Strona 62 z 63 PierwszyPierwszy ... 12525354555657585960616263 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 626

Temat: Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)

  1. #611
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Włyszkow, jakie dawki AR6900-D MAX zalecasz? Takie jak zaleca producent czyli 10ml na 10L?

  2. #612
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Tak do zwykłego ON

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  3. #613
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Czyli nie ma sensu dawać na start dawki zwiększonej?

  4. #614
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Nie. Jeśli potrzebujesz umyć układ to lepiej najpierw butelka AR6400-D MAX na bak a potem AR6900-D MAX 1:1000 regularnie

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #615
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cześć, szukałem odpowiedzi ale nie znalazlem. Czy jest jakaś większa różnica pomiędzy Liqui Moly 2666 a 5156?
    Chciałem kupić Diesel Spulung, ale dopiero w domu zauważyłem, że w Inter Carsie dali mi Pro Line System Reiniger.
    Nie będę dawał tego bezpośrednio na wtryski, bo nie chce mi się bawić z pompakami i wężykami, tylko tak jak zaleca producent-do baku. (Może nie na 70l wg. instrukcji tylko jakieś 45 żeby zwiększyć stężenie).
    Coś mi zaczęło kopcić delikatnie na czarno, ale zanim zabiorę się wyciąganie wtryskow spróbuje wyjeździć jeden bak na tym specyfiku

  6. #616
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    GT 2.0 jts
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam grupę!
    Z sytuacją która zaistnieje od przyszłego roku zmiana paliwa z E5 na E10, jestem ciekaw czy są jakieś preparaty uszlachetniające to do takiego paliwa? Czy pozostaję sięgnąć głębiej do portfela i przerzucić się na 98? Posiadam silnik 2.0 jts który nie jest kompatybilny z wyżej wymienionym E10. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy będzie jakaś alternatywa. A może poczekać na rozwój sytuacji i na bank znajdzie się osoba, która będzie jeździła na takim paliwie, lecz skutki uboczne mogą się pojawić po dłuższym użytkowaniu.

  7. #617
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Skąd pewność, że 98 nie będzie wzbogacona bioetanolem w takim samym stopniu co 95?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #618
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Stąd, że na chwilę obecną nie ma takich planów, a co będzie w przyszłości, to się okaże.

  9. #619
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Figlu Zobacz post
    Posiadam silnik 2.0 jts
    W GT? Chyba 2.0 TS.

    IMHO, jeśli auto jeździ codziennie, nie ma się czym martwić. Bak musi być opróżniany na bieżąco i będzie OK. Chodzi o to, że większa ilość spirytusu w długo przechowywanym paliwie pochłonie więcej wilgoci, a woda może przyspieszać korozję elementów układu zasilania i wydechu.
    Podobno działa to też źle na gumowe (i korkowe) uszczelki. BTW, czy uszczelki w oknach o tym wiedzą? Że spirytus ze spryskiwacza i woda z nieba im szkodzą.
    Problem może dotyczyć silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa, bo mieszanka ze spirytusem jest zbyt uboga, by nastąpił prawidłowy wybuch. Tam wtryskiwacz daje paliwo wprost do cylindra i dopiero wtedy miesza się ono z powietrzem. Podobno też tych z bezpośrednim wtryskiem Bosch-a pierwszej generacji.
    A silnik TS ma wielopunktowy wtrysk, tzn. że każdy cylinder ma wtryskiwacz przed zaworem dolotowym w kolektorze, więc do cylindra wpada wymieszana z powietrzem gotowa mieszanina z dokładnie taką ilość powietrza, jaka jest potrzebna do idealnego spalenia paliwa. W dodatku TS ma 2 świece na cylinder, więc szanse na dobry zapłon podwójnie rosną
    Użytkownicy "genialnych" TSI pierwszej generacji i tak mają więcej problemów, niż lane paliwo (tam i tak zdaje się była 98 zalecana, a 95 jedynie "dopuszczalna").
    Nissan podobno dopiero od 2000 jest "kompatybilny", a w Anglii od ponad dwóch lat jeżdżą na E10 starymi Micrami K11 i nic niepokojącego się nie dzieje.
    W 2014 r. dziennikarze „Oldtimer Markt” przeprowadzili eksperyment, w którym na długi czas zanurzyli w paliwach E5, E10 i E85 gaźnik i trzy typy przewodów paliwowych. Wszystkie elementy zdegradowały się w podobny sposób. Paliwo E5 jest tak samo niedobre jak E10, a wszyscy na nim jeżdżą i nie panikują.
    Nie ma żadnych statystyk dotyczących złego wpływu E10 na silniki lub inne elementy samochodów.

    A może już dawno na tym jeździmy, ale nikt nam tego nie mówi? Z większości rur wydechowych woda leje się jak z kranu

  10. #620
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    W GT? Chyba 2.0 TS.

    IMHO, jeśli auto jeździ codziennie, nie ma się czym martwić. Bak musi być opróżniany na bieżąco i będzie OK. Chodzi o to, że większa ilość spirytusu w długo przechowywanym paliwie pochłonie więcej wilgoci, a woda może przyspieszać korozję elementów układu zasilania i wydechu.
    Podobno działa to też źle na gumowe (i korkowe) uszczelki. BTW, czy uszczelki w oknach o tym wiedzą? Że spirytus ze spryskiwacza i woda z nieba im szkodzą.
    Problem może dotyczyć silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa, bo mieszanka ze spirytusem jest zbyt uboga, by nastąpił prawidłowy wybuch. Tam wtryskiwacz daje paliwo wprost do cylindra i dopiero wtedy miesza się ono z powietrzem. Podobno też tych z bezpośrednim wtryskiem Bosch-a pierwszej generacji.
    A silnik TS ma wielopunktowy wtrysk, tzn. że każdy cylinder ma wtryskiwacz przed zaworem dolotowym w kolektorze, więc do cylindra wpada wymieszana z powietrzem gotowa mieszanina z dokładnie taką ilość powietrza, jaka jest potrzebna do idealnego spalenia paliwa. W dodatku TS ma 2 świece na cylinder, więc szanse na dobry zapłon podwójnie rosną
    Użytkownicy "genialnych" TSI pierwszej generacji i tak mają więcej problemów, niż lane paliwo (tam i tak zdaje się była 98 zalecana, a 95 jedynie "dopuszczalna").
    Nissan podobno dopiero od 2000 jest "kompatybilny", a w Anglii od ponad dwóch lat jeżdżą na E10 starymi Micrami K11 i nic niepokojącego się nie dzieje.
    W 2014 r. dziennikarze „Oldtimer Markt” przeprowadzili eksperyment, w którym na długi czas zanurzyli w paliwach E5, E10 i E85 gaźnik i trzy typy przewodów paliwowych. Wszystkie elementy zdegradowały się w podobny sposób. Paliwo E5 jest tak samo niedobre jak E10, a wszyscy na nim jeżdżą i nie panikują.
    Nie ma żadnych statystyk dotyczących złego wpływu E10 na silniki lub inne elementy samochodów.

    A może już dawno na tym jeździmy, ale nikt nam tego nie mówi? Z większości rur wydechowych woda leje się jak z kranu
    2.0 w GT, to JTS, nie TS.

    Nie wiem skąd wziąłeś 2.0 TS w GT... Był 1.8TS tylko.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  2. Pokrowce dedykowane
    Utworzone przez bogusz w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 21:47
  3. dodatki do benzyny
    Utworzone przez traczmot w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 17:49
  4. dodatki czyszczące silnik do oleju i benzyny
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 20:17
  5. [145] Dodatki do paliw
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory