych aut olewali jakieś przeglądy i regulacje no bo przecież ma być tanio.

    Inna kwestia. Zauważyliście, że baaaaaaaaaaardzo często samochody palą mniej LPG niż identyczne auta na LPG Oczywiście znaniem ich właścicieli i l/100km

    Znajomy ma 5.7 z gazem i podobno 100 km przejeżdża w podobnych pieniądzach jak ja TS-em

    __________________________________________________ _______________________________________________

    To tyle w temacie Pb vs. LPG

  4. #44
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Pogadaj z 3voq który ma zagazowane 3.0 po Grzesku. I skończcie te głupie przepychanki. Jezdzij sobie czym chcesz i juz.

  5. #45
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/show...799#post293799
    Obejżyjcie sobie wykres.
    Jak pojawiły się diesle w alfach to też taki kociokwik było słychać

    - - - Updated - - -

    Dodać też Julki po zagazowaniu?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #46
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    A ja jeżdzę klekotem, bo paliwo mam za friko. Jest to mój pierwszy traktor i pewnie ostatni. Przyjemny i elestyczny silnik, pasuje do rodzinnego auta, szczególnie na autostradzie, ale nigdy się nie przyzwyczaję do dźwięku diesla. Pewnie zostanie już u mnie na zawsze, ale i tak cały czas choruję na vke. Mam nadzieję, że przydzie taki czas i gęba mi sie bedzie śmiała mając pod maska busso
    Każdy jeździ tym co ma i co mu pasuje. Wsiadając do mojej 166 czuję się wyśmienicie i o to właśnie chodzi.
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  7. #47
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo Zobacz post
    Wsiadając do mojej 166 czuję się wyśmienicie i o to właśnie chodzi.
    i to jest kwintesencja faktu posiadania 166 oraz podsumowanie przepychanki lpg-pb-on
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    Dźwięk silnika jest we wszystkich autach taki sam. Wszystko zależy od tłumika. Zdejmij cały układ w np. 156 2.0 i accordzie 2.0 i ciekaw jestem czy dźwięk silnika rozpoznasz który jest który.
    Absolutnie się z tym nie zgodzę. Zdejmując tłumik usłyszysz huk wypadających spalin i nic więcej. Wkręć v'kę powyżej 5,5rpm, a zobaczysz, że wydech tak nie potrafi zmienić dzwięku. Zrobiłem v'ką ok 100 000km. Jest to genialny motor i osobiście uważam że ktoś, kto nigdy nie miał Alfy z V'ką (ale od Alfy, a nie GM) nie miał w pełni żadnej Alfy... 1.8 TS miałem w GTV i mimo, że auto było fenomenalnie zadbane i piękne, nie zastanawiałem się długo nad zmianą.
    Ten silnik wręcz "żyje" jeśli tak to można nazwać. Inaczej pracuje i brzmi na zimno, inaczej po złapaniu temperatury roboczej, a wręcz rwie się do wkręcania na obroty przy dłuższej trasie. Inaczej zachowuje się w wilgotnym i suchym powietrzu. Ktoś kto przejechał sie okazjonalnie, wcisnął gaz w podłogę i na tym zakończyła się jego przygoda z tym motorem, nie może mieć zdania na jego temat.

    Aktualnie mam 159 z motorem od Opla i o silniku mogę powiedzieć, że jest.

  9. #49
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian Zobacz post
    Ten silnik wręcz "żyje" jeśli tak to można nazwać. Inaczej pracuje i brzmi na zimno, inaczej po złapaniu temperatury roboczej, a wręcz rwie się do wkręcania na obroty przy dłuższej trasie. Inaczej zachowuje się w wilgotnym i suchym powietrzu. Ktoś kto przejechał sie okazjonalnie, wcisnął gaz w podłogę i na tym zakończyła się jego przygoda z tym motorem, nie może mieć zdania na jego temat.
    Racja! Już dawno to zauważyłem - są dni, że V6 jest nieco zamulony, a są takie, że ciągnie jakby miał z 20KM więcej
    Zależy to od pogody, a przede wszystkim od wilgotności i nieco od temperatury.
    Co do brzmienia na zimno - kiedyś zapomniałem, że silnik jest zimny (stał przed biurem i się wychłodził, a ja po pracy robiłem testy przepływki z podpiętym laptopem) i wkręciłem go do końca, czyli 7000. Dźwięk był obłędny, pamiętam to do dziś. Kojarzył się jednoznacznie - Ferrari. Zimna V6 przy 7tys brzmi jak Ferrari
    Metalicznie, ostro, dramatycznie. Ciarki na plerach

    Ale nie próbujcie tego - szkoda silnika Ja już więcej nie próbowałem.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Każdy silnik lepiej pracuje w niskiej temperaturze i większej wilgotności.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Rispetto per Giuseppe Busso - Czyli Ogólnopolskie Spotkanie Belli z Busso V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 10:02
  2. porównanie 155 vs. 156 ?
    Utworzone przez boorek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 22:38
  3. Porównanie 164 i 166
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 21:03
  4. Porównanie
    Utworzone przez Leszek K w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory