Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Temat: Malowanie felg aluminiowych - sprayem

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar BigMen23
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Mieleszyn k. Wieruszowa
    Auto
    Alfa Romeo 147 Twin Spark
    Postów
    136

    Domyślnie

    A jak jest z trwałością takiego malowania? I ewentualne koszty licząc właśnie dobry jakościowo spray, bo szczerze to marzy mi się grafit na moich telefonach.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Spray 25zł puszka. Jak dobrze pomalujesz to wystarczy na długo. Ja śmigam od 4 lat i nie narzekam...

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    A czy można nabić do puszki bazę czy bezbarwny wraz z utwardzaczem? Czy zaschnie?

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar kamil8746
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    była Alfa Romeo 147 1.9jtd jest AR 159 1.9jtdm
    Postów
    169

    Domyślnie

    Są bezbarwne tzw klary z utwardzaczem to taka inna puszka wyciąga sie zawleczke trzeba wymieszać i malować do końca bo jak zostanie to do wyrzucenia jest. Malowałem takim.

  5. #15
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To ja odkopię trupa

    Malowanie z oponą jest ok, bo nie trzeba zakładać opon po malowaniu. Zastanawiam się jak jest z malowaniem samych felg? Mam takie leżące sobie bezczynnie i myślałem, żeby je odnowić (miałbym przy okazji powód do pociągnięcia elektryki w garażu). Wyciągnąć wentyle, pomalować całe felgi (z zewnątrz i środek), założyć wentyle i wio po nowe opony.

    Boję się tylko, że przy zakładaniu opon łycha wulkanizatora zedrze farbę. Robił ktoś z Was kiedyś całe felgi samodzielnie? I potem zakładał/zmieniał opony?

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    To ja odkopię trupa

    Malowanie z oponą jest ok, bo nie trzeba zakładać opon po malowaniu. Zastanawiam się jak jest z malowaniem samych felg? Mam takie leżące sobie bezczynnie i myślałem, żeby je odnowić (miałbym przy okazji powód do pociągnięcia elektryki w garażu). Wyciągnąć wentyle, pomalować całe felgi (z zewnątrz i środek), założyć wentyle i wio po nowe opony.

    Boję się tylko, że przy zakładaniu opon łycha wulkanizatora zedrze farbę. Robił ktoś z Was kiedyś całe felgi samodzielnie? I potem zakładał/zmieniał opony?
    Jak dobrze nałożysz farbę, łycha nie zedrze lakieru.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar olo66
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    alfa romeo 166 3,0 manual 1999
    Postów
    58

    Domyślnie

    skończyłem regenerację u siebie,opony zdjęte ,felgi wyczyszczone z zewnątrz i środek,uzupełnienie ubytków dobrą szpachlą,podkład epoxydowy,czyszczenie,potem dałem podkład czarny,czyszczenie, papier 800 i dużo wody,kilka warstw bazy,ważne aby było napylane cienko,(ciemny grafit metalik)na koniec bezbarwny z utwardzaczem,delikatnie kilka warstw,jak na pierwszy raz jestem zadowolony,ważne !!! przy zakładaniu opon gość powinien widzieć ,że felgi są ,,świeże,,łychę może ustawić 2mm od felgi i nic nie obedrze,nawet przy profilu opony 40,zapomnialem dodać,malowanie pistoletem
    Ostatnio edytowane przez olo66 ; 16-03-2014 o 14:05

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo66 Zobacz post
    ,zapomnialem dodać,malowanie pistoletem
    Pistoletem i z utwardzaczami to całkiem inna bajka. Temat był o malowaniu spray'em...

  9. #19
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie. Kompresor mam, ale modelarski i to jeszcze bez zbiornika więc nie wydoli raczej napędzić lakierniczego psiukadła. A dla 4 felg kompresora lakierniczego przecież nie będę kupował.

    Spróbuję sprayem, wulkanizatora potem uczulę w temacie świeżo malowanych felg. Zobaczymy. Zawsze w razie czego mogę przełożyć opony na inne felgi - plus posiadania trzech kompletów.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Dokładnie. Kompresor mam, ale modelarski i to jeszcze bez zbiornika więc nie wydoli raczej napędzić lakierniczego psiukadła. A dla 4 felg kompresora lakierniczego przecież nie będę kupował.

    Spróbuję sprayem, wulkanizatora potem uczulę w temacie świeżo malowanych felg. Zobaczymy. Zawsze w razie czego mogę przełożyć opony na inne felgi - plus posiadania trzech kompletów.
    Załóż opony na felgi ale niech nie pompują opon. Wtedy opona nie dotyka rantu felgi i masz dużo miejsca do malowania i czyszczenia. Potem dobiją powietrza, opona wskoczy na rant i po sprawie.

    - - - Updated - - -

Podobne wątki

  1. Regeneracja felg aluminiowych
    Utworzone przez majster w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 23:37
  2. Malowanie felg aluminiowych Dębica lub okolice
    Utworzone przez szooky w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 18:34
  3. prostowanie felg aluminiowych
    Utworzone przez punkt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 08:59
  4. Odnowa felg aluminiowych
    Utworzone przez matys641991 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 20:26
  5. Odnowa felg aluminiowych
    Utworzone przez Tiga w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-12-2007, 15:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory