Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 131

Temat: Opony całoroczne za i przeciw.

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Moje przebiegi są bardzo małe (2 auta w rodzinie) moje jeździ najmniej, zapewne prędzej będę wymieniał ze starości gumy, 4 tyś km rocznie w porywach, praktycznie tylko miasto

    Podałem tylko taki przykład z okresu 5-ciu lat, auto mam już 9.
    Ostatnio edytowane przez Alfa156bb ; 14-01-2020 o 15:22

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar aarti7
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Miechów Małopolska
    Auto
    159 1.9jtdm 136km
    Postów
    108

    Domyślnie

    Co kto woli jak dla mnie coś takiego jak opony wielosezonowe nie istnieją. Zima to zima lato to lato każda mieszanka gumy się różni i inaczej się zachowuje przy określonych warunkach.

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał aarti7 Zobacz post
    Co kto woli jak dla mnie coś takiego jak opony wielosezonowe nie istnieją. Zima to zima lato to lato każda mieszanka gumy się różni i inaczej się zachowuje przy określonych warunkach.
    Każdy ma swoje przekonania i preferencje, wiem tylko jedno że kto nie spróbował ten jest anty, a kto spróbował nigdy nie wróci do dwuch kompletów.


    PS. Do wyliczeń zapomniałem dodać przechowania opon w wariancie zima +lato, więc ostatecznie jest 960zł vs 2900zł.

    PS2. Mieszkam w terenach podgórskich.
    Ostatnio edytowane przez Alfa156bb ; 17-01-2020 o 21:34

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Ja w tym sezonie zamontowałem Michelin Crossclimate jako opony zimowe. Zachowują się jak opony letnie. Mają miękką mieszankę gumy więc wg mnie jeździ się lepiej niż na zimowych. Na wiosnę miała być zmiana na letnie.

    U nas w Gdańsku zima jest przez 2 dni w roku, więc jeśli ktoś nie wyjeżdża poza miasto, a priorytetem jest jakość prowadzenia to te opony są bardzo dobrym wyborem.
    W drugim samochodzie, nie nastawionym na osiągi i prowadzenie, mam opony zimowe.

    Brat miał przez cały rok zamontowane całoroczne Dunlop i wytrzymały tylko 1 sezon 35kkm. Przez lato bieżnik się zużył.

  5. #65
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Zachowują się jak opony letnie
    To znaczy tak dobrze jak letnie latem? Bo trochę się zakręciłem...

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Mają miękką mieszankę gumy więc wg mnie jeździ się lepiej niż na zimowych. Na wiosnę miała być zmiana na letnie.
    Miała, czyli są tak dobre, że zostają?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #66
    Użytkownik Świeżak Avatar aarti7
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Miechów Małopolska
    Auto
    159 1.9jtdm 136km
    Postów
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa156bb Zobacz post
    Każdy ma swoje przekonania i preferencje, wiem tylko jedno że kto nie spróbował ten jest anty, a kto spróbował nigdy nie wróci do dwuch kompletów.


    PS. Do wyliczeń zapomniałem dodać przechowania opon w wariancie zima +lato, więc ostatecznie jest 960zł vs 2900zł.

    PS2. Mieszkam w terenach podgórskich.
    Kierowca, który rocznie robi co najmniej 30 tysięcy kilometrów, jeździ głównie w trasie i to dość dynamicznie, nie oszczędza auta i nawet trudne warunki atmosferyczne (upały lub sroga zima) nie są mu straszne, powinien zrezygnować z zakupu ogumienia całorocznego, opony te nie są w stanie zachować optymalnych właściwości w skrajnych warunkach oraz przy agresywnej jeździe. Co więcej, trwałość takich opon określa się na około 50-60 tysięcy kilometrów, a więc wymiana wypadałaby średnio co dwa sezony – to spory wydatek. Pamiętajmy również, że wiele zależy od stylu jazdy, rodzaju dróg, pokonywanych tras itp. W przypadku opon sezonowych zaleca się, aby ogumienie zimowe miało co najmniej 4 mm bieżnika, letnie zaś 3 mm. W przypadku opon całorocznych warto zachować większą wartość.

    Opony całoroczne przypadną do gustu z kolei kierowcom, którzy jeżdżą niewiele, rocznie robią maksymalnie 10 tysięcy kilometrów i to głównie w mieście. Wyjazdy poza miasto to okazjonalne wycieczki, zaś atak zimy lub skrajne upały to wystarczający pretekst do pozostawienia auta w garażu. Poza tym okresowe wymiany opon to zbędne zawracanie głowy, a składowanie nieużywanych gum generuje dodatkowe problemy.

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Giulietta, 1.4 T-JET 120KM, 2014r
    Postów
    75

    Domyślnie

    [MENTION=30960]aarti7[/MENTION] - zanim zacznę - używam dwóch kompletów . Ale idąc tym tokiem rozumowania, to niejednokrotnie używamy opon zimowych i letnich w warunkach skrajnie dla nich nieoptymalnych, gdzie ich wyniki będą dużo gorsze niż opona całoroczna. Przecież jak są wahania temperatury to nie jeździsz ciągle do wulkanizatora wymieniać opony. Zresztą nawet jak ktoś ma koła to tego nie robi. Obecne testy również wskazują, że postęp w produkcji opon jest ogromny.

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To znaczy tak dobrze jak letnie latem? Bo trochę się zakręciłem...



    Miała, czyli są tak dobre, że zostają?
    Na crossclimate zimą gdy nie ma śniegu, a szczególnie, gdy temperatura jest powyżej 0, jeździło mi się lepiej niż na zimowych.

    Miała, bo "dziadek" zajechał mi drogę i Alfa zakończyła żywot.

    Zamówiłem Fiestę ST 200KM Na przyszłą zimę też kupię Michelin Crossclimate plus.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_Kolbudy ; 22-01-2020 o 17:40

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Opony całoroczne nie przypadną do gustu ludziom, którzy opinie na ich temat czerpią z modeli sprzed dekady, a nowych nie wypróbują bo przecież tamte był takie sobie.

  10. #70
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    też mam crossclimaty całoroczne - nigdy więcej nie dam sie naciągnąc na zakup zimówek...

Podobne wątki

  1. GANINEX - za lub przeciw?
    Utworzone przez ebol77 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 13:26
  2. [Giulietta] Opony całoroczne
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 07:51
  3. Opony całoroczne Hankook Optimo 4S 225/45/17
    Utworzone przez maniek015 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:44
  4. 156 i 147 za i przeciw
    Utworzone przez denis w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 16:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory