Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 65

Temat: Letnie opony bieżnikowane

  1. #41
    Sponsor Romeo Avatar arekgr
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 156 2.4JTD 2004r
    Postów
    546

    Domyślnie

    Dodam od siebie wrażenia z chinoli w firmówce - dramatycznie wyjeżdża przodem na mokrym. Bieżników zjeździłem pewnie z pięć kompletów, same negatywne oceny z mojej strony - hałas, tragicznie krótka trwałość, niska jakość.
    Części do AR i nie tylko. Na stronie tylko część asortymentu.
    Rozrządy, hamulce, zawieszenie.
    Zaktualizowane ceny i poszerzony asortyment:
    www.a-moto.pl

  2. #42
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156SW 1.9JTD 105KM 01r
    Postów
    150

    Domyślnie

    Kiedyś do Tipo kupiłem 4 szt bieżnikowanych Profil i jeździłem na nich przez dwa lata i złego słowa nie mogę powiedzieć.

  3. #43
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Dorzucam zdjęcia przy jakiej wysokości bieżnika się to stało. Żeby nikt nie mówił że nastąpiło to przy dużym zużyciu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140814_125535.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	97.6 KB
ID:	144318Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140814_125517.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	144319Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140814_125527.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	60.3 KB
ID:	144320
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    A ja do renaty kupilem sobie opony bienikowanie 225/40 R18 dwa sezony przlatane i nic kompletnie nic się nie stało, poza tym, że szybko sie bieznik wyciera. Więc jestem na TAK

  5. #45
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirat159 Zobacz post
    A ja do renaty kupilem sobie opony bienikowanie 225/40 R18 dwa sezony przlatane i nic kompletnie nic się nie stało, poza tym, że szybko sie bieznik wyciera. Więc jestem na TAK
    Fajne wykopalisko odgrzales, ale przy okazji wrzucę swoje 3 grosze o bieznikowanych gumach - miałem raz i nigdy więcej. Przy 90 km/h odkleil się bieżnik na całym obwodzie opony a przejechane miały ok 500 km od założenia. Było to kilka lat temu i żeby nie było że najezdzam na jakąś konkretną markę to w ogóle jej nie podam. Może technologia się od tamtego czasu zmieniła i jakość poszła w górę ale coś tam jednak w głowie siedzi i zbyt pewnie bym się na takich oponach nie czuł

    Naskrobane przez Galaxy S7 EDGE

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    do furmanki z koniem powinny się sprawdzić
    ...

  7. #47
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jak porządna firma to nic się nie odkleja - na torze używam Extreme VR1 opon czasem (teraz są ze świetnymi opiniami VR2) , masa wozów w rajdach na nich jeździ i nic się nie odkleja, nie ma prawa a obciążenia, temperatury itd. "ciut" większe niż drogowe

    Zaleta taka, że można twardość mieszanki dobrać.

    Wada taka, że wybitnie tańsze niż cywilne budżetówki to nie są, wręcz droższe.
    Z innych "nalewek" sprawdzonych już coraz bardziej to Race GC , też w kilku mieszankach twardo-miękkich występujące. Do Alf FWD to dość przydatne miękkie na tył, twardsze na przód dajemy.

    Profil - kolejna firma gdzie nic nie odpada, ale ty jakieś głosy były o braku powtarzalności w produkcji. Za to widziałem że mają np. typowo śniegowe opony - tak wyspecjalizowanych wąsko to wśród powszechnych w handlu nie znajdziemy.

    Więc jak ktoś wie czego potrzebuje to może coś fajnego znaleźć w nalewkach. Tylko nie każdych, bo nie są sobie równe.

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Andrzejsr bardzo dziwi mnie twoja wypowiedz po tym jak powiedziałeś ze opony budżetowe to badziew a ci co je kupują sa dusigroszami i żydzą na bezpieczeństwie, a tu proszę. Nadlewki super sprawa..... Gratuluje spójności opinii. A co do profila to miałem w starej lagunie, piszczały jak zimowki a jak tylko popadało to trzeba było jechać 70km/h objeździłem na nich z 6 lat ale auto było raczej do miasta, koledze z profili obrało bieżnik przy 150km/h przy obecnych cenach opon kupowanie nadlewek jest bez sensu, tylko letnie trzeba kupować zima i odwrotnie wtedy nowe gumy sa najtańsze. Weźmy takie 205/55/16 rainsport 3 uniroyala kosztuje teraz 900zl/kpl a nadlewki pewnie z 600. Gdzie tu oszczędność?
    Ostatnio edytowane przez paweltbu ; 20-11-2016 o 10:35
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  9. #49
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co Cię dziwi ??? to że staram się sprecyzować - że nalewka nalewce nierówna i podaję przykłady opon - nalewek, które sprawdzają się w sporcie, w kontekście "odpadania kawałkow bieżnika" ?
    W tamtym wątku również byłem przeciwny wrzucaniu do jednego worka _wszystkich_ tzw "chinoli" bo jak przytoczony tam i nie tylko, test drogi hamowania na mokrym pokazał, są chinole lepsze niż nasza Dębica czy inne europejskie modele opon, oraz zupełnie odstraszające.
    Spójność jest - patrzmy na szczegóły a nie powierzchownie - "chonol" , " nalewka" (podobno tak naprawdę to "nawijka" ale nieważne)

    Co co cen - przecież piszę - że nie będą te DOBRE nalewki tańsze niż zwykłe niektóre opony. Coś koło 3 stówek 15 cali.

    Ja tylko podaję dane, a co kto zrobi to ma mózg od tego. Jak ktoś jeździ dajmy na to tylko w suche dni latem lekkim kabrioletem - może kupić zwykłą oponę, ale może też kupić nalewki z miękką i supermiękką mieszanką na odpowiednie osie, przeznaczone na sucho i będzie to lepsze niż opony uniwersalne, które _muszą _ być dobre w każdych warunkach, muszą być ciche i jeszcze trwałe - nie do pogodzenia. A tu - mamy specjalizację - sucho/ mokro / dobór mieszanek czy typowo śniegowe (ale domyślnie - marne autostradowo). Różne są zastosowania, w pewnych nalewki z racji specjalizacji będą lepsze zdecydowanie. W uniwersalnym zastosowaniu - nie.

    Jednak z tych, które wymieniłem - bieżnik nie odpada.

    Nie twórzmy uogólnień, bo później słyszy się w rozmowie coś typu - "mam alfę 159 JTD" , "aaaa, to ta co jej wariator pada, tak słyszałem że _wszystkie_ Alfy mają z tym problem".

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że nalewka nalewce nierówna, jedna opona budżetowa innej oponie budżetowej a jedna chińska innej chińskiej. W każdym przypadku trzeba wiedzieć co (i do jakiego przeznaczenia) się kupuje bo można się bardzo rozczarować ale można też kupić za dobra kasę więcej niż przyzwoite opony.

Podobne wątki

  1. Opony Zimowe Bieżnikowane
    Utworzone przez ConSpir w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:22
  2. Opony bieżnikowane
    Utworzone przez Stanley w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 11:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory