Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Ile trzeba dać za dobrą 159?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar piotrFr
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Francja
    Auto
    Alfa 156 SW 2.5 v6 24v
    Postów
    20

    Domyślnie Ile trzeba dać za dobrą 159?

    W ogłoszeniach duży rozrzut cenowy a same "Perełki" dlatego chciałem się dowiedzieć jak wygląda wasze doświadczenie. Ile trzeba dać za 159 1.9 150km albo 2.4 z roczników 2006-2008 z realnym przebiegiem w granicach 150-200tys km i naprawdę bezwypadkowa?
    Ostatnio edytowane przez piotrFr ; 14-04-2016 o 08:19

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Czarnostrząb
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Poszukuję - AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    3

    Domyślnie

    Od ponad pół roku szukam "tej idealnej" AR 159 dla siebie. Bazując na swoich doświadczeniach wiem, że przedział 22-25 tys. jest odpowiedni pod warunkiem, że mamy wgląd w historię auta. Ostatnio oglądałem 159-tkę w Poznaniu, silnik 1.9 JTDm 150km, przebieg 160000 km poparty książką serwisową i na bazie VINu, cena 21000 + 1500 za koła stalowe z felgami. Nie zdecydowałem się ze względu na standardowe wyposażenie, ale dzień po mojej wizycie auto zostało sprzedane.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Wejdź na mobile.de lub autoscout i tam masz odpowiedni przedział cenowy. Ja oddałem i to dosłownie oddałem swoją za 18,5 a kwota inwestycji ( bajery czy umyślone wymiany sprawnych części ) to grubo ponad 10 tysi. Do zrobienia był wahacz dół ( trw po 5 tk. =/ ) i pociło się turbo mocniej. Po za tym rozżądy, dwumasy , cały zawias koła/silnika, sprężarki, pompy , navigacje , świece, aku felgi, kamery srery dupery itp itd miało syboliczny przebieg. Ale frustracja przeniesieniem napędu , mocą i ogólnie że to klekot spowodowała że ją najzwyczajniej pchnąłem - w jeden dzień. Żałowałem i plułem sobie w brodę przez następne tygodnie że mimo to fajne i przede wszystkim wyszykowane auto oddałem. Po sprzedaży chciałem CC albo Lexusa ale od ponad msc jestem w posiadaniu pięknej TBI Ti. Za cenę której kupił bym 3 moje. Także takie pytanie to jest pojęcie względne. Jak bedziesz miał szczęście i trafisz na takiego jak ja... ( nie nie trafisz ) to i za 20 kupisz. Ale weź pod uwagę że niektórzy za 30 szroty cenią. Wyznacznikiem ceny powinien być tylko i wyłącznie stan. Nie nastawiaj się żę kupisz auto z 2009 r za 20 tys bo możesz trafić z 2006 r za 20 w dużo lepszym stanie.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar piotrFr
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Francja
    Auto
    Alfa 156 SW 2.5 v6 24v
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi. Nie chce kupowac, bo mam 159, ktora juz konczy zywot u mnie, a kolejnej nie chce. Trafilem dwie sztuki i zastanawialem sie czy jest sens je wyslac do Polski czy nie.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ewelin87
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 (2005r) 1.9 JTDM 16v
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam ceny różnie się wahają a w Polsce przeważnie sprzedawcy gwarantując że auto nie jest wypadkowe + ma mały przebieg często mija się z prawdą proponuję Ci poszukać modelu z zagranicy np w Szwajcarii swoją perełki tu nabyłem i nie mam żadnych problemów gdyż autko możesz spokojnie sobie sprawdzić np pod względem wypadkowosci gdyż masz bezproblemowo dostęp do ogólnej bazy.W przypadku gdybyś udowodnił oszustwo sprzedawca ma duże problemy i dodatkówo musi wypłacić Ci odszkodowanie. Autka bez mfk (przegladu)na Export są w cenie zadowalające, fakt polityka w Polsce co do clenia np auta z poza EU jest komiczna ale czego nie robi się dla późniejszej satysfakcji z zakupu autka. Jeżeli miałbyś ochotę poszukać coś dla siebie proponuję: 1. AutoScout24.ch 2. Ricardo.ch Pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    witam, ja kupowalem swoja ALfe we wrzesniu poprzedniego roku. Zakres cenowy jaki sobie obralem za punkt wyjscia to kwota 22-25 tys zł. Głównie opierałem się na ogłoszeniach sprzedaży forumowych Alf aczkolwiek niektóre były poza moimi możliwościami finansowymi, inne zaś były na drugim końcu Polski co strasznie utrudniało zakupy (czasami po prostu nie zdążyłem dojechac) Ostatecznie w akcie desperacji zacząłem przeglądać komisy i przykłady Alfa pokazywałem na forum. Nestety atrakcyjne ceny nie odpowiadały atrakcyjności technicznej pojazdu. Aż w końcu na jednym z portali znalazłęm w miarę blisko mnie 159 i w kwocie mi odpowiadającej, ale z silnikiem 120 konnyym. Pojachełem jednak, dokładnie sprawdziłem, okazalo sie ze turbina do regeneracji ale doszlismy ze sprzedawca do porozumienia. Przejechane 180 tys, bogata wersja w bezu, niestety bez skory. Za to nawigacja JVC. Dostalem rowniez komplet kól na zimę, i udokumentowaną wymianę paska rozrządu. Póki co śmiga aż miło, tym bardziej że w trakcie użytkowania okazało się, że moc silnika jeszcze w Niemczech została podniesiona do 145 koni. Szukajcie a znajdziecie

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    e500 w211
    Postów
    264

    Domyślnie

    dokladnie ,szukajcie az znajdziecie. dzis do mnie dzwonil maruda i sie dziwil dlaczego auto jeszcze jezdzi skoro ma 276tys nakulane. zapewne myslal ze bedzie mial diesel 180tys i po wymianie wszystkiego co mozliwe;p

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Annik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Giulietta1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE
    Postów
    317

    Domyślnie

    Ja sam sprowadziłem swoją z wspomnianej Szwajcarii i jestem na ta chwile zadowolony. Koszt? Przy tym, ze kupujesz auto z pełna dokumentacją, przebiegiem, i bogatej wersji może być wyższy niż kupując nie wiadomo co w polskim komisie. A i tak do każdego auta używanego trzeba coś dołożyć. Jak nie detailing to to min pakiet startowy. Jestem na tym właśnie etapie - renowacja felg, polerka, czyszczenie skór , oleje(skrzynia i silnik) filtry, klocki, przegub, czyszczenie CD itp i mam już grubo ponad 30 tys.

    DF

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    A mnie się wydaje, że wszystko zależy czego oczekujesz. Ja dałem 27 czy 28k za 2,4 z 2008 roku. Nie żałuję, bo historię auta miałem jak na tacy, wszystko było robione na bieżąco no I aucie w zasadzie nie ma tylko trzeciej strefy klimatyzacji I q4 do bycia pełnym zestawem.

    Uważam, że kupowanie alf tanio/jak najtaniej/w średniej rynkowej, to często kwestia szczęścia. Autka.pl mają zazwyczaj alfy drożej niż srednia rynkowa I są ku temu powody.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    e500 w211
    Postów
    264

    Domyślnie

    Uważam, że kupowanie alf tanio/jak najtaniej/w średniej rynkowej, to często kwestia szczęścia. Autka.pl mają zazwyczaj alfy drożej niż srednia rynkowa I są ku temu powody.[/QUOTE]

    dokladnie,te najtansze i z komisu to masakra. kazdy jezdzil po komisach i widzial co tam mirki maja za wynalazki udokumentowany przebieg z fakturami napraw to podstawa,super igly sa tylko u mirka handlarza

Podobne wątki

  1. [156] jak kupić używaną, dobrą głowice 1.8 TS
    Utworzone przez martinez w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 09:53
  2. Kupię Dobrą i sprawdzoną sprężarkę klimy do TS 2.0
    Utworzone przez Woland83 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 22:57
  3. Dlaczego Alfa generalnie nie cieszy się dobrą renomą?
    Utworzone przez Kuban w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 01-12-2007, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory