Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Uwaga na podrabiane oleje !

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Exclamation Uwaga na podrabiane oleje !

    Witam,

    małe ostrzeżenie dla zmieniających olej - w Europie, a przynajmniej w rejonach od Węgier, przez PL aż po Estonię mamy wysyp podrobionych olejów. Tyczy się to nie tylko mojej firmy ale wszystkich znanych marek. Na dowód filmik z yt od węgierskiej policji:

    https://www.youtube.com/watch?v=JZLxVR5VLDE

    Generalnie sytuacja jest coraz bardziej zabawna bo w ciągu miesiąca zgłaszają się do nas policje/służby z różnych krajów i proszą o testy czy to nasz olej, nasze plakietki, kapsle itd. Odpowiedź jest jasna.... Ze swojej strony dodam, że takiej zabawy jeszcze nie widziałem.

    Więc ostrzeżenie - kupujcie tylko w sprawdzonych miejscach i sieciówkach to będzie bezpieczniej. Bo później mi dzwoni taki wąsaty Janusz i miauczy przez przez telefon że kupił olej za pół ceny, *uj wi gdzie i żeby mu powiedzieć przez telefon czy oryginalny czy nie....

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Mam wątpliwości czy duże sieci chronią przed podróbkami. Kiedyś udowodniono, że największą partię ever podrobionych tic taców sprzedawano w jakże wszystkim znanym Lidlu.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hesus88 Zobacz post
    Więc ostrzeżenie - kupujcie tylko w sprawdzonych miejscach i sieciówkach to będzie bezpieczniej
    A w jaki sposób to określić. Jaki wpływ ma nawet teoretycznie sprawdzony i pewny sklep na to co dostanie z hurtowni ?
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    inny
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    A w jaki sposób to określić. Jaki wpływ ma nawet teoretycznie sprawdzony i pewny sklep na to co dostanie z hurtowni ?
    Bardzo trudno a czasem nie możliwe. Np Mobila czy Castrola to można kupić podróbe nawet w sklepie z długą tradycją jak i markecie. A sprzedawca nie będzie miał o tym pojęcia. A producent nie robi nic by ułatwić sprawdzanie.Inni producenci przynajmniej nadają różnego rodzaju certyfikaty sklepom że kupują prosto od dystrybutora a nie hurtowni. Shell np uruchomił swoją sprzedaż na allegro i tam kupimy ori. Natomiast inne oleje polecam kupować u sprawdzonych kolegów z forum.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Tylko że sprawdzeni koledzy z forum także mogą zostać oszukani już na etapie zakupu. Pocieszającym jest dla mnie, że problemy po zalaniu podróbek raczej nie dotykają "lejącego" tylko 2 pokolenia kupców w przód skoro nie mamy wielkiego wpływu co kupujemy, to dobrze, że chociaż nie ponosimy konsekwencji

Podobne wątki

  1. [159] oleje
    Utworzone przez hubert.janowski w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 19:58
  2. Oleje Mobil
    Utworzone przez Szef w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 14:48
  3. UWAGA UWAGA!!! Mój własny film o mojej 145-ce
    Utworzone przez kiler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory