Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Obsługa stacji wlała benzynę do Alfy z silnikiem Diesla.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - 136KM był, Giulietta 170 MA QV Line jest
    Postów
    66

    Domyślnie Obsługa stacji wlała benzynę do Alfy z silnikiem Diesla.

    Witajcie,

    Post w piszę imieniu koleżanki która dziś jadąc do pracy pojechała na stację. Wysiadła z auta (Alfa 159 1.9) i podszedł do niej Pan z obsługi i zapytał czy nalać droższe czy tańsze paliwo. Koleżanka odpowiedziała, że droższe i poszła do kasy. Zapłaciła, wróciła, odpaliła troszkę z większym trudem niż zwykle, ale pojechała do pracy. Po drodze zapalił się check-engine ale auto jechało w miarę normalnie. Doturlała się jakoś do pracy. Wracając do domu auto straciło moc. Zadzwoniła do mnie i zapytała co to może być. Kazałem jej sprawdzić jaki rodzaj paliwa ma na paragonie ale go nie miała niestety tylko sam wyciąg z karty. Powiedziałem, żeby otworzyła bak i powąchała czy pachnie ropą czy benzyną. Stwierdziła, że nie wyczuje różnicy, poprosiła jakiegoś faceta przechodzącego obok.. i tutaj z jej chaotycznej opowieści wynika, że odkręcając ten korek coś strzeliło i z baku wydobył się dym i facet stwierdził, że po zapachu to ewidentnie benzyna...

    No i teraz moje pytanie, jak to wygląda w świetle prawa? Stacja mając monitoring, a koleżanka mając wydruk zapłaty kartą z godziną itd. może dochodzić zwrotów koszty napraw/lawety itd. czy oni umywają od tego ręce i nie da się nic zrobić. Miał ktoś podobną sytuację/wie jak do tego tematu podejść, żeby jakoś jeszcze wyjść z tego w miarę cało?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał bfjey Zobacz post
    Witajcie,

    Post w piszę imieniu koleżanki która dziś jadąc do pracy pojechała na stację. Wysiadła z auta (Alfa 159 1.9) i podszedł do niej Pan z obsługi i zapytał czy nalać droższe czy tańsze paliwo. Koleżanka odpowiedziała, że droższe i poszła do kasy. Zapłaciła, wróciła, odpaliła troszkę z większym trudem niż zwykle, ale pojechała do pracy. Po drodze zapalił się check-engine ale auto jechało w miarę normalnie. Doturlała się jakoś do pracy. Wracając do domu auto straciło moc. Zadzwoniła do mnie i zapytała co to może być. Kazałem jej sprawdzić jaki rodzaj paliwa ma na paragonie ale go nie miała niestety tylko sam wyciąg z karty. Powiedziałem, żeby otworzyła bak i powąchała czy pachnie ropą czy benzyną. Stwierdziła, że nie wyczuje różnicy, poprosiła jakiegoś faceta przechodzącego obok.. i tutaj z jej chaotycznej opowieści wynika, że odkręcając ten korek coś strzeliło i z baku wydobył się dym i facet stwierdził, że po zapachu to ewidentnie benzyna...

    No i teraz moje pytanie, jak to wygląda w świetle prawa? Stacja mając monitoring, a koleżanka mając wydruk zapłaty kartą z godziną itd. może dochodzić zwrotów koszty napraw/lawety itd. czy oni umywają od tego ręce i nie da się nic zrobić. Miał ktoś podobną sytuację/wie jak do tego tematu podejść, żeby jakoś jeszcze wyjść z tego w miarę cało?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
    Zgłoście się szybko na stację paliw i powiedzcie co się stało. Trzeba spróbować to po ludzku załatwić. Stacja odpowiada za to co robi i za to co robią jej pracownicy. Nie jesteście pierwszymi i nie ostatnimi, którym to się przydarzyło. Trzeba będzie spuścić paliwo, przeczyścić instalację, modlić się by się nic nie stało... (wszystkie te rzeczy, za wyjątkiem ostatniej, powinien przeprowadzić jakiś serwis i na rachunek, a nie pod stołem - w razie gdyby stacja umywała ręce) Jeśli benzyny nie było ekstremalnie dużo w stosunku do ON w baku to tragedii być nie powinno. Pierwsza rzecz którą trzeba zrobić to zgłosić problem na stacji, zanim cokolwiek zrobicie dalej z autem.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 01-07-2016 o 11:23

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - 136KM był, Giulietta 170 MA QV Line jest
    Postów
    66

    Domyślnie

    Stacja sie przyznala i pokryja szkode z ich polisy. Alfa wedruje do mechanika. Co do proporcji ON i Pb niestety 90% to byla ropa. No i martwi mnie fakt, ze kolezanka nieswiadoma tego co jej wlali sporo przejechala na benzynie. Jak bedzie diagnoza to dam znac

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    90% ropa ?? Te 10% Pb to nawet nie odczuje.

    Oczywiście chciałeś napisac 90% to Pb

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - 136KM był, Giulietta 170 MA QV Line jest
    Postów
    66

    Domyślnie

    Moj blad, 90% Pb oczywiscie

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    W jakim mieście ta stacja?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - 136KM był, Giulietta 170 MA QV Line jest
    Postów
    66

    Domyślnie

    Shell - Krakow

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Który shell?[emoji14]

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Jeszcze Lancia, będzie Alfa?
    Postów
    100

    Domyślnie

    Za każdym razem jak czytam o takim problemie: zatankowania niewłaściwego paliwa, to okazuje się że zdarzyło się na Shellu.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Dlatego jak widze pracownika w mundurku który dobiera mi się do korka wlewu paliwa to od razu dziękuję za pomoc i sam wlewam. Raz mi sie tak zdarzyło że gość chciał lać super hiper extra benzyne w promocyjnej cenie do diesla, nawet nie pytał co jak tylko złapał jedną ręką za korek a drugą za pistolet czy jak to sie tam zwie przy dystrybutorze

Podobne wątki

  1. PRACOWNIK na stacji zalał benzynę zamiast ropę
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 13:22
  2. Kupilem Alfe z silnikiem diesla.
    Utworzone przez wojtekjast w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 22:27
  3. Kupuje AR z silnikiem diesla - i co dalej?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 10:44
  4. Potrzebne alfy z silnikami diesla
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 18:10
  5. Chwalą nasze belle. 2.4JTD najlepszym silnikiem diesla
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory