Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 131

Temat: Opony całoroczne za i przeciw.

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    W przypadku mojej jazdy (i w moim mniemaniu oczywiście) opona całoroczna nie ma sensu.

    Robię rocznie ~30000km, z czego: 25000 na letnich i 5000 na zimowych.
    I ciekaw jestem jakby to wyglądało, gdybym zamiast kompletu lato + zima, kupił opony całoroczne i na nich jeździł.
    Te opony poleca się osobom, które nie jeżdżą dużo, np. robią ok 10000 km rocznie. Wtedy taki komplet starczy na kilka lat i ma to sens.

  2. #92
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Rozumiem i temu nie zaprzeczam. Do miasta pewnie sam był takie kupił.
    Ciekaw jednak jestem po prostu zużycia w lato przy upałach i zachowania takich gum w porównaniu do letnich.

  3. #93
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Test przy 20 stopniach, nie są to upały, ale jest ciepło, jeździ się w takich warunkach na letnich.

    https://www.youtube.com/watch?v=Udy1I0ddXs8

    Wielosezon (Bridgestone A005) wygrał w hamowaniu na mokrym ("płyta poślizgowa") i jeździe po okręgu. W hamowaniu na suchym całkiem nieźle.
    Wrzucam screenshot z filmu, widać tu wyniki testu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Opony.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	67.7 KB
ID:	266840

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    To widziałem, ale jest tu tylko jedna opona.
    Jeszcze znalazłem coś takiego: https://opony.rezulteo.pl/blog/nowos...przez-tcs-8518

    Ale nie ma ani tabeli z porównaniem ani nic, choć opis pokazuje tutaj, że przy hamowaniu (26 stopni temp.) były drastyczne różnice, czyli co innego niż wynik tego co wklejałeś powyżej.

    Stąd fajnie, jakby w końcu pojawił się jakiś większy test i kilka opon całorocznych i kilka letnich + temp. ~30 stopni.

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    W tak wysokiej temperaturze nic takiego (żadnego testu) nie znalazłem niestety. Max w 20 stopniach celsjusza.

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Jak już to ZAWSZE



    Tak samo ZAWSZE

    (po prostu mieszanka jest dopasowana do temperatury i budowa bieżnika do warunków atm)
    No coś ty, nowa całoroczna markowa opona będzie gorsza na suchym od 8 letniego chińczyka z bieżnikiem 4 mm? A to ciekawe

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Kolego nie kombinuj bo bzdury wypisujesz. (jak wymyślisz mieszankę na opony która nie zmieni swoich parametrów w temp od minus 20 do plus 20 to nobla dostaniesz)
    Jak chcesz takie bzdury wypisywać to może przejaskrawiając zgodnie z twoim tokiem rozumowania idę o zakład że nowa zimowa chińska (np. pirelli chińczycy przejęli firmę w 2015r) opona zimowa będzie 2-razy lepsza na suchym od 12 letniej markowej opony letniej z bieżnikiem 7 mm.
    I to będą niezłe jaja - co ?


    Pozdrawiam forumowiczów

    - - - Updated - - -

    (Pomijając fakt oczywiście że opona powyżej 6 roku produkcji przestaje trzymać - tylko jazda emerycka)

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Nie, po prostu nie wziąłeś pod uwagę przypadków które ja uwzględniłem, więc nie wymądrzaj się

  9. #99
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Piszesz chińska opona a nie Wiesz o czym piszesz ( nie masz pojęcia co to znaczy chińska opona )
    Chcesz porównywać oponę nowa do sześcioletniej - jaki jest sens takiego porównania ? (napisałem powyżej)
    Nie wymądrzam się tylko pisze jak jest
    Ty natomiast wypisujesz bzdury.
    I tego co widzę będziesz ich bronił do końca

    Pozdrawiam forumowiczów

  10. #100
    Użytkownik Świeżak Avatar Dyzio1506
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 1.9 JTD 8V
    Postów
    32

    Domyślnie

    Ja osobiście w jednym aucie jeżdżę na Michelin CrossClimate od dłuższego czasu. W dwóch takich samych dokłądnie samochodach miałem i wersję z plusem i bez. Mam wrażenie, że wersja bez plusa lepiej trzyma się na mokrym. Ogólnie po kilku latach jazdy ja jestem zadowolony i z czystym sumieniem mogę oponę polecić. Ale... Jak ktoś chce jeździć szybko to niestety opona jest za miękka. Faktycznie idzie dość szybko, na suchym jest ok, dość cicha, na mokrym trzymanie jest ok natomiast przy starcie jak mocniej dodam gazu to potrafi ją uślizgnąć. Co do śniegu, jak je kupowałem to ten śnieg był, po mieście (Rzeszów) nie miałem żadnego problemu żeby sprawnie się poruszać, jak sypnęło na parkingu to tak samo nie było problemu z wyjechaniem. W góry bym się nie wybrał ale na miasto i jego okolice jak najbardziej spoko. Sam się zastanawiam czy nie nabyć do alfy Kleberów Quadraxer 2 przed przyszłą zimą ale ciężko o jakiekolwiek testy tych wielosezonówek.

Podobne wątki

  1. GANINEX - za lub przeciw?
    Utworzone przez ebol77 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 13:26
  2. [Giulietta] Opony całoroczne
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 07:51
  3. Opony całoroczne Hankook Optimo 4S 225/45/17
    Utworzone przez maniek015 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:44
  4. 156 i 147 za i przeciw
    Utworzone przez denis w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 16:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory