Temat: Co dziś zrobiłem dla swojej Belli ?

  1. #13401
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Wymiana głośników oryginalnych w drzwiach przód i tył... Fabryczne miały już dość [emoji6]

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  2. #13402
    Użytkownik Świeżak Avatar KORNI
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bielany
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sport Plus
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    Łącznie przyjemność zamknęła się w kwocie 3100 zł. Ale już uśmiech z twarzy mi zniknął i auto jest ponownie na warsztacie...okazało się, że po tej operacji jadąc 80-90 km/h na piątym lub szóstym biegu i wciskając gaz w podłogę autem zaczyna trzepać Wróciłem z reklamacją i czekam na info co się tam podziało...
    I jak, wiadomo skąd te drgania? Mam bardzo podobne objawy, 5/6 bieg, około 1800 rpm, gaz w podłogę i czuć wyraźne drgania

    Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

  3. #13403
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Dziś całkowite woskowanie Belli, polecam wosk na foto stosuje go 10lat można nim pracować przy pełnym słońcu zostawić go na dwie godz i zawsze poleruje się go super, szyby też nim robię, oprócz przedniej plus reflektory i efekt jest super [emoji6]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0569.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	51.3 KB
ID:	274393Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0571.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	39.1 KB
ID:	274394Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0570.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	40.4 KB
ID:	274395Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0568.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	50.1 KB
ID:	274396Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_20201130_162412.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	30.9 KB
ID:	274397Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0573.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	28.2 KB
ID:	274398

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  4. #13404
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Cytat Napisał KORNI Zobacz post
    I jak, wiadomo skąd te drgania? Mam bardzo podobne objawy, 5/6 bieg, około 1800 rpm, gaz w podłogę i czuć wyraźne drgania

    Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
    U mnie na razie problem nie wyjaśnił się do końca...Wczoraj odebrałem ponownie Alfę od mechanika. Mechanik w tym czasie jak auto u niego było zareklamował dwumas w LUKu, ponieważ w nim upatrywał przyczynę wibracji. LUK ( a raczej Intercars) reklamację odrzucił odpisując, że z kołem jest wszystko ok. Mechanik się wkur.... i zamówił koło z Valeo. Po jego montażu jest wg moich i również jego odczuć zdecydowanie lepiej, ale od czasu do czasu te wibracje na 5 i 6 się pojawiają. Mechanik przyznał, że nie wie gdzie szukać przyczyny. Zabrałem auto od niego i pojechałem do czarodzieja od Alf kilkadziesiąt km ode mnie. Po jeździe próbnej II mechanik powiedział mi, że pierwszy raz spotyka się z taką sytuacją (mnie w tym momencie opadły ręce). Stwierdził, że te wibracje są podobne do ślizgającego się sprzęgła i z powodu tego, że wszystkie elementy są nowe uślizgiwanie i łapanie sprzęgła może powodować takie szarpanie, ale za chwilę dodał, że to chyba jednak nie to, bo auto wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika normalnie przyśpiesza. Ostatecznie zasugerował mi ponowne spuszczenie oleju ze skrzyni i przelanie go przez sitko, żeby sprawdzić czy nie ma w nim jakichś opiłków. Dzisiaj to zrobiłem. Olej jest czysty. Zalałem skrzynię już dla swojego świętego spokoju ponownie nowym (Motul Motyl Gear 75w85 - 2,7l) i jeżdżę dalej obserwując.

  5. #13405
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    A, pochwalę się też tutaj, bo do mojego tematu nie każdy zagląda. Dzisiaj został przerobiony dolot: rura z kwasówki, AirBox, OCT.

    Tutaj szczegóły: https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ml#post2262731

  6. #13406
    Użytkownik Świeżak Avatar KORNI
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bielany
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sport Plus
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    U mnie na razie problem nie wyjaśnił się do końca...Wczoraj odebrałem ponownie Alfę od mechanika. Mechanik w tym czasie jak auto u niego było zareklamował dwumas w LUKu, ponieważ w nim upatrywał przyczynę wibracji. LUK ( a raczej Intercars) reklamację odrzucił odpisując, że z kołem jest wszystko ok. Mechanik się wkur.... i zamówił koło z Valeo. Po jego montażu jest wg moich i również jego odczuć zdecydowanie lepiej, ale od czasu do czasu te wibracje na 5 i 6 się pojawiają. Mechanik przyznał, że nie wie gdzie szukać przyczyny. Zabrałem auto od niego i pojechałem do czarodzieja od Alf kilkadziesiąt km ode mnie. Po jeździe próbnej II mechanik powiedział mi, że pierwszy raz spotyka się z taką sytuacją (mnie w tym momencie opadły ręce). Stwierdził, że te wibracje są podobne do ślizgającego się sprzęgła i z powodu tego, że wszystkie elementy są nowe uślizgiwanie i łapanie sprzęgła może powodować takie szarpanie, ale za chwilę dodał, że to chyba jednak nie to, bo auto wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika normalnie przyśpiesza. Ostatecznie zasugerował mi ponowne spuszczenie oleju ze skrzyni i przelanie go przez sitko, żeby sprawdzić czy nie ma w nim jakichś opiłków. Dzisiaj to zrobiłem. Olej jest czysty. Zalałem skrzynię już dla swojego świętego spokoju ponownie nowym (Motul Motyl Gear 75w85 - 2,7l) i jeżdżę dalej obserwując.
    Hmmm to faktycznie zagadka, ja również mam dwumas z LUKa, zrobione na nim 15k km. Co do skrzyni to regenerowana pół roku temu. Znajomy mechanik twierdził, że może to być poduszka skrzyni - okazało się, że jest uszkodzona, ale wymiana na nową niewiele zmieniła... Ostatnio miałem dość silne metaliczne tarcie spowodowane uszkodzonym łożyskiem półosi - półoś wymieniona na nową... przegub wewnętrzny oczywiście też wyeliminowany, a wibracje przy ok 1800rpm na 5/6 biegu nadal odczuwalne, cóż to może być, to już nie mam pomysłów, pogodziłem się z tym poniekąd
    Jeśli udałoby Ci się coś zdziałać w tej sprawie, to będę wdzięczny za wiadomość!

    Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

  7. #13407
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Umyłem.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  8. #13408
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Prezent dla Belli na Święta [emoji16][emoji16][emoji16]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0581.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	65.7 KB
ID:	274580

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  9. #13409
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Dziś dałem się ponieść i kupiłem felgi na lato. Jeszcze niby mogę się wycofać, ale raz się żyje :-D

  10. #13410
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Ja dzisiaj czyściłem tapicerkę

Podobne wątki

  1. Jaki masz kluczyk do swojej belli . I bizuterie do kluczyka . piszczie .
    Utworzone przez alfaholik156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 20:50
  2. Azurro Nuvola-ma ktoś taki kolor swojej Belli?
    Utworzone przez tomek_murawski w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 20:13
  3. Co kupiłeś dla swojej belli na gwiazdkę ?
    Utworzone przez predator w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 18:13
  4. [155] Włam do Belli, swojej oczywiście:)
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory