Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Crash

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar loeb666
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    alfa 159 8V 09"
    Postów
    166

    Domyślnie Crash

    Hej wszystkim! Kolejny raz ja i moja bella mamy pecha w tamtym roku gradobicie a dzisiaj jadąc na giełdę do Mysłowic spotkała mnie kolejna nie miła niespodzianka Kierowniczka, która jechała suzuki swiftem nie zdążyła zahamować i zaparkowała w kufrze mojej belli Nie chciałem robić jej problemów i nie wzywałem policji spisaliśmy oświadczenie, w którym "kierowniczka" przyznaje się do winy(posiada AC). A moje pytanie jest następujące czy powinienem wziąć naprawę bezgotówkową czy wziąć jakąś kasę i próbować naprawić we własnym zakresie? Sorry, że tutaj piszę ale jestem tak wk... a takiej sytuacji jeszcze nie miałem co radzicie? PozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	009.jpg
Wyświetleń:	351
Rozmiar:	65.9 KB
ID:	120649Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	012.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	77.4 KB
ID:	120650Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	014.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	85.8 KB
ID:	120651Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	017.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	87.0 KB
ID:	120652

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Wstawiaj do ASO i rób bezgotówkowo.

    Btw. po co do tych mysłowic? To lizanego tereny, tam już nawet bida nie chce piszczeć
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Lukq
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Fiat
    Postów
    24

    Domyślnie

    Warto zwalić zderzak i sprawdzić co tam sie dzieje

    Wysłanego z mojego Wc za pomocą Tapatalk pro

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Wszystko zależy ile Ci dadzą na tą naprawę bezgotówkową ? Kupisz zderzak na alledrogo używany w kolorze nadwozia i tylko przekładka. Ale tak jak napisałem nie wiadomo jeszcze ile Ci zaproponują.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Za dużo naprawy to tutaj nie będzie bo pewnie tylko wymiana zderzaka, może belka...
    ASO i bezgotówkowo

    - - - Updated - - -

    Za dużo naprawy to tutaj nie będzie bo pewnie tylko wymiana zderzaka, może belka...
    ASO i bezgotówkowo
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Amator91
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    SJ
    Auto
    Kappa Coupe 3.0 V6
    Postów
    103

    Domyślnie

    Szykuj się kolego na kupno używki albo zamiennika, moja bella stoi od 3 stycznia w ASO czekając na tylny zderzak bo mi też kobitka wjechała w kufer. W całej Polsce nie ma zderzaków ori do 159, a w Europie nie ma dostępnych żeby wysłać do Polski. Czekam na odpowiedź od Alfa Romeo Polska w sprawie złożonego zażalenia.
    Bierz gotówkę i jedź gdziekolwiek, kup używkę i montuj bo inaczej będziesz czekał za mną w kolejce po zderzak...
    U Ciebie wygląda to gorzej niż u mnie było, a dostałem odpowiedź o tym że musi być nowy zderzak i absorbery za nim.
    Ostatnio edytowane przez Amator91 ; 09-02-2014 o 19:39

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    AR 159 2,4 JTDm+ SW Exclusive
    Postów
    99

    Domyślnie

    chyba chcesz to robić z OC sprawcy, wiesz jaka ubezpieczalnia? tak jak piszą koledzy, ja bym czekał na wycenę bo powinni policzyć nowy ori zderzak, malowanie plus robocizna... Najwyżej po wycenie powiesz, że chcesz bezgotówkowo. wiele też zależy jaka ubezpieczalnia to będzie realizować.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Psycha89
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm sw i 156 1.8 ts
    Postów
    55

    Domyślnie

    weź kase , u prywatnego blacharza zaplacisz za wszystko 400-500zl a na pewno wiecej dostaniesz i na nic nie musisz czekac
    Ostatnio edytowane przez Psycha89 ; 09-02-2014 o 21:45

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar loeb666
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    alfa 159 8V 09"
    Postów
    166

    Domyślnie

    Ubezpieczyciel "kierowniczki" to PZU a jeden ze świadków zdarzenia powiedział mi, że jestem szczęściarz i mogę dostać jakąś dobrą kasę ale ja jakoś w to nie wierzę. Czy ktoś z Was miał do czynienia z PZU jeśli chodzi o odszkodowanie?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDm
    Postów
    70

    Domyślnie

    kolego loeb666 generalnie w takich sytuacjach zawsze wzywaj policje, a to dlatego że później sprawca może się wszystkiego wyprzeć i powiedzieć że nie wiem o co Ci chodzi (jeżeli nie będzie świadków), albo powiedzieć że był wtedy w szoku i to wcale nie było tak jak w oświadczeniu, które podpisał... ale miejmy nadzieje że trafiłeś na kogoś uczciwego...

    generalnie polecał bym Ci brać rozliczenie bezgotówkowe i udać się z tym do ASO... dlatego że masz spokój z szarpaniem się z ubezpieczycielem sprawcy... a podając przykład mojego brata - w jego renault megane wjechała jakaś baba i na pierwszy rzut oka pęknięty był tylko zderzak, ale po zdjęciu zderzaka okazało się że pourywały się zaczepy, jakieś inne plastiki od środka itp., ubezp. sprawcy zaproponował 1,5 tyś. zł... po kilkukrotnym odwoływaniu się nie chcieli dorzucić nawet złotówki... samochód został oddany do ASO które za naprawę zawołało pond 4 tyś. zł. ale brata to już nie interesowało bo to ASO dochodziło się z ubezpieczycielem, a on odebrał auto naprawione na oryginalnych częściach...

    tylko że jeżeli jest tak jak pisze kolega, że na zderzak trzeba czekać nie wiadomo ile... to sytuacja raczej mało komfortowa... radził bym zdjąć zderzak i dokładanie zobaczyć czy nie ma innych uszkodzeń i dopiero wtedy podjąc decyzję...
    Ostatnio edytowane przez Artek123 ; 09-02-2014 o 19:55

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulietta / Crash Test
    Utworzone przez rdk_ w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 11:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory