Temat: Co dziś zrobiłem dla swojej Belli ?

  1. #13101
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Tuleja w zwrotce . TYM razem wpadł lemforder. Poprzednia trw zdechla po 4 latach a lewa strona auta wiec i mniej poboczy. itp
    Zobaczymy tą niemiecka technologia co ona warta...

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  2. #13102
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek723 Zobacz post
    W klekocie 2,4 20 V , a co do przyjemności to powiem ze byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ,, komfortem "jazdy . Jedyny wiekszy minus to zapach -smród scierajacego sie bieżnika po 15-20 minutach takiej jazdy (180-220 km/h) . No i wizyta na myjce w celu usunięcia insektów z dzioba auta
    komfort jazdy jest super ale jak u ciebie z szumem ?Umnie od 160 robi sie malo komfortowo {szukam uszczelek drzwi do 156 jak by ktos cos}

  3. #13103
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomano Zobacz post
    komfort jazdy jest super ale jak u ciebie z szumem ?Umnie od 160 robi sie malo komfortowo {szukam uszczelek drzwi do 156 jak by ktos cos}
    Szum był/jest słyszalny (powyzej 140), u mnie bardziej z okolic lusterka, przy dluzszym laniu wody w miejsce lusterka zewnętrznego pojawiaja sie kropelki wody w kabinie w okolicach maskownicy lusterka.

  4. #13104
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Dziś pomalowałem zaciski hamulcowe na kolor jaskrawoczerwony, zrobiłem to jednak w sposób karygodny- jak skończony Janusz, partacko. Malowałem mianowicie farbą Hammerite i zwykłym pędzelkiem, i uwaga: nie zdejmując kół, poprzez szprychy felg! Felgi obkleiłem taśmą malarską. Wiem że to fuszerka i robią tak tylko partacze, ale ciągle się pocieszałem że przecież będzie to można zawsze poprawić...to partactwo ma też swoje plusy, zrobiłem to sam w ciągu ok. 2 godz. farba kosztowała ok. 20 zł, wyliczyłem że zaoszczędziłem sobie ok. 500-600 zł, no i co tu dużo mówić, wygląda całkiem nieźle....Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0895.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	103.9 KB
ID:	247402

  5. #13105
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Dziś pomalowałem zaciski hamulcowe na kolor jaskrawoczerwony, zrobiłem to jednak w sposób karygodny- jak skończony Janusz, partacko. Malowałem mianowicie farbą Hammerite i zwykłym pędzelkiem, i uwaga: nie zdejmując kół, poprzez szprychy felg! Felgi obkleiłem taśmą malarską. Wiem że to fuszerka i robią tak tylko partacze, ale ciągle się pocieszałem że przecież będzie to można zawsze poprawić...to partactwo ma też swoje plusy, zrobiłem to sam w ciągu ok. 2 godz. farba kosztowała ok. 20 zł, wyliczyłem że zaoszczędziłem sobie ok. 500-600 zł, no i co tu dużo mówić, wygląda całkiem nieźle....Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: IMG_0895.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 103.9 KB ID: 247402
    W życiu bym nie powiedział że to malowane pędzlem niezła robota

  6. #13106
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Prawdopodobnie tylko do kilku pierwszych mocniejszych hamowań - hammerite raczej nie jest do wysokich temperatur przystosowany :/

  7. #13107
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie Co dziś zrobiłem dla swojej Belli ?

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Prawdopodobnie tylko do kilku pierwszych mocniejszych hamowań - hammerite raczej nie jest do wysokich temperatur przystosowany :/
    Nie przesadzaj. Ja od wielu wielu lat jeżdżę kilkoma samochodami które miały wymalowane zaciski hammeritem i nigdy nic się nie stało w sensie farba spływała czy cokolwiek innego. Uważam ze to najlepszy sposób i najtańszy jak zrobisz to db.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez zieloo007 ; 03-07-2018 o 07:12

  8. #13108
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ziemian
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9JTDM 150KM- 2007R.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Tez mam pomalowane zaciski hammeritem i mogę powiedzieć, ze spokojnie rok wytrzymuje, po roku można lekko poprawić i dalej jest super

    Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

  9. #13109
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Hammerite wytrzymuje wiele lat i grzanie porządne również. Przynajmniej po wyczyszczeniu i na żelaznym zacisku, tu jest aluminium ale chyba bez różnicy w trwałości?
    Ale [MENTION=71461]alfist[/MENTION] - zdjęcie koła to mniej zachodu i czasu niż zabezpieczanie szprych i reszty felgi! a jak z czołem i wewnętrzną stroną zacisku ? Do tego naklejeczkę można dać, bo przez szprychy to tego już nie zrobisz, nie uwierzę a bez niej taki niedokończony ten zacisk trochę.

  10. #13110
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Koło ma 5 śrub, trzeba samochód podnosić , opuszczać a tak obkleiłem 4 szprychy felgi i jazda :-) , ważne jest by wygodnie siedzieć przy tym malowaniu bo to precyzyjna robota, pędzelek drobny lub średni, najlepiej malować co najmniej dwie warstwy. Ta farba ma to do siebie że po krótkim czasie znikają ślady pędzla i powierzchnia ma jednolity, błyszczący kolor -jak po malowaniu pistoletem. Pomalowałem tylko powierzchnie widoczne z zewnątrz, do których mogłem się z tym pędzlem dostać, to znaczy powierzchnia boczna zacisku (równoległa do koła) i jego brzegi- patrząc przez szprychy, nie widać by coś zostało niedomalowane, przy malowaniu doświetlałem sobie pole pracy lampą halogenową na stojaku. Wiem że to partactwo, ale łatwe do naprawy :-), skusiła mnie jego wielka praktyczność, będąc w OBI kupiłem puszkę czerwonego Hammerita z połyskiem (wystarczy na 4 koła i jeszcze zostanie) pędzelek za 1,5 zł, operacje przeprowadziłem w garażu, w wolnych chwilach. Alternatywą było jechanie do serwisu, oddanie auta na co najmniej jeden dzień i rachunek ok. 500 zł. Planuję też zakup naklejek. Po dwóch dniach jazdy zaciski wyglądają bez zmian.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0897.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	109.9 KB
ID:	247409  

Podobne wątki

  1. Jaki masz kluczyk do swojej belli . I bizuterie do kluczyka . piszczie .
    Utworzone przez alfaholik156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 20:50
  2. Azurro Nuvola-ma ktoś taki kolor swojej Belli?
    Utworzone przez tomek_murawski w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 20:13
  3. Co kupiłeś dla swojej belli na gwiazdkę ?
    Utworzone przez predator w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 18:13
  4. [155] Włam do Belli, swojej oczywiście:)
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory