Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Klucz :)

  1. #1
    Makaron
    Gość

    Unhappy Klucz :)

    Przepraszam Administratora, Moderatora bądź też kogoś kto napisze mi, że taki temat już był (wiem znalazłem nawet gdzieś rozmowę na ten temat ale była przypadkowa i nie umiem jej teraz znaleść).
    Z pełną świadomością muszę jeszcze raz o to zapytać.
    Jak mam rozwalić ten głupi kluczyk scyzoryk ściągnałem już logo, wykręciłem śróbkę, udało mi się trochę odchylić połówki obudowy ale dalej nie chcą się ruszyć! :/

    Błagam o wskazówki!

    PS. Czytałem w dziale "zrób to sam" że trzeba jeszcze baterię wyciągnąć... ale jak?

    Błagam o wskazówki!

    PS. 2 Jeśli ktoś mi poradzi co mam zrobić obiecuję zrobić zdjęcia i dać opisy jak to zrobić aby nikt więcej nie pytał o to samo

    Błagam o wskazówki!

  2. #2
    emac156
    Gość

    Domyślnie

    baterie się wyciąga poprzez przekręcenie śrubki która jest pod piórem kluczyka (jeżeli jest zamknięty). otwierasz kluczyk przekręcasz śrubkę i wyciągasz baterie wytrząsając ją lub delikatnie podważając

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Po wyciagnieciu loga i wykreceniu tej srubki nie powinienes miec juz zadnych problemow z rozebraniem kluczyka. Uwazaj na sprezyne, ktora jest odpowiedzialna za otwieranie klucza, musiz ja potem dobrze zalozyc. Natomiast baterie wyjmij w nastepujacy sposob:
    Kiedy rozlozysz klucz, zobaczysz tam plastykowa zaslepke i mala metalowa srubke na srubokret plaski. Na obudowie klucza obok tej srubki wytloczone sa napisy: "Loock" "Unloock" (o ile dobrze pamietam), musisz ustawic ta srubke tak by rowkiem wskazywala na "Unloock" i wowczas delikatnie podwazyc fragment obudowy w ktorej znajduje sie wspomniana metalowa srubka. Wowczas wraz z tym fragmentem obudowy powinna wysunac sie bateria.
    Pozdrawiam.
    - Rafal

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Masz ten problem, który ja miałem. U góry możesz mieć sklejone te dwie części kluczyka i będzie potrzebne delikatne ich rozpołowienie. Uważaj jednak, żebyś nie porysował płytki drukowanej z mikrostykami i układem.

  5. #5
    Makaron
    Gość

    Domyślnie

    Co oznacza termin delikatne rozpolowienie? zdajsie ze mam ten problem :/ za nic nie chce to czarne spoiwo puścić :/

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Makaron Zobacz post
    Co oznacza termin delikatne rozpolowienie? zdajsie ze mam ten problem :/ za nic nie chce to czarne spoiwo puścić :/
    Ja to lekko podważałem od obu stron gdzie już wcześniej puściło. Wąski i mały śrubokręt wsadziłem a ten rowek gdzie bodajże górna połowa się zaklinowała i jakoś poszło. Gdy się odkształciło to polecam podgrzać potem i wróci do normy.

  7. #7
    Makaron
    Gość

    Domyślnie

    Mam tylko 1 problem u mnie nie puscilo na 80% długości :/ no nic będę próbował

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    Ja też to miałem, musisz to rozciąć jedyne sensowne rozwiązanie,nic na silę bo pęknie
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Te kluczyki sa bardzo delikatne. Ktos pewnie mial z nim problem i po prostu go skleil jakims "crazy glue". No, ale przeciez baterie mozna wymienic bez rozbierania tego klucza, wiec po co chcesz zdjac obudowe?
    Pozdrawiam.
    - Rafal

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Makaron
    Gość

    Domyślnie

    Bo w obydwóch kluczykach mam uwalony przycisk zamka :/ to chyba dobry powód :p

Podobne wątki

  1. Klucz do świec
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2013, 20:32
  2. Klucz do kół
    Utworzone przez rooney w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-05-2013, 09:10
  3. [159] Klucz do AR159
    Utworzone przez krebs w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 20:58
  4. Świece klucz
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 13:03
  5. [145] klucz?
    Utworzone przez sław w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2009, 22:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory