Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 131

Temat: Opony całoroczne za i przeciw.

  1. #71
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Opony całoroczne nie przypadną do gustu ludziom, którzy opinie na ich temat czerpią z modeli sprzed dekady, a nowych nie wypróbują bo przecież tamte był takie sobie.
    Nadal to do mnie nie trafia. Ja tam nie mam zamiaru iść na jakieś kompromisy, żeby trochę oszczędzić. To nie są duże pieniądze, a jak mam sie w zasadzie przez cały rok pilnować, to sorry, podziękuje. Każdy skrawek bezpieczeństwa, szczególnie w zimę jest dla mnie bezcenny. Widzę jaka jest przepaść między średnimi a topowymi oponami, i nawet tutaj już będę zawsze starał się kupić najlepsze, bo ostatnio tak wlasnie "oszczedzilem" na sredniej polce i pluje sobie w brodę. Spadnie trochę śniegu i już człowiek musi brać poprawkę na byle jaką opone.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Co myślicie o oponach Nexen N'blue 4 seasons? Niby chciałem kupić jakieś normalnej marki ale gdzie nie przeczytam to wszyscy je chwalą a ja jeżdżę raczej wokół komina (12k rocznie) a na autostrady wyjeżdżam rzadko (1 raz miesiącu).

    Argument ceny jest w tym przypadku bardzo przekonujący...

  3. #73
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Po 1: po co całoroczne skoro wystarczy jeździć cały rok na dobrych czyt. nowych oponach letnich. Takie mamy zimy i temp ujemne ze nie ma sensu zmienić chyba ze ktoś planuje w góry jechać

    Po 2: Jak cos jest do wszystkiego to jest do d..y.

    Po3: jaki ma to mieć cel? Oszczędzić na wymianie opon 2x80zl na rokczy na drugim komplecie opon(zakupie)?

    Po 4: inna przyczepność ma zimowa w zimie, inna ma przyczepność letnia w lecie a inna „uniwersalna” która nie będzie miała przyczepności perfekcyjnej w zimie jak i lecie bo jest uniwersalna i całkiem ina jest mieszanka. Bardziej miękka guma jak się zachowa w temp np: 35 stopni na rozgrzanej nawierzchni ?

    Temat rzeka. To tylko moje opinie którymi się dziele, zrobisz jak chcesz...



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #74
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    zieloo007 ... najnowsze całoroczne lepsze niż letnie i zimowe w okresach przejściowych. Najlepsze rozwiązanie dla typowego miejskiego samochodu z małym przebiegiem.

    Zresztą najnowsze testy udowadniają wszystko.

    Twoja opinia jest nie aktualna

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #75
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Nadal to do mnie nie trafia. Ja tam nie mam zamiaru iść na jakieś kompromisy, żeby trochę oszczędzić. To nie są duże pieniądze, a jak mam sie w zasadzie przez cały rok pilnować, to sorry, podziękuje. Każdy skrawek bezpieczeństwa, szczególnie w zimę jest dla mnie bezcenny. Widzę jaka jest przepaść między średnimi a topowymi oponami, i nawet tutaj już będę zawsze starał się kupić najlepsze, bo ostatnio tak wlasnie "oszczedzilem" na sredniej polce i pluje sobie w brodę. Spadnie trochę śniegu i już człowiek musi brać poprawkę na byle jaką opone.
    a gdzie spadł ten snieg)?
    Poważnie mówiąc, jak jeżdzisz i gdzie jeździsz, takie zakładaj opony.
    Do zwykłej, codziennej jazdy w naszym obecnym klimacie dobre całosezonówki starczą w zupełnosci. Jak jesteś zapalonym narciarzem i pół zimy spędzasz na wyjazdach na narty, zimówki są konieczne.
    Reszta to tylko moda, napinki i duży biznes.

  6. #76
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Panowie - nie ma co się kłócić- najlepiej oprzeć się na własnych doświadczeniach bo testy jak pokazuje przeszłość nie raz były koloryzowane. teraz w testach będą wygrywać uniwersalne z klasą średnią czy budzętową bo oczywiście firmy zwąchały interes.
    Co do opon uniwersalnych w domu było auto z oponami GY 4 seassions- wszystko było pięknie do momentu jak te oponki nie przeleciały lata po autostradach i drogach szybkiego ruchu a tych mamy coraz więcej. Uniwersalna opona po prostu uległa prawdopodobnie przegrzaniu i następnej zimy zachowywała się jak typowa letnia guma - zero trzymania i przyczepności - w następnym sezonie zaczęły szumieć a samochód od samego początku nie lubił prędkości autostradowych- i tak w rodzinie pomysł z uniwersalnymi oponami się skończył.
    po zakupie typowo letnich opon i zimowych - zupełnie inne autko. Prawda jest taka - temperatur typowo letnich mamy coraz więcej i raczej na zmiany sie nie zanosi ale i zimą jednego dnia możemy mieć deszcz następnego śnieg. Ile kosztują 2 kpl opon? na pewno dużo mniej niż pierwsza lepsza postłuczkowa naprawa blacharska- ale każdy robi jak uważa.

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Zakupiłem Klebery Quadraxer 2 Wcześniej jeździłem na Goodyear 4season a nawet Dębica Navigoator i nigdy nie uświadczyłem problemów. Jeżdżę na ogół spokojnie i na małych przebiegach.

  8. #78
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    zieloo007 ... najnowsze całoroczne lepsze niż letnie i zimowe w okresach przejściowych. Najlepsze rozwiązanie dla typowego miejskiego samochodu z małym przebiegiem.

    Zresztą najnowsze testy udowadniają wszystko.

    Twoja opinia jest nie aktualna

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    No widzisz nie interesowałem się tym tematem, gdyz zawsze miałem 2 komplety zima o lato. Ale Oki, skoro tak mówisz to tak jest ... [emoji85][emoji1]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #79
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    166
    Postów
    15

    Domyślnie

    Szybciutko się zużywają. To największy.
    I prócz słabszej przyczepności w zimie to niby można polecić

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    E90, Dedra, Berlingo
    Postów
    266

    Domyślnie

    A jakie opony miałeś? U mnie po 45 tysiącach Goodyear 4seasons miały około 5 mm.
    Ostatnio edytowane przez vanisch ; 05-03-2020 o 22:43

Podobne wątki

  1. GANINEX - za lub przeciw?
    Utworzone przez ebol77 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 13:26
  2. [Giulietta] Opony całoroczne
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 07:51
  3. Opony całoroczne Hankook Optimo 4S 225/45/17
    Utworzone przez maniek015 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:44
  4. 156 i 147 za i przeciw
    Utworzone przez denis w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 16:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory