Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 131

Temat: Opony całoroczne za i przeciw.

  1. #101
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Piszesz chińska opona a nie Wiesz o czym piszesz ( nie masz pojęcia co to znaczy chińska opona )
    Chcesz porównywać oponę nowa do sześcioletniej - jaki jest sens takiego porównania ? (napisałem powyżej)
    Nie wymądrzam się tylko pisze jak jest
    Ty natomiast wypisujesz bzdury.
    I tego co widzę będziesz ich bronił do końca

    Pozdrawiam forumowiczów
    Czy ja je porównuje? Mówię o uwzględnieniu przypadków do rzeczywistości, bo napisałeś, że taka opona ZAWSZE BEDZIE LEPSZA
    Poza tym, są testy gdzie porównują różne oponki, nowa całoroczna opona z tego samego przedziału cenowego bywa lepsza na śniegu od używanej opony zimowej.
    Chcesz to sobie poprzeglądaj gazety, fora internetowe, zamiast robić coś co zarzucasz właśnie mi
    Pozdrawiam

  2. #102
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Szkoda strzępić języka, to jedna z takich osób, które dawno temu nie dałyby się przekonać do elektryczności, bo ŚWIECZKI ZAWSZE LEPSZE.

  3. #103
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Nie chce mi się czytać całości, ale się wypowiem.

    5 lat temu miałem dylemat jakie opony. Poczytałem i generalnie opinie były przeciwko WIELOSEZONOWYM. Ale ! Prócz jednych, MICHELIN CROSSCLIMATE, o nich nie znalazłem ANI JEDNEJ negatywnej opinii. Poczytałem, pooglądałem YT, jeszcze raz poczytałem, poszedłem do norauto, było promko, 1300zł za komplet R16, wziąłem i nie żałuje.

    Dziś są na wykończeniu, ale złego słowa o nich nie powiem, genialne. Nie muszę przekładać opon dwa razy do sezonu więc teoretycznie za usługi wymian prawie się oddały I zawsze każdy marudzi, że musi przekładać opony a ja zawsze się śmieje i mówię, że co poradzę, ja mam to gdzieś

    W lato bardzo ok, oraz bardzo dobrze odprowadzają wodę, w zimę też ok - mieszkam w górach, nawet w głębokim śniegu idą jak do ognia, więc tym bardziej w jakieś Warszawce czy innej równinie dadzą radę. Opinie, że nadają się do taczek 50KM, bzdura. Przedtem w 200 konnym aucie, jak sprzedawałem to specjalnie je ściągnąłem, zamontowałem do 166km JTS (po remoncie, więc ma moc) i bardzo dobrze sobie radzą.

    Zaraz je wykończę i na zimę montuje jeszcze raz ten sam model.

  4. #104
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Całoroczna jest gorsza od zimowej na śniegu(zazwyczaj), jest gorsza od letniej na suchym(zazwyczaj)
    Czyli to nie jest porównanie tylko kolega pisze sobie ot tak ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Czy ja je porównuje? Mówię o uwzględnieniu przypadków do rzeczywistości, bo napisałeś, że taka opona ZAWSZE BEDZIE LEPSZA
    Poza tym, są testy gdzie porównują różne oponki, nowa całoroczna opona z tego samego przedziału cenowego bywa lepsza na śniegu od używanej opony zimowej.
    Chcesz to sobie poprzeglądaj gazety, fora internetowe, zamiast robić coś co zarzucasz właśnie mi
    Pozdrawiam
    Szanowny kolego

    W temacie w którym piszemy koledzy wypowiadają swoje opinie PORÓWNUJĄC zachowanie opony całorocznej do sezonowej - a takie porównanie ma tylko sens do opon w tym samym (oczywiście mniej więcej) wieku biorąc pod uwagę proces starzenia gumy.
    (Testy były są i będą różne - również takie głupawe nie biorące pod uwagę zmian właściwości gumy w funkcji czasu)
    Ty podałeś absurdalne porównanie - więc odpowiedziałem ci odpowiednio (porównaniem).

    I niczego Ci nie zarzucam.
    (Jedynie zwróciłem uwagę że ni ma sensu pisanie chińska opona jeżeli nie Wiesz o czym piszesz)

    Pozdrawiam forumowiczów

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Szkoda strzępić języka, to jedna z takich osób, które dawno temu nie dałyby się przekonać do elektryczności, bo ŚWIECZKI ZAWSZE LEPSZE.
    Do mnie kolega pije ?

    A może coś merytorycznego ?

    Czy stać tylko na takie głupawe wrzutki ?

    Pozdrawiam

  5. #105
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Podyskutowałbym, ale ponieważ wydaje ci się ze pozjadałeś wszystkie rozumy, co widać tez w kilku innych tematach oprócz tego, to tak jak pisałem - szkoda strzępić języka.

  6. #106
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    W moim regionie aktualnie od kilku lat śniegu może było przez tydzień ale również wcześniej jak najbardziej używałem całorocznych od Good Year, dokładnego modelu teraz nie pamiętam ale jeden z droższych, całkowicie warty swojej ceny.

  7. #107
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    ŚWIECZKI ZAWSZE LEPSZE.
    Jak ma kolega pisać takie rzeczy to pewnie że szkoda

    Pozdrawiam

    (I proszę mnie nie oceniać w/g swojej miary Sz.P. recenzencie)
    Ostatnio edytowane przez bera5 ; 23-03-2020 o 15:15

  8. #108
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Dziwnie się to wszystko czyta. Wydawało by się, że to dość oczywista prawda, iż opona dedykowana do konkretnych warunków będzie lepsza od uniwersalnej.
    Dyskusja jednak IMO nie tego dotyczy. Idąc tym tropem moglibyśmy zmieniać opony co kilka dni, w zależności od tego czy pada deszcz, świeci słońce, jest cieplej lub zimniej.
    Chodzi o realne warunki, przebiegi i sposób jazdy. I co za tym idzie również wiek opony, do czego zaraz dojdę.

    Moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś jeździ spokojnie, mieszka w dużym mieście gdzie praktycznie od kilku lat nie było śniegu, robi rocznie przebieg <10tys i do tego nie ma mocnego auta (powiedzmy do 200KM, chociaż oczywiście liczy się stosunek moc/masa) to właśnie opony całoroczne będą dla niego najlepsze. Dlaczego?
    - bo zużycie takich opon zbiegnie się z czasem ich wymiany ze względu na "starzenie gumy"
    - ich właściwości są wystarczające żeby ogarnąć takie auto w takich warunkach
    - prosta ekonomia pozwala przypuszczać, że oszczędzając na wymianie sezonowej oraz drugim komplecie ten pierwszy kupi wyższej klasy (czytaj: lepszy)

    Jeżeli kogoś ekonomia nie dotyczy, bo ma dużo kasy, to polecam dwa komplety opon premium, zmieniane na nowe najdalej co 3 lata i nie ma o czym dyskutować.
    As easy as that
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #109
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dziwnie się to wszystko czyta. Wydawało by się, że to dość oczywista prawda, iż opona dedykowana do konkretnych warunków będzie lepsza od uniwersalnej.
    Dyskusja jednak IMO nie tego dotyczy. Idąc tym tropem moglibyśmy zmieniać opony co kilka dni, w zależności od tego czy pada deszcz, świeci słońce, jest cieplej lub zimniej.
    Chodzi o realne warunki, przebiegi i sposób jazdy. I co za tym idzie również wiek opony, do czego zaraz dojdę.

    Moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś jeździ spokojnie, mieszka w dużym mieście gdzie praktycznie od kilku lat nie było śniegu, robi rocznie przebieg <10tys i do tego nie ma mocnego auta (powiedzmy do 200KM, chociaż oczywiście liczy się stosunek moc/masa) to właśnie opony całoroczne będą dla niego najlepsze. Dlaczego?
    - bo zużycie takich opon zbiegnie się z czasem ich wymiany ze względu na "starzenie gumy"
    - ich właściwości są wystarczające żeby ogarnąć takie auto w takich warunkach
    - prosta ekonomia pozwala przypuszczać, że oszczędzając na wymianie sezonowej oraz drugim komplecie ten pierwszy kupi wyższej klasy (czytaj: lepszy)

    Jeżeli kogoś ekonomia nie dotyczy, bo ma dużo kasy, to polecam dwa komplety opon premium, zmieniane na nowe najdalej co 3 lata i nie ma o czym dyskutować.
    As easy as that

    Zgadzam się.

  10. #110
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Z jakiegoś powodu opony całoroczne idą w górę. To nie tylko kwestia braku konieczności wymiany. To kwestia klimatu, który zmienia się już na tyle, że w pewnym regionach i miastach kraju, zimą śniegu w ogóle nie ma. Przykładem Wrocław. Od trzech lat śnieg to praktycznie nie pada, jak pada, to topnieje natychmiast. Rok temu było bodaj pięć dni ze śniegiem. W tym roku żadnego.
    Jak ktoś jeździ umiarkowanie i nie wybiera się zimą na narty, nie potrzebuje już praktycznie zimówek. A jak pojawi się zima, to lajtowa: całoroczne w zupełności sie wtedy sprawdzają.

Podobne wątki

  1. GANINEX - za lub przeciw?
    Utworzone przez ebol77 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 13:26
  2. [Giulietta] Opony całoroczne
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 07:51
  3. Opony całoroczne Hankook Optimo 4S 225/45/17
    Utworzone przez maniek015 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:44
  4. 156 i 147 za i przeciw
    Utworzone przez denis w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 16:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory