Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Alfa 156 Problem z tylnym kołem

  1. #1
    gondas
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 Problem z tylnym kołem

    Witam
    Mam mały problem z moja malenka nie wiem czym to jest dokonca spowodowane, ale kiedys od tak kopnołem w tylnie prawe koło i ku mojemu zdziwieniu zauwazyłem ze sie delikatnie rusza w poziomie, sciagnołem koło i faktycznie cos tam jest poluzowane a mianowicie od tylniego zawieszenia od takiego aluminiowego elementu dosc masywnego (nie wiem jak to sie nazywa sanki?) w kazdym razie odchodza od tego 2 takie blaszane belki które sa przykrecone do koła z jednej i 2 strony sruba która przechodzi przez spodnia czesc amortyzatora. Probowałem dokrecic nakretke która sie tam znajduje ale ni huhu. I moje pytanie do was moi drodzy alfisci jest takie co moge z tym zrobic jak to dokrecic? czy wystarczy tylko to dokrecic czy trzeba cos wymienic.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam!!!z twojego opisu wnioskuję że masz do wymiany tylne poprzeczne wachacze,tylko najlepiej od razu wymień wszystko bo napewno podobna sytuacja będzie po drugiej stronie.proponuję ci kupić taki zestaw:WAHACZ TYLNY ALFA ROMEO 147, 156 KOMPLET WAHACZE (638390473) - motoAllegro

    mam w swojej alfie identyczny kupiony od tego gościa,wszystko sprawuje się bardzo dobrze.


    moja druga ulubienica...

  3. #3
    gondas
    Gość

    Cool

    Witam wybiore sie jutro do serwisu i to sprawdze dam znac czy trzeba to wymienic czy tylko sie poluzowało. To ogolnie wyglada tak jakby ta sruba niedochodziła do konca i był luz z jednej strony tak ze rusza sie to po tej srubie. Tam jest zdaje sie jakas tuleja wbita w zaczepy amortyzatora? która przez nie przechodzi i jest skrecona z 2 strony czy jak to jest tam zamontowane. Te belki ogolnie wygladaja na dosc zdrowe tuleje w nich tez sa całe wiec nie wiem

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondas Zobacz post
    To ogolnie wyglada tak jakby ta sruba niedochodziła do konca i był luz z jednej strony tak ze rusza sie to po tej srubie. Tam jest zdaje sie jakas tuleja wbita w zaczepy amortyzatora? która przez nie przechodzi i jest skrecona z 2 strony czy jak to jest tam zamontowane. Te belki ogolnie wygladaja na dosc zdrowe tuleje w nich tez sa całe wiec nie wiem
    bo to właśnie tak wygląda jakby było poluzowane,poza tym w twoim profilu nie jest napisane z którego roku jest twoje auto.(uzupełnij profil)

    podjedź na jakąś stację diagnostyczną a tam już ci sprawdzą i powiedzą co jest do wymiany.


    moja druga ulubienica...

Podobne wątki

  1. Śiema potrzebna rada z tylnym kołem
    Utworzone przez Esc w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 22:46
  2. [159] Problem z kołem dwumasowym
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 09:54
  3. Problem z tylnym lewym kołem ??
    Utworzone przez pkokoszko w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 06:51
  4. [145] Problem z krzywym kołem
    Utworzone przez Bartolomiusz999 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 09:27
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 21:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory