Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Temat: Stereotyp alfy sie zgadza.. Szukam silnika 1.6 TS 120 KM z wariatorem

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Więc pewnie zawory pocałowały się z tłokiem? Korba mogła dostać w d..ę a teraz padła na amen.
    Chyba nie, tu widać że panewka się zatarła/zmieliła i dlatego korbowód pękł, od pęknięcia korbowodu panewka by nie zcieńczała przecież?
    Piotr ma fakturę z tym co było wymienione/robione przy tym remoncie, korbowody chyba nie . Ale jakby tak było, to przez 50tys kolejne u mnie by coś się podziało raczej. Zresztą jak na krzywym korbowodzie by chodził? niee..

    Co do TS-ów - no walczę z 2.0 obecnie i wciąż ufam że właściwie użytkowany będzie ok.
    Choć jednocześnie na warsztacie u tego mechanika był chyba 2.0 albo 1.8 - na wymianę panewek bo zżarte były (właściciel kupił dla syna i coś zaczęło dziwnie chodzić) - też nie mogą dojść przyczyny. Choć ojciec podejrzewa specyficzne traktowanie zimnego wozu przez syna . Ciśnienie oleju ok w odróżnieniu od mojej pucharówki.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar sneijder
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Lubuskie -Jasień/Żary
    Auto
    AR 166 FL, 3.0V6 sportronic-LPG, AR 159 1.9 JTDm 16v 180KM , Była-AR 166, 2.4 JTD 175KM, 2004r
    Postów
    443

    Domyślnie

    Tak to jest jak kupuję się auto bez jakiejkolwiek wiedzy o nim. Wystarczyło posiedzieć przed kupnem 30min na forum i już byś wiedział że lepiej dać sobie spokój z kupnem Alfy z tym silnikiem.

    Teraz proponuje coś ze stajni niezawodnego VAG-a...
    FSI, TFSI a może 2.0TDI...nie so zajechania przez pierwsze 100tys

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Nie piszcie tak o p.plotczyk , bo nie był żadnym gówniarzem napaleńcem niczego nieświadomym, skukcesywnie krok po kroku auto pooglądał, znał specyfikę , wiedział o co pyta itd, pojeździł, miał wcześniej 145tkę przecież. Jedynie do serwisu nie wziął, ale tam by panewek nie oglądał. Tym bardziej mi przykro bo fajny człowiek po prostu. I rozumiem go, bo akurat silnika byłem pewien z racji tego remontu niemałego, wg mnie był to atut. Wydech, chłodnica itd. itp. to było wiadomo i widać że do roboty. Sam przez >10 lat nie liczę nawet ile w ten wóz włożyłem i po prostu się z nim czułem związany i też zaczynam na Alfę powoli być normalnie zły. Do tego Vka mi wczoraj zrobiła strajk kierunkowskazów :-/ i powolutku ale gdzieś wsysa płyn chłodzący.
    A mazda zlewa wszystko i jeździ i grama oleju wziąć nie chce. No się skłaniam powoli sam do wniosku, że Alfa to na hobby jednak - ok, ale jakby mi ten silnik padł gdzieś na urlopie, zapakowana, dzieciaki itd.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    a ja mimo wszystko - 2.0 zmienialem po przygodzie z panewkami,
    ale 147 1.6 120 koni, podchodzi juz u mnie pod 300tys km, jezdzi u mnie od 120tys km na jednym wariatorze, teraz juz od 20tys nawet oleju nie zmieniam, bo nie ma kiedy i sensu (auto na dojezdzenie go do zlomu po kilku stłuczkach), jeżdżone przez kobiete ( i nie nie jest to zaleta, bo hasło nie deptaj na zimnym odnosi sie do tego ze ciagnie biegi do 3 a nei do 4 tysiecy), stawiane były zakłady co peknie szybciej - korba/panweka, czy pasek rozrządu przeterminowany, a ostatnio walnął czujnik połozenia wału i kurde rzuciła palenie, chinski czujnik 5 dych, wiec pewnie znów zaraza bedzie jeździc dalej i tylko denerwowac moje oko :_P
    147 powodów do zadowolenia

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Zresztą jak na krzywym korbowodzie by chodził? niee..
    Oj bluźnisz, mam gdzieś fotki diesla R4 który chodził na dwóch pogiętych korbowodach bez problemu, palił, jeździł Jedynie miał mniej mocy, dymił troszkę bardziej na niebiesko i trochę głośniej pracował

  6. #16
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał p.plotczyk Zobacz post
    Właśnie przekonałem się, że opinia o awaryjności naszych alf jest prawidłowa.
    Róża ma kolce.
    Miłość jest ślepa.

    Moja pierwsza 156 psuła się na potęgę i zepsuła mi sporo krwi.
    Ale właśnie dzięki niej zakochałem się w AR.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    156 Sportwagon 1.6 TS
    Postów
    11

    Domyślnie

    sneijder i Ludvigus bardzo mądre wypowiedzi potwierdzające moja tezę - alfy źle zaprojektowanym bublem.

    Jeśli kierowałbym sie wszystkimi opiniami na raz to nic bym nie kupił, ilość wypisanych głupot forach jest zatrważająca.

    Pisałem jescze na forum jakieś 5 lat temu, a ze pożegnałem sie wtedy z Alfa bo juz miałem jej dosyć, to nie byłem aktywny chyba oczywiste. Teraz wróciłem do tej "miłości".

    To co sie stało tym silnikiem to splot wydarzeń i głupoty mechaników w Polsce bo np. o arkuszowej krążą rożne opinie, jednak główna przyczyną są błędy konstrukcyjne, nawet jeśli korbowód miał naruszoną strukturę (on prędzej wlasnie pęknie niż sie wygnie na skutek mikropęknięć).

    Nie chodzi juz nawet o ten silnik, niechby to był legendarny jtd, ale i tak nie świeciliby wtedy lepiej światła, nie działały by lepiej wycieraczki, spryskiwacze nie zaczęłyby spryskiwać szyby a nie piór wycieraczek, centralny nie zacząłby działać lepiej, nie naprawiły by sie osłony słoneczne, zawieszenie nie stałoby sie trwalsze i nie wyrosłyby capholdery.

    Alfy sa pełne błędów inżynierów i juz, nieważne czy jtd czy ts.

    Ps: po zrobieniu magla i pompy wszystko dziala jak trzeba, nie słuchać pompy w ogóle i da sie jechać prosto.
    Ostatnio edytowane przez p.plotczyk ; 01-06-2016 o 23:14

  8. #18
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie przesadzaj, to samo można napisać o większości modeli z dowolnej firmy. Alfa ma swój charakter związany z typowo włoską stylistyką i rozumieniem motoryzacji. Samochód jest do lansu i szpanu przed panienkami, a potem wożenia ich pięknym wozem w romantyczne miejsca Ma być piękny i dawać radość z jazdy, a nie być trwałym czy bezawaryjnym i nie traktowałbym tego jako błędów inżynierskich.

    To zupełnie inne podejście niż niemieckie "samochód to narzędzie" więc musi być trwały, a osiągi czy wygląd się nie liczą. Czy francuskie, które stawia na wygodę podróżowania. I japońska, niemal rzemieślnicza precyzja wykonania kosztem materiałów i projektu. Dzisiaj to już się mocno zaciera, globalizacja robi swoje, ale te nasze stare wozy jeszcze mają resztki takiego charakterystycznego dla marki i regionu podejścia.

    Co nie zmienia faktu, że starsze Alfy są awaryjne, mało funkcjonalne i wymagają ponadprzeciętnej uwagi (a czasami nakładów finansowych). Cena jaką przychodzi płacić za jazdę pięknym wozem.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar sneijder
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Lubuskie -Jasień/Żary
    Auto
    AR 166 FL, 3.0V6 sportronic-LPG, AR 159 1.9 JTDm 16v 180KM , Była-AR 166, 2.4 JTD 175KM, 2004r
    Postów
    443

    Domyślnie

    Nie tylko Alfy są takie kapryśne. Parę miesięcy temu kupiłem dla żony A4 B6 w avancie(przewaga dzięki technice....) i ciągle z nią problemy. Nie tyle silnikowe ale inne bardzo irytujące. NP klapa bagażnika nie otwiera się jak jest ciepło. Jak się otworzy to tylko raz(czytałem ze to normalne w audi), kluczyk w stacyjce utknął i za chuu nie chce wyjść(też standardowy problem). To tego często błędy mieszanki i również delikatne zawieszenie...
    Nie tylko Alfa ma wady ale w tym kraju o problemach z vagami cisza.
    Alfy mają swoje wady(jak każde auta) ale mają również to coś co nie pozwala przejść obojętnie

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale że silnik? to był w niej pewniak... nie wiem...
    Pisanie takich rzeczy o TS z wariatorem? Grubo .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Seraf Zobacz post
    Jeśli TS to tylko 8V z np Alfy 164 wtedy z pół miliona bez remontu.
    Ja mam 75 2.0 z drugim silnikiem, buda ma nakręcone 114 tys. km, a szykuje mi się rozbieranie dołu...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Nie przesadzaj, to samo można napisać o większości modeli z dowolnej firmy. Alfa ma swój charakter związany z typowo włoską stylistyką i rozumieniem motoryzacji. Samochód jest do lansu i szpanu przed panienkami, a potem wożenia ich pięknym wozem w romantyczne miejsca Ma być piękny i dawać radość z jazdy, a nie być trwałym czy bezawaryjnym i nie traktowałbym tego jako błędów inżynierskich.

    To zupełnie inne podejście niż niemieckie "samochód to narzędzie" więc musi być trwały, a osiągi czy wygląd się nie liczą. Czy francuskie, które stawia na wygodę podróżowania. I japońska, niemal rzemieślnicza precyzja wykonania kosztem materiałów i projektu. Dzisiaj to już się mocno zaciera, globalizacja robi swoje, ale te nasze stare wozy jeszcze mają resztki takiego charakterystycznego dla marki i regionu podejścia.
    O, i to jest piękne (jeszcze) w motoryzacji .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Szukam alfy z 1.9 jtd
    Utworzone przez SEBO w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 15:32
  2. Witam, szukam Alfy ;)
    Utworzone przez XvAK w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 14:28
  3. Szukam silnika do alfy 166 2.0 T.Spark 155 KM
    Utworzone przez waldek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory