Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 131

Temat: Opony całoroczne za i przeciw.

  1. #111
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post

    Zgadzam się.
    Wam się wydaje, A ja wiem, że powtarzanie, że do dużych miast itd to bzdura jakoś przy upale na autostradzie nie dachowalem, a mieszkając w górach chyba to tak jakbym dziennie wybierał się na narty, a oram jak czołg pod górę nie chce nikogo na sile przekonywac, ale kuje mnie w oczy jak ktoś nie miał, a powiela bzdury. Dobra wielosezonowka I targasz. Nikt z nas nie odwala rajdow na szosie, a jak tak to Niech strzeli mu panewka za głupotę

  2. #112
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Wam się wydaje, A ja wiem, że powtarzanie, że do dużych miast itd to bzdura jakoś przy upale na autostradzie nie dachowalem, a mieszkając w górach chyba to tak jakbym dziennie wybierał się na narty, a oram jak czołg pod górę nie chce nikogo na sile przekonywac, ale kuje mnie w oczy jak ktoś nie miał, a powiela bzdury. Dobra wielosezonowka I targasz. Nikt z nas nie odwala rajdow na szosie, a jak tak to Niech strzeli mu panewka za głupotę
    Jeśli Cię dobrze zrozumiałem, to piszesz, że nam się wydaje, że to dobre do dużych miast, a Ty wiesz, że to bzdura, tak? Jeśli tak to nie wiem do czego się odnosisz, bo [MENTION=788]tomaz[/MENTION] pisał o tym, że te opony będą najlepsze dla osób jeżdżących spokojnie, robiących niewielkie przebiegi i mieszkających w dużych miastach. Nie było mowy o tym, że to tylko dla takich ludzi. Sam pisałeś wcześniej w tej dyskusji, że w Warszawce tym bardziej dadzą radę i to właśnie zostało powiedziane, z tym się zgodziłem. Nie sądzę, że w innych warunkach, mniej miejskich, jazda na takich oponach nie ma sensu. Sednem wypowiedzi jest to, że jeżeli ktoś mieszka w takim miejscu i nie bawi się w uliczne rajdy, to te opony będą w sam raz dla niego. Gdzie tu jest powielanie bzdur? Co Cię kłuje w oczy?

  3. #113
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Czołem! Stoję przed wyborem zakupu opon. Oprócz standardowego rozważania czy kupować opony całoroczne czy sezonowe zastanawiam się nad różnicą między standardowymi oponami a ich odpowiednikami z oznaczeniem "SUV / 4x4".

    Czy ktoś wie coś więcej niż to co jest dostępne ogólnie w necie (w większości artykuły sponsorowane) albo używał takich opon W swoim nie-SUVowym aucie?

    Opony chcę zamontować do S-Maxa 210KM. Mam napęd na przednią oś, ale jak patrzę na rynek to częste też w przypadku SUV-ów.

    Jak patrzę na zdjęcia w jednym ze sklepów to przy całorocznych wygląda to tak samo:
    A) zwykłe: https://www.oponeo.pl/dane-opony/mic...-fsl#290623938
    B) SUV: https://www.oponeo.pl/dane-opony/mic...-fsl/278587948

    Różnica w cenie niby nieduża, ale zastanawiam się co będzie lepsze. No i czy w ogóle ładować całoroczne czy sezonowe?
    Ostatnio edytowane przez klimucho ; 31-03-2020 o 08:38

  4. #114
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimucho Zobacz post
    No i czy w ogóle ładować całoroczne czy sezonowe?
    Co do SUV to nie podpowiem, ale w przypadku całorocznych - a jakie przebiegi planujesz?
    Miałem całoroczne Bridgestone Weather Control w Audi A5 211KM i zachowywały się bdb. Świetne na mokrym, to było największe moje zaskoczenie.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #115
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Robię ok 12-15 tys. km rocznie, ale za ok. 3 lata pewnie się to zwiększy.

  6. #116
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimucho Zobacz post
    Robię ok 12-15 tys. km rocznie, ale za ok. 3 lata pewnie się to zwiększy.
    Ja bym osobiście wybrał całoroczne. Zakładam, że S-Maxem nie latasz na limicie
    Po 3 latach sam ocenisz, ale pewnie opony będą już na końcówce i wtedy albo sezonowe, albo kolejne całoroczne.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #117
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Tak też sobie myślę.

    To teraz wróćmy do głównego pytania - różnica między zwykłymi oponami a tymi niby do SUVów. Ktoś coś wie na ten temat?

  8. #118
    Użytkownik Świeżak Avatar Dyzio1506
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 1.9 JTD 8V
    Postów
    32

    Domyślnie

    Teoretycznie wydaje mi się ze te do suva mogą być ciut twardsze i mieć ciut wyższy bieżnik z racji ze suvy są ciężkie - mam tutaj na myśli są cięższe niż typowe auta. (Ale to są tylko moje przypuszczenia)
    Ja mam w Renault espace zwykle od kilku lat i jest w porządku właśnie miśki cc A tez motorownia ciężka 3,5 V6. Kupiłem właśnie z racji tego ze samochód śmiga 10-15tys rocznie głównie po mieście.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #119
    Użytkownik Świeżak Avatar toro
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Dolnyśląsk
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimucho Zobacz post
    Tak też sobie myślę.

    To teraz wróćmy do głównego pytania - różnica między zwykłymi oponami a tymi niby do SUVów. Ktoś coś wie na ten temat?
    Obstawiam, że to tylko zabieg marketingowy Michelina. Indeks nośności mają taki sam. Jeśli zastanawiasz się między tymi dwoma oponami to brałbym z wyższym indeksem prędkości o ile jeździsz dynamicznie i nie przeszkadza Ci wydanie większej gotówki na opony.

    Co do opon całorocznych. Kiedyś dawno miałem Dębice Navigator 2 - po 2 latach opony traciły trakcję ciągle. Obecnie na aucie żony założone są Micheline CrossClimate+ - bardzo fajne oponki.

  10. #120
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Popytałem w kilku oponiarskich sklepach internetowych i wychodzi na to, że to opona zwykła i SUVowa to jeden pies - cytując: "nie ma znaczących różnic i do S-Maxa można założyć takie lub takie".

Podobne wątki

  1. GANINEX - za lub przeciw?
    Utworzone przez ebol77 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 13:26
  2. [Giulietta] Opony całoroczne
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 07:51
  3. Opony całoroczne Hankook Optimo 4S 225/45/17
    Utworzone przez maniek015 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:44
  4. 156 i 147 za i przeciw
    Utworzone przez denis w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 16:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory