Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Przygoda z Serwisem GRUPA GEZET Gorzów Wielkopolski

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Peter82
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Auto
    Lancia Delta 1,6 Turbo 87 r. Alfa Romeo 156 1,9JTD,Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16v 06, Alfa Romeo Giulia
    Postów
    43

    Domyślnie Przygoda z Serwisem GRUPA GEZET Gorzów Wielkopolski

    Cześć, chciałbym opowiedzieć wam swoją ostatnią przygodę z bellą. Nie do końca jestem pewien czy we właściwym miejscu umieszczam post ale co tam, najwyżej miłościwie nam panujący panowie administratorowie zarządzą karę publicznej chłosty .
    Ale powracając do tematu. Przygoda miała miejsce na trasie Kamień pomorski-Wrocław w poprzednią sobotę. Jechałem z moim synem odebrać córkę i żonę po 10 dniach turnusu rehabilitacyjnego, napędzany głównie tęsknotą i miłością gnałem od samego rana aby zdążyć przed zapowiadanym marszem peda… równości, organizowanym akurat w ten dzień we Wrocławiu. Wpadając na „płytówkę” na wysokości Szczecina na desce i na wyświetlaczu pojawiło się kilka błędów „Hill holder”, „VDC”, „CHECK ENGINE”, „ASR”, zatrzymałem się na najbliższej stacji benzynowej aby zdiagnozować problem, podniosłem maskę pełen naiwnej nadziei, że problem będzie widoczny jak na dłoni, ale szybko do mnie dotarło, że bez komputera jestem bezbronny jak niemiecka policja w obozie dla uchodźców. Więc nie mając za dużego wyboru wsiadłem w alfę i ruszyłem w trasę, raport sytuacyjny na tą chwilę wyglądał tak: kontrolki od trakcji zniknęły, została informacja „CHECK ENGINE” ale silnik pracował prawidłowo. Więc z uśmiechem na pyszczku i nie wzruszony dalej prułem powietrze. Niestety ok. 30 km. przed Gorzowem resztki optymizmu uleciały ze mnie jak hel z odpustowego balona. Wszystkie kontrolki zaświeciły się ponownie, a do tego w gratisie dostałem wariującą wskazówkę poziomu paliwa i rozpoczęły się problemy z pracą silnika, nie mając gdzie się zatrzymać, starałem się „doturlać” do Gorzowa. Wyprzedzany przez tiry i inne pojazdy wolnobieżne nareszcie dotarłem do upragnionego Gorzowa, szybko wklepałem w nawigacje Serwis Alfy i ruszyłem w drogę pełną męki, bulu (Bronisław K) i łez, przez miasto. Gdy z daleka zobaczyłem wielki znak Fiat Grupa GEZET, czułem się jak wędrowiec na pustyni który w oddali dojrzał oazę. Przepełniony nadzieją na szybką diagnozę i naprawę wszedłem do środka i opowiedziałem swoją smutna historię, Pan stwierdził że nie da rady bo dziś sobota a mechanik ma pełne ręce roboty. Nie pozostało mi nic innego jak tylko sięgnąć do ostateczności, więc zrobiłem oczy jak kot ze Shreka i jak się okazało to było to, co zmiękczyło serce Pana z salonu. Wziął ode mnie kluczyki i wjechał do garażu. W między czasie miła Pani z salonu włączyła synowi bajki w telewizorze i kazała się rozgościć na poczekalni. Po 20 min. Wrócił Pan stwierdzając że serwisantom na kompie wyskoczył błąd 3-go wtryskiwacza ale ogólnie podejrzewali masę więc ją odkręcili i sprawdzili połączenie, ale objawy pozostały wiec szukają dalej. W miedzy czasie nawiązałem z Panem rozmowę i opowiedziałem dokładnie ze szczegółami okoliczności tego kiedy pojawiły się błędy. Po tym wyznaniu Panu zaświeciła się kontrolka w głowie i poszedł do warsztatu, a po ok.20 min. wrócił moją alfą . Wszystko działało jak się należy, okazało się że winna była poluzowana kostka na trzecim wtryskiwaczu. Ucieszony jakbym co najmniej znalazł 100 zł w kieszeni dawno nie noszonej kurtki, zaproponowałem panu abyśmy się rozliczyli za diagnostykę i naprawę, i tu bardzo miłe zaskoczenie, Pan stwierdził że nie ma sprawy, nic nie muszę płacić i żebym bezpiecznie jechał dalej. Po tej przygodzie odzyskałem wiarę w ludzi i przekonałem się że nie każdy serwis chce nas tylko wydoić. W każdym razie dojechałem i wróciłem tego samego dnia bez żadnych problemów.
    Chciałbym gorąco podziękować Panom i Pani z serwisu GEZET W Gorzowie Wielkopolskim za zrozumienie, uczciwość, profesjonalizm i okazane serce, i życzę wszystkim tylko takich doświadczeń z serwisami.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 156.jts 166km SW FL
    Postów
    58

    Domyślnie

    Witam od miesiąca jestem posiadaczem ślicznej alfy 156 sw i miałem już do czynienia z serwisem Gezet w Gorzowie Wlkp bo tu akurat mieszkam . W 100% na dzień dzisiejszy potwierdzam słowa Peter82, pełen profesjonalizm i zrozumienie klienta. Nie wiem czy to normalne, ale Byłem nawet świadkiem jak obsługa serwisu odwoziła klientów pozostawiających auto w serwisie do domu. Niema co dużo mówić POLECAM!

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Jeżeli macie taki serwis to gratuluję, bo moje zetknięcie z Serwisem Alfy- Fiata w Białymstoku było dokładnie odwrotne do waszego.
    Sie rozpiszę

    Wymienione graty w zawiasie (łącznik stabilizatora, wahacz górny lewy i jeszcze jakieś pierdóły) u Pabla i za 2 dni geometria w serwisie do ustawienia. Przyjecie auta o czasie jak trzeba i za półtorej godzinki zapraszamy. Po godzince telefon że nie mogą ustawić zawieszenia z przodu, gdyż "jeden z newralgicznych elementów zawieszenia jest niesprawny"- się zapytałem czy wahacz to się dowiedziałem że tak i pytanie czy robić i ze od ręki nie mają wahacza fabrycznego, a jedynie zamiennik o jakości oryginału, tak więc robić, po 3 i pół godziny odebrałem auto, wydałem blisko 800 zyli, a mechanik na warsztacie pokazuje mi ten niedobry z luzem wahacz i co ciekawe to górny lewy firmy Vema. Który teoretycznie ma 2 dni, z tym że dwa dni wcześniej był zakładany TRW, a nie żadna Vema.
    Oczywiście niedobrego wahacza mi nie oddano, nie powiedziano mi co wsadzono, dopiero po numerze części doszedłem do tego że dałem blisko 400 zyli za wahacz Delphi, który zdechł po kolejnych 20 tysiącach. A dostałem pozłacaną menetkę z Guliettą dla łosia tygodnia
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 11-10-2016 o 10:07

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    cholera !!!
    tyle czytania
    liczyłem na jakąs soczystą opowieść z fala nienawiści
    a tu kurde nic

    no trudno
    ja czuje się zawiedziony lekturą
    ale ważne , że cała historia ma pozytywny przekaz :-)








  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Przeczytaj moje, bo jak ten sielankowy opis przeczytałem, to się znowu wkur..... jak podczas mojej ostatniej wizyty w ASO

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Peter82
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Auto
    Lancia Delta 1,6 Turbo 87 r. Alfa Romeo 156 1,9JTD,Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16v 06, Alfa Romeo Giulia
    Postów
    43

    Domyślnie

    Bocian daj szanse się zrehabilitować, następnym razem specjalnie dla ciebie wplącze w fabułę jakiś wątek kryminalno-sensacyjny, może jakieś porwanie, zabójstwo, zdradę jak w dobrym wenezuelskim serialu.Czego się nie robi żeby zadowolić czytelnika.

  7. #7
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    cholera !!!
    tyle czytania
    liczyłem na jakąs soczystą opowieść z fala nienawiści
    a tu kurde nic

    no trudno
    ja czuje się zawiedziony lekturą
    ale ważne , że cała historia ma pozytywny przekaz :-)
    To nie tylko ja tak miałem. Rano czytałem, myślałem że do kanapki coś na trawienie się przeczyta a tu taki słodzik. Ech, może jeszcze kawa była smaczna?

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    cholera !!!
    tyle czytania
    liczyłem na jakąs soczystą opowieść z fala nienawiści
    a tu kurde nic

    no trudno
    ja czuje się zawiedziony lekturą
    ale ważne , że cała historia ma pozytywny przekaz :-)
    Też się złapałem na tego bezczelnego clickbaita!!
    Już myslałem, że będę mógł sobie poprawić humor czyjąś niedolą, a tu jakieś głupoty o dobrych ludziach
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [Relacja] Spot Gorzów Wielkopolski
    Utworzone przez jacek1968 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 21:52
  2. AR 156 SW 1,9JTD / Gorzów Wielkopolski / Prośba o opinie
    Utworzone przez michau w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 09:01
  3. [Temat organizacyjny] Gorzów Wielkopolski - spot
    Utworzone przez bobryt w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-01-2009, 15:33
  4. Spotkanie 17.10.2008 Gorzów Wielkopolski Zapraszamy chętnych
    Utworzone przez SPRZEDAM ALFA w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory