Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Wyjazd do Włoch

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar damiankck
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 16v 120KM
    Postów
    137

    Domyślnie Wyjazd do Włoch

    Witam, w wakacje planuję wyjazd do Włoch moją Alfa 147 1.6 TS + lpg,
    czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa gazu na trasie. Z tego co wiem największy problem jest w Austrii, ale jak to wygląda w praktyce. Jadę w okolice Wenecji.
    Jak się przedstawia sytuacja z tunelami, doszły mnie słuchy, że nie można wjeżdżać samochodem na gaz..
    Na zbiorniku gazu robię około 300-320 km, poza tym i tak planuję zalać pełny zbiornik benzynki.
    Na co zwrócic uwagę przy takiej trasie? w co się koniecznie zaopatrzyć, czego unikać, proszę o jak najwięcej porad.
    pozdro, dzięki z góry za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Po pierwsze to weź dobrą nawigazję. Oszczędzisz sobie sporo czasu. Szczególnie w Czechach. Trzeba uważać na rozjazdy w Austrii ponieważ spora ich ilość jest poprostu w lewo z czterech czy pięciu pasów. Na obwodnicy Wiednia trzymaj przepisową prędkość, ponieważ są kamery bezpieczeństwa. , a teraz będą przychodzić rachunki zza granicy do Polski. Stacja LPG w Austrii masz tu :

    http://gazeo.pl/lpg/od-a-do-z/podroz...ykul,6914.html

    Nie jeżdżę na gazie więc nie zwracam uwagi ale chyba nie ma znaków o zakazie LPG w tunelach, zresztą to takie niezbyt wielkie tunele. Koniecznie zaopatrz się w akcesoria jakie wymagaja w Czechach czy Austrii kamizelki odblaskowe, żarówki itd. ( wszystko znajdziesz na Google) Winiety na Czechy i Austrię. We Włoszech płacisz gotówką na bramce coś około 18 euro z granicy Włoch do Venecji. Unikać właściwie nie ma czego poza policją, tak w Czechach jak i Austrii jest spokojnie. Duża sieć stacji benzynowych - WC na każdym parkingu. W Austrii na parkingach ze stacjami benzynowymi WC jest płatne na parkingach zwykłych WC jest darmowe. W Czechach WC darmowe. W miastach wioskach tak w Austrii jak i we Włoszech jeżdzimy z prekością jak jest na znakach. Na zjazdach z autostrad np. w Wenecji lubią stać policjaci i kontrolować prędkość. Więc automatycznie musisz zejść do prędkości podanej na znaku.

    Jesli będziesz zwiedzać Wenecję mogę Ci polecić dobry hotel z klimą w Mestre. Koszt coś około 36 euro od łóżka - bardzo dobra komunikacja autobusowa z Wenecją wyspową. ( nie radzę się pchać samochodem. )

    Cóż jeszcze, dużo mineralnej
    Ostatnio edytowane przez ris ; 02-06-2014 o 06:13

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Spokojnie zatankujesz w Polsce przed granicą, potem w okolicach Grazu w Austrii i dopiero we Włoszech. W italii nie ma problemu z gazem. Na austrię lepiej zaopatrz się w przejściówkę do tankowania LPG bo niby tam jest podwójny ale bywa że jest uszkodzony albo coś poza tym zatankuj benzynę bo zdarza się że na tej stacji niedaleko Grazu czasami kończy się gaz (zwłaszcza w nocy)

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar damiankck
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 16v 120KM
    Postów
    137

    Domyślnie

    dzięki chłopaki za pomoc.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    W Austrii nie miałem problemu z LPG w przeciwieństwie do Czech i godzin nocnych. Tankowałem kilka razy przy autostradach w Austrii nigdy nie potrzebowałem przejsciówki. Jak lecisz przez Czechy to weź zaplanuj sobie dobrze drogę, jak ogarniesz objazd 30km odcinka od Brna do Mikolova to nie potrzebujesz winiety, (przelot przez Hradec, Pardubice, Brno, Mikoluv
    W Wiedniu owszem uważaj, są te śmieszne śmietniki
    147 powodów do zadowolenia

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar damiankck
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 16v 120KM
    Postów
    137

    Domyślnie

    dzięki wielkie, super.
    Jedziemy na dwa samochody, trasy jeszcze dokładnie nie zaplanowaliśmy. Będę miał to na uwadze !
    Jeszcze jedno pytanko. Jak z CB-radiem, orentuje się ktoś? jak to jest w tej austrii, mozna uzywac czy nie?
    zawsze jak jeżdżę z kimś to staramy się mieć łącznośc, zawsze to zdaje egzamin

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    nie wiem ciężko powiedzieć - kiedyś mnie pewien znajomy ostrzegał, że podobno w Austrii nie można. Zawsze ściągałem, ale w zeszłym roku tak dobrze mi się jechało, że zapomniałem się zatrzymać na granicy ze słowenią żeby CB zdjąć. Miałem kontrolę przed samą granicą Austrio-Czeską poza sprawdzaniem dokumentów nic nie powiedzieli.
    Co do Czech - jedziesz ze śląska jak widzę, więc pewnie opcja omijania A w Czechach jest bez sensu, bo od swojej strony masz dobrą A po stronie pepiczków
    147 powodów do zadowolenia

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiankck Zobacz post
    dzięki wielkie, super.
    Jedziemy na dwa samochody, trasy jeszcze dokładnie nie zaplanowaliśmy. Będę miał to na uwadze !
    Jeszcze jedno pytanko. Jak z CB-radiem, orentuje się ktoś? jak to jest w tej austrii, mozna uzywac czy nie?
    zawsze jak jeżdżę z kimś to staramy się mieć łącznośc, zawsze to zdaje egzamin
    CB radio

    http://forum.karawaning.pl/topic/118...dio-w-austrii/

    Drogę masz jedną Ostrawa Brno, Wiedeń, Graz Villach

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar damiankck
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 16v 120KM
    Postów
    137

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytank do Was, nie wiem czy wymieniać rozrząd przed wyjazdem. Na obecnym mam zrobione niecałe 40 tys km. trochę obawiam się o wariator. Podczas zapalania słychać przez około sekunde taki dzwięk jak disel, później jest wszystko okej, nie słychać zadnego klekotania podczas jazdy, na wolnych obrotach tez nie, jedynie przy samym zapalaniu przez chwile
    co doradzicie?

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Jedź nie pękaj. No chyba ze stary ten rozrzad.

Podobne wątki

  1. Kraków - AR 147 z Włoch
    Utworzone przez endriu73 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 18:52
  2. [Zapowiedź] Wyjazd wakacyjny do Włoch
    Utworzone przez noel w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 20:43
  3. [Temat organizacyjny] 100-lecie AR - wyjazd do Włoch
    Utworzone przez bobryt w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 276
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 09:18
  4. 156 1.8 TS z Włoch
    Utworzone przez thing w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory