Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Temat: Stereotyp alfy sie zgadza.. Szukam silnika 1.6 TS 120 KM z wariatorem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    156 Sportwagon 1.6 TS
    Postów
    11

    Angry Stereotyp alfy sie zgadza.. Szukam silnika 1.6 TS 120 KM z wariatorem

    Właśnie przekonałem się, że opinia o awaryjności naszych alf jest prawidłowa. W załączeniu znajduje się zdjęcie korbowodu 156-ki 1.6 TS 120 KM 2004r. 195 tys potwierdzonego przebiegu. Alfa zrobiła wrażenie przynajmniej na mechanikach. Widzieli ja co dwa tygodnie odkąd ja kupiłem; wydech, chłodnica, głowica, alternator, hamulce, zawieszenie, maglownica no i teraz TO co w załączniku. Miałem kiedyś 145 i sytuacja podobna... Mam od 4 lat Clio, silnik 1.2 i nigdy nie jechała na holu. Alfy sa gorsze i bardziej awaryjne niż inne auta. Co wy na to?

    ps: najlepsze jaja że stało sie to 5 minut po tym jak wyprzedzony koleś z audi krzyczał do mnie na CB "Ty tą alfa uważaj bo przy takich prędkościach to Ci sie rozleci to auto". I miał racje..


    Te zwinięte blaszki to panewki.

    Szukam dobrego silnika na wymianę.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpeg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	111.2 KB
ID:	202521   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	65.2 KB
ID:	202522  
    Ostatnio edytowane przez p.plotczyk ; 31-05-2016 o 22:20

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Coooo???? no po prostu to jakieś nieprawdopodobne!!!. Dla nie wiedzących - to moja była Alfa, pierwsza, salonowa, długi czas jedyne nasze rodzinne auto, owszem użytkowana a nie chuchana, ale normalnie cywilnie - głównie rodzinnie, do toru inne były i są. Do ostatnich chwil nas wiernie woziła. Historia na dłoni i w grubych papierch. Naprawdę nie wiem co powiedzieć.
    Ta maglownica faktycznie winna się okazała ? pomogła jej wymiana ?
    A co z hamulcami przecież tam było hamulca na z 50tys najmniej, premiery ferodo z brembo, sterownik ABS dopiero naprawiony, zacisk nowy z tyłu.
    Ale że silnik? to był w niej pewniak... nie wiem...

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał p.plotczyk Zobacz post
    Alfy sa gorsze i bardziej awaryjne niż inne auta. Co wy na to?
    T.S się wysypał przy 195K km? Podejrzane... przeważnie sypią się szybciej...

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Ha ha... czarny humor. Bo jeszcze sam uwierzę, naprawdę. W pucharówce w sobotę w 2.0TS straciłem ciśnienie oleju. Póki co wiem że jedna panewka trochę przytarta (momentalnie zgasiłem gdy spadło ciśnienie), pewnie jadąc dalej byłby podobny efekt.
    Muszę też przyznać, że po roku użytkowania Mazdy, porównanie jej z Alfą - z jej pierwszego roku - jest mocno na niekorzyść Alfy, zarówno pierdółek czy podejścia ASO. No niestety. Z drugiej strony Mazda się nie umywa pod kątem frajdy (może MX5, ale trzeba się tam mieścić).

  5. #5
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    195 tyś bez zaglądania do panewek?? To niestety w TSie proszenie się o kłopoty. A jak widać skorą są grubości papieru to nie wytarły się w chwilę. Nie mówię że tu Andrzeja wina- bo pewnie sam nie był świadom. A co do samej awaryjności przytoczę tu kolegi przypadek i superba 2,0 TFSI 100 tyś przebiegu mówie mu jedz na salon niech zbadają napięcie łancucha stan rozrządu bo to wozy cierpiące na tą bolączke - usłysząłem że sobie jaja robie jak w wozie z takim przebiegiem łancuch się mogł rozciągnąć. Efekt ??? W zesłszym tygodniu kolega odebrał samochód z naprawy po wymianie rozrządu - szcześcliwe skończyło się na delikatnym przestawieniu rozrządu i nie równej pracy ( ale to przy skodzie to pewnie wypedek jeden na milion myle się??? Czy skoda może być zawodna ?? ) I to samo się tyczy Alfy TS 200 tyś a wóz z pewnych rąk - nie zwalania to z czujności i zrzucenia miski celem zbadania panewek, a już szczególnie czytająć forum i znając bolaczki TSów (rozumiem że się kolega przyszykował skoro jest na forum ?? chyba ze konto założone zeby sie tylko wyżalić?? ) Nie jest winny właściel ani ten ani poprzedni winna jest Alfa bo zrobiła silnik z makaronu to fakt, ale prosta rewizja i chociaż by tej ostatniej awarii można się bybyło ustrzec(zdjęcie miski i odkrecenie stóp korbowodów nie kosztuję dużo) powtarzam że taka dezintegracja nie zdarzyła się przez ostatnie pare miesiecy taki stan musiał trwać dłuzej - panewki nie znikają tak szybko.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Nie tylko zaglądane ale i wymieniane były ! -panewki profilaktycznie wówczas, bo góra poleciała po zerwaniu paska - remont na ok 5tys zł (zerwany pasek rozrządu niedługo po wymianie, zagadka dlaczego), remont na Arkuszowej, z docieraniem, wymianą oleju , wszystko lege artis. Chyba coś około 130tys km to się działo. A profilaktycznie - tylko dlatego, że była już i tak grubsza robota robiona, nie było to konieczne bo ponoć wyglądały ładnie, ale ja planowałem tym wozem śmigać z rodziną jeszcze grube kilometry, i tak było, to kazałem i je wymienić.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 01-06-2016 o 09:38

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    No i bądź tu człowieku mądry. Ta sytuacja tylko dowodzi tego ze tsy to niewypał. Sam miałem 1,4. Dwa razy panewka obrócona. Oleje, wszystko na czas. Na zimno jak z jajkiem i dupa wołowa
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Jeśli TS to tylko 8V z np Alfy 164 wtedy z pół miliona bez remontu.
    A co do nowszych Alf to jedyny silnik benzynowy jaki można kupić to Busso, a jeśli ktoś potrzebuje coś co mało pali do jazdy na co dzień to ewentualnie JTD.
    Kupno TS 16V to proszenie się o kłopoty

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    bo góra poleciała po zerwaniu paska
    Więc pewnie zawory pocałowały się z tłokiem? Korba mogła dostać w d..ę a teraz padła na amen.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał p.plotczyk Zobacz post
    Właśnie przekonałem się, że opinia o awaryjności naszych alf jest prawidłowa. W załączeniu znajduje się zdjęcie korbowodu 156-ki 1.6 TS 120 KM 2004r. 195 tys potwierdzonego przebiegu. Alfa zrobiła wrażenie przynajmniej na mechanikach. Widzieli ja co dwa tygodnie odkąd ja kupiłem; wydech, chłodnica, głowica, alternator, hamulce, zawieszenie, maglownica no i teraz TO co w załączniku. Miałem kiedyś 145 i sytuacja podobna... Mam od 4 lat Clio, silnik 1.2 i nigdy nie jechała na holu. Alfy sa gorsze i bardziej awaryjne niż inne auta. Co wy na to?
    Nie wiem skąd czerpałeś wiedzę na temat używanych twin sparków, zanim Alfę za takim motorem nabyłeś, ale widocznie dowiedziałeś się zbyt mało. Nikt, kto chce w miarę bezawaryjnego samochodu NIE KUPUJE UŻYWANEGO TWIN SPARKA - no ale wyłamałeś się i potwierdziłeś jedynie regułę, że te motory przy znacznym przebiegu i mocniejszym ich potraktowaniu - wysypują się.
    Ponadto takie wyżalanie się jest na prawdę infantylne. Na prawdę.

    Dorośnij trochę i zrób sobie lepszy "risercz" zanim ponownie kupisz kolejny silnik, który wymaga większej atencji, niż tylko wymianę oleju co rok i rozrządu co kilka.

    Pozdrawia L. co jeździ smokiem na ropę.

Podobne wątki

  1. Szukam alfy z 1.9 jtd
    Utworzone przez SEBO w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 15:32
  2. Witam, szukam Alfy ;)
    Utworzone przez XvAK w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 14:28
  3. Szukam silnika do alfy 166 2.0 T.Spark 155 KM
    Utworzone przez waldek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory