Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 131

Temat: Opony całoroczne za i przeciw.

  1. #81
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    Całoroczne dużo szybciej się zużywają i mimo wszystko drogi hamowania itp. nie są tak dobre jak w odpowiednich oponach na zimę czy lato, był na ten temat filmik chyba na fanach 4 kółek.
    Mimo wszystko dobra wielosezonówka wciąż lepsza niż chińskie letnie i zimowe.
    Jak jest słabej jakości to też lubi piszczeć np w zakrętach

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Ja się dałem namówić na opony wielosezonowe z racji słabych zim i zupełnego braku śniegu w mojej okolicy - opony firmy Hankook (nie pamiętam nazwy modelu). Poczytałem, pogadałem - wszystko wskazywało za.

    Niestety, to był błąd i nie wiem czy to wina opon jako takich czy może tej konkretnej marki. Ostatnie zimówki to były Pirelli SottoZero 2 (ten sam rozmiar), a aktualne letnie to Michelin Sport Pilot 4 (cal większe) - różnica jest po prostu kosmiczna. Na SottoZero nie bałem się jechać po śniegu - na tych boję się jeździć po lekko śliskim asfalcie. Jak się zrobi troszkę chłodniej lub ślisko to samochód robi się nadzwyczaj podsterowny, podczas deszczu jest nie najgorzej ale daleko do Michelin i nawet Pirelli, na suchym tragedia droga hamowania jak pociąg. Fakt, że porównuję opony różnych klas, ale wystarczyło mi to, żeby wrócić do normalnych zimówek. Oczywiście jak na złość te wielosezonówki nie chcą się zużywać. Wygląda na to, że wytrzymają jeszcze następny sezon - ale ja prawdopodobnie z nimi nie wytrzymam. Pomijając brak frajdy z jazdy na takich oponach, również mam wątpliwości co do bezpieczeństwa tych opon.

    Ale jeśli ktoś lubi jeździć jak dziad, to jak najbardziej polecam.

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Stara zasada jak jest coś do wszystkiego (zima/lato) - to jest do niczego: ani w zimie ani w lecie nie będzie dobrze trzymać - jedynie jazda na emeryta - do tego się nadaje (wiadomo kompromis to kompromis)

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    A stare powiedzenie że Alfy się ciągle psują też lubujesz, czy to wyjątek?

    Z racji że kończy się sezon zimowy, czyli u mnie większych śniegów już nie będzie chociaż mrozy są, wystawiam opinie o oponkach całorocznych:

    Pacjent: Goodyear Vector 4 Seasons z 2017r. ok 7,5-8 mm bieżnika
    Teren: Wyżynny
    Ocena: Pozytywna+

    To mój 1 kontakt z takimi oponami, jestem mile zaskoczony. Spodziewałem się iż przy gorszych warunkach jak tylko będą dawać tyłka to siup na wulkanizację po nowe zimówki, jednak tak się nie stało, ponieważ:
    - zima jest jaka jest, bardziej niż na śnieg mogłem liczyć na mokrą nawierzchnię, a w takich warunkach te opony spisywały się lepiej od zimówek
    - w ujemnych temperaturach w moim odczuciu nie było żadnych różnic
    - mogłem liczyć na odrobinę śniegu i tam faktycznie wypadają trochę gorzej. Jednak różnica nie jest na tyle duża by w ogóle przejmować się tym czy wyhamuje, bądź dojadę. No chyba że w góry, to można się już martwić teraz

    Oponki zostają jako setup zimowy oczywiście, na lato mam komplet opon które mimo wszystko będą dużo lepsze na suchej nawierzchni. Mogłoby to się wydawać bez sensu, zakup opon całorocznych tylko na zimę(ja na takich oponach kupiłem auto wiec po prostu zostają), ale spisują się lepiej na mokrej nawierzchni, a taka aura panowała u mnie przez większość czasu. Czy to miasto, czy dom, czy praca.
    Ostatnio edytowane przez EduarDOOX8 ; 10-03-2020 o 18:09

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Czyli zrobiłeś tak jak ja. Całoroczne na zimę, letnie na lato.

    Niestety używane od września do początku stycznia opony Michelin Crossclimate+ zużywają się na osi napędowej tak szybko jak zimowe.

    - - - Updated - - -

    WAWRAF

    Nie znam, żadnych testów opon całorocznych, w których polecano by opony Hankook.

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    A stare powiedzenie że Alfy się ciągle psują też lubujesz, czy to wyjątek?

    Z racji że kończy się sezon zimowy, czyli u mnie większych śniegów już nie będzie chociaż mrozy są, wystawiam opinie o oponkach całorocznych:

    Pacjent: Goodyear Vector 4 Seasons z 2017r. ok 7,5-8 mm bieżnika
    Teren: Wyżynny
    Ocena: Pozytywna+

    To mój 1 kontakt z takimi oponami, jestem mile zaskoczony. Spodziewałem się iż przy gorszych warunkach jak tylko będą dawać tyłka to siup na wulkanizację po nowe zimówki, jednak tak się nie stało, ponieważ:
    - zima jest jaka jest, bardziej niż na śnieg mogłem liczyć na mokrą nawierzchnię, a w takich warunkach te opony spisywały się lepiej od zimówek
    - w ujemnych temperaturach w moim odczuciu nie było żadnych różnic
    - mogłem liczyć na odrobinę śniegu i tam faktycznie wypadają trochę gorzej. Jednak różnica nie jest na tyle duża by w ogóle przejmować się tym czy wyhamuje, bądź dojadę. No chyba że w góry, to można się już martwić teraz

    Oponki zostają jako setup zimowy oczywiście, na lato mam komplet opon które mimo wszystko będą dużo lepsze na suchej nawierzchni. Mogłoby to się wydawać bez sensu, zakup opon całorocznych tylko na zimę(ja na takich oponach kupiłem auto wiec po prostu zostają), ale spisują się lepiej na mokrej nawierzchni, a taka aura panowała u mnie przez większość czasu. Czy to miasto, czy dom, czy praca.
    Kolego piszę o praktyce a nie o powiedzonkach
    Specjalizacja to klucz do sukcesu
    Jeżeli będziesz zajmował się 10-cioma zawodami-specjalizacjami czyli poświecisz czas na zapoznanie się ze specyfiką 10-ciu tematów, a ktoś wyspecjalizuję się w jednym temacie-zawodzie; czyli skupi sie na jednym to kto będzie fachowcem w danej branży: ty w 10-ciu branżach czy on w jednej. Czekam na odpowiedź

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Możesz być lepszy w 10 specjalizacjach niż ktoś w 1, to żadna reguła. Całoroczna jest gorsza od zimowej na śniegu(zazwyczaj), jest gorsza od letniej na suchym(zazwyczaj), ale jak sprawnie zauwazyles, kompromis: Ni to zima, ni to wiosna, caloroczna wpisuje sie w taki okres deszczowy z wahaniami temperatury idealnie.

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post

    WAWRAF

    Nie znam, żadnych testów opon całorocznych, w których polecano by opony Hankook.
    I to oznacza, że ich nie ma? Poza ADAC i Auto Bildem, na który powołują się wszystkie polskie media jest cała masa testów. Polecam poczytać strony anglojęzyczne, na pewno znajdziesz testy i pozytywne oponie o Hankookach, ale ja nadal ich nie polecam

  9. #89
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Całoroczna jest gorsza od zimowej na śniegu(zazwyczaj)
    Jak już to ZAWSZE

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    jest gorsza od letniej na suchym(zazwyczaj)
    Tak samo ZAWSZE

    (po prostu mieszanka jest dopasowana do temperatury i budowa bieżnika do warunków atm)

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    W przypadku mojej jazdy (i w moim mniemaniu oczywiście) opona całoroczna nie ma sensu.

    Robię rocznie ~30000km, z czego: 25000 na letnich i 5000 na zimowych.
    I ciekaw jestem jakby to wyglądało, gdybym zamiast kompletu lato + zima, kupił opony całoroczne i na nich jeździł.

    Myślę, że nie ma szans, aby nawet 2 komplety całorocznych starczyły na tak samo długo, jak 2 niezależne komplety lato+zima. To raz.

    A dwa: ciekawe jak się zachowują takie opony całoroczne w lato przy temperaturach +30 i więcej, bo teraz mamy takie lata... I to są temperatury w cieniu...
    Praktycznie wszystkie testy opon całorocznych są robione zimą. A latem jakoś nikt się nie kwapi, aby to porównać jak jest upał...

    Szukałem i nigdzie nie znalazłem porównania kilku opon całorocznych i kilku letnich w jednym teście.
    Chodzi mi o samo zachowanie takiej gumy przy wysokich temperaturach. Bo zużycie to ciężko by było przetestować.

Podobne wątki

  1. GANINEX - za lub przeciw?
    Utworzone przez ebol77 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 13:26
  2. [Giulietta] Opony całoroczne
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 07:51
  3. Opony całoroczne Hankook Optimo 4S 225/45/17
    Utworzone przez maniek015 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:44
  4. 156 i 147 za i przeciw
    Utworzone przez denis w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 16:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory